Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Taxival csak azt az utat...

Taxival csak azt az utat fizetem, amit megteszek, vagy a visszafele útja is benne van az árban?

Figyelt kérdés
2019. júl. 8. 14:13
 1/6 Alex Fly ***** válasza:
33%
Azt az utat fizeted, amelyen szállít. A tarifa eleve tartalmazza az oda- vagy visszautat is.
2019. júl. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lakott