Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Fiatalok (14-18-20 év körüliek...

Fiatalok (14-18-20 év körüliek) titeket tényleg nem érdekel az autózás mint közlekedési forma és a vezetés iránti élvezet?

Figyelt kérdés

Egyre több helyen olvasom/hallom, hogy a mai fiatalokat így meg úgy nem érdekli...


Szóval, mi az igaz ebből?


2019. jún. 13. 23:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát egy mai kissrácot, aki abban nőtt fel, hogy a szülők mindenhova autóval viszik, és annyit érzékel, hogy

-folyton a dugókban állnak,

-lerohad alattuk a csodálatos német használtimport családi Passat (pont a nyaralás alatt),

-nem működik a klíma,

-"ez a fa*zfej Suzukis már megint bevágott elénk adurvaannyát",

-kamionversenyzést lehet nézni az autópályán,

-"bu*i DPF pont most lett tele" - hazakullogás üzemmód bekapcsol - "hívom azt a rohadt szerelőt"

-"köcsög biciklis is mitmutogat, hagytam neki helyet"

-se anyu, se apu nem tud kereket cserélni pont mikor kéne

-az autórádiók csak 10 év késésben követik a zeneipari szabványokat (kazetta/CD/mp3/stream)

-a benzinkút a világ leggázabb helye, ahol minden drága, mindenki utál mindenkit és valamiért mégis mindenki visszajár

...és az autómobil hajtásának egyéb élvezetfokozóit tapasztalta azt nem tudom mi izgassa az autózásban.

2019. jún. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Nekem van jogsim, de konkrétan parázok az úton. Most itt van a jó idő és jönnek a motorosok, biciklisek, amivel nem is lenne probléma, de multkor is majdnem sikeresen elütottem egyet, mert jobb kezes utcánál kijött elém. A motorosok szintén néha esztelenűl mennek, lekanyarodtam a fő útról és ö kielőzott a kocsi és a padka között ami volt 1 m kb.


Nem csak ők a hibásak, autósoknál is sok pénisz van, én is néha az vagyok, kis figyelmetlenség, de van a kresz és az emberek nagyrészének fingja sincs róla, vagy állati módon vezet.

2019. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Engem nagyon is érdekel (18/f). Viszont minden velem egykorú ismerősöm/osztálytársam egyáltalán nem érti meg amit mondok, mindig furcsállva néznek rám mikor ilyen témákról beszélünk. Számomra például nagyon fontos a kormánykerék "érzése". Egyszerűen rühellem az olyan autókat, amikben puha a kormány. Nem rég vezettem bátyám Audiját, hát az konkrétan olyan volt, hogy a méteres gödrön átmenve se lehetett semmit sem érezni a kormányon. Gyakorlatilag olyan szervó kormányos autóban még nem ültem amiben megfelelő érzet lett volna a kormányon... Ellentétben szinte minden ismerősömmel, akiknek az a fontos hogy minél könnyebben lehessen tekerni azt. Ma már nincs meg a sportosság, jó vezetési élmény ismerete a fiatalokban. Mondjuk ez nem is csoda, legtöbben sosem ültek jó sportautóban. Vagy ha mégis meg van valakiben az ilyen irányú érdeklődés, akkor az vesz mondjuk egy e36-ot és attól el van ájulva, hogy hú milyen jó. Holott csak azért tűnik neki jónak, mert valóban komoly autóban még sosem ült. Szóval én tényleg nem csodálkozom a fiatalokon, amiről nem tudnak, az iránt érdeklődni sem fognak.
2019. jún. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én autót soha sem szerettem vezetni,van jogosítványom,autóm,de én úgy vagyok vele,hogy A-ból B-be elvisz és nem vagyok buszhoz kötve(ennyi előnyét látom).Lehet azért van ez,mert kb 10 éves korom óta motorozom és 21 éves koromig nem is vezettem kocsit.Én az autóra egy eszközként tekintek(másban lelem meg az örömömet).
2019. jún. 14. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt kihagytam nincs motorra jogsim,terepen szoktam menni.Sajnos szemtanúja voltam egy motorbalesetnek,ahol nem a motoros volt a vétkes és szerencsétlen sajnos meghalt(nem volt szép látvány).Szóval lemondtam a motorozásról.
2019. jún. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 $$$$$ ***** válasza:

