Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A STIKK-es elindulás mit takar?

A STIKK-es elindulás mit takar?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hamarosan vizsgázom, és már kezdek kicsit bepánikolni. Az elindulást pl. mennyire veszi szigorúan a vizsgabiztos, kötelező-e ez a sorrend? Itt ugye az S a sebesség, T az nem tudom, hogy a tükörbe való beletekintés, vagy a tükör beállítását takarja, I irányjelző, K kézifék, és K, mint körültekintés? Jól mondtad? Vagy rossz a sorrend?

2019. júl. 8. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

SIKK= a megfelelő SEBESSÉGBE teszed

Indexelsz a megfelelő irányba

Körültekintés, ami azért fontos, hogy ha elindulsz ne törj össze senkit és magadat se

A legutolsó pedig a kézifék kiengedése, ami lehetővé teszi, hogy zökkenőmentesen elindulj

Sok sikert! Én ma megyek vizsgázni :(

2019. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Jól írta az első. STikkes nincs. A Tükört pl amikor beulsz a kocsiban állítod. Ülés után. Körültekintés, kézifék.
2019. júl. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
Az a SIKK tehát sebesség, index, körülnèz, kézifék.
2019. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Érdemes a körülnézést a legvégére hagyni... amíg mókázol a fékkel, főleg ha tanuló vagy, eléd / mögéd / melléd kerülhet valaki a semmiből.
2019. júl. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 _Jessy_ ***** válasza:
44%
kézifék (ezután fékkel tartom), sebesség, irányjelzés, aztán körültekintés, majd indulás. Szerintem így praktikus. Oktatóm azt mondta a SIKK-ről, hogy senkit nem érdekel, milyen sorrendben csinálod, csak mind legyen meg. Csak azért találták ki, hogy könnyebb legyen megjegyezni.
2019. júl. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%

Hát ez így nagyon nem okés, előző. Az oktatód se volt a szakma mestere.

Ha kirakod az indexet, mielőtt a tükörbe néztél volna, és épp jön valaki a sávban, akkor az azt fogja hinni, hogy kivágsz elé, belefékez, közben szidja az anyádat. Aztán persze elmegy melletted, de ő is, meg az esetlegesen utána jövők is csak lassan, mert mi van, ha mégis kivágsz eléjük. Ezzel nem csak őket szívatod, hanem magadat is, mert tovább kell várni, hogy szabad legyen az út.

Egy kivétel van, ha folyamatosan jönnek, és így kéredzkedsz ki.

2020. júl. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó! Oké, bele kell nézni a tükörbe, ez evidens, de attól mert jönnek, ki kell tenni az indexet. Az index arra van, hogy jelezzem a szándékot, és ha szabad lesz az út, megyek. Vagy most akkor kereszteződésben se indexeljek, mert azt hiszik a szembejövők, hogy biztos beléjük fordulok?
2020. júl. 15. 09:55
 8/9 anonim ***** válasza:

Az emberek többsége (legalábbis, aki már úgy-ahogy tud vezetni) út széléről indulva nem teszi ki az indexet, amikor még nem tud menni, mert minek. Csak arra jó, hogy azt higgyék az érkezők, hogy máris indul.

Kereszteződésbe érkezve egy folyamatban vesz részt a sofőr, látni, hogy az elsőbbségadásra kötelezett megállt, vagy pedig hogy ott áll és figyel. Fel lehet tételezni, hogy előre kilát a sofőr, még akár szemkontaktus is elképzelhető, vagy legalábbis látni, hogy a másik nem a mobilját nyomkodja, hanem a forgalmat nézi.

Út széléről indulásnál viszont a hátulról érkező nem látja, hogy mit csinál az indulni készülő. De mindenképpen gyanús, hogy kirakja az indexet, amikor még nem tud menni, tehát akár az is elképzelhető, hogy a nagy telefonálgatás közben nem nézett a tükörbe, csak elindul, mint a tehén a legelőre. Ha ilyet látok, mindig lassítok, és lábam a féken, mert összetörtem volna már pár kocsit az évtizedek alatt, ha csak úgy nagy bátran megyek.

Elég sokat vezetek a városban, mégis csak kb. havonta látok ilyent, hogy a mazsola kirakja az indexet, amikor még nem tud indulni. Vagyis, nem csak én gondolom így, hogy nem jelzünk, ameddig nem megyünk. Ha szűk az utca, nem tudom ívben kerülni, akkor néha inkább dudálok egy rövidet, hogy észrevegyen, nehogy elinduljon. Az ilyen ész nélkül indexelősöktől bármi kitelik.

2020. júl. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 _Jessy_ ***** válasza:
55%
#6 "Ha kirakod az indexet, mielőtt a tükörbe néztél volna, és épp jön valaki a sávban, akkor az azt fogja hinni, hogy kivágsz elé, belefékez, közben szidja az anyádat ....... Egy kivétel van, ha folyamatosan jönnek, és így kéredzkedsz ki." És ha kéredzkedésre használom, akkor a mögöttem levő nem szidja az anyámat? Jó oktatóm volt egyébként. És a legszigorúbb vizsgabiztost se nagyon érdekelte, hogy mit milyen sorrendben csinálok elindulásnál. Azt nézte, hogy biztonságosan csináltam-e? Aki pedig besatuz, mert az út szélén valaki bekapcsolja az indexet, az szedjen nyugtatót. :D Meg lehet, hogy vezetnie sem kellene nagyon.
2020. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!