Én 14 eves koromtol kismotorztam,lassan 2 éve vezetek kocsit és most lassan egy hete egy 610 es Husqvarna boldog tulaja vagyok. Én imadok kocsit is vezetni. De motort még jobban. Én szeretek vezetni és szoktam is napi szinten. Nem tudnam elképzelni az eletemet jogsi vagy kocsi nelkul. Motor nelkul meg főleg nem. De nekem eszembe se jut hogy feljek töle söt nagyon elvezem. De a kérdesre valaszolva engem a közlekedesi forma és a vezetési élmény is érdekel és imadom kocsival es motorral egyarant :D .

18/F ( es mielott valaki mondja a lassan 2 evre hogy nem lehet meg jogsim 2 eve kocsira lassan 19 vagyok tehat kehet. )

2019. jún. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
16 vagyok, decemberben kezdem majd csak csinálni a B kategóriát, viszont már alig bírok várni. Mindig is "kocsib*zi" voltam, nagy szerelmese vagyok a régi japán legendáknak és mivel nekem nem A-ból B-be jutásra kell a kocsi (max néha), ezért első autónak Mazda MX-5-öt néztem ki. Külföldről hoznánk be, mert úgy nagy eséllyel olcsóbban találok, mint itt (útiköltséggel és minden papírral együtt)
2019. jún. 14. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

17 évesen vidéken laktunk. Első dolgom volt jogsiért rohanni. Most 10 évvel később nagyvárosban lakok. Itt ezerszer érdemesebb tömegközlekedni. Az autó fenntartása meg iszonyat drága, állandó a dugó és parkolni se lehet sehol.

Ha nem lenne gyerekem már eladtam volna az autót...

2019. jún. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
37%

Őszinte leszek. 21 éves vagyok, mindig is imádtam a kocsikat, 17 évesen nagyszülői segítséggel letettem a jogsit, alig vártam, hogy végre megtanuljak vezetni. Mai napig imádok vezetni, egyszerűen élmény beleülni és menni. Egyébként sok ismerősöm aki velem egykorú szintén szeret vezetni, érdeklik is az autók. Viszont az a probléma, hogy az autózás iszonyatosan költséges mulatság, hiába szeretek én vezetni és megőrültem, hogy legyen egy autóm, egyszerűen nem engedhetem meg magamnak. Szeptembertől valószinüleg dolgozni fogok, és veszek majd egy olcsóbb autót, kb egy swift kategóriát, de ennyi. Hiába szeretnék élmény autózni, hobbiautózni, nem engedhetem meg magamnak. Nem csak arról van szó, hogy benzin, mert az is baromi drága, de egy autót már csak fenntartani is iszonyatos költség, biztosítási árak az egekben vannak fiatal autóvezetőknek, szervízköltségek szintén iszonyat drágák ha egy kicsit jobb autót vesz az ember, adók, útdíjak stb. Ezért döntöttem inkább a motorozás mellett, az sem olcsó, de csak szezonban használja az ember, és még így is lényegesen olcsóbb mint ha egy jobb autóm lenne, amire folyton költeni kell valamit. Az én korosztályomban akinek van autója kb mindenkinek apuci meg anyuci tolta alá, fizetnek nekik benzint,biztosítást mindent. így könnyű. A másik kategória aki már dolgozik de még mama hotelezik, igy simán van pénze arra, hogy fent tartson egy drágább autót hobbi célra,kvázi indokolatlanul. Aki meg tanul esetleg, vagy dolgozik és gondol a jövőjére is az mind valami olcsóbb, alacsonyabb fenttartásu autót használ, és kvázi csak közlekedési eszközként, mert egy 16 éves F astrával vagy Swifttel nem igazán lehet élményautózni véleményem szerint :)


Kicsit hosszú lett, de a lényeg igazából az, hogy hiába vonz sokakat a vezetés, illetve a vezetés iránti élvezet, nincs pénzük rá, és ha van is autójuk akkor egy egyszerűbb, régebbi autó ami A-ból B-be eljuttatja őket. Vagy pénzelik őket a szülők, és akkor mehet az Audi,BMW stb 20 évesen.

2019. jún. 14. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Háát, az istentelen hosszú várólisták a jogsiszerzés során nem ezt mutatják.
2019. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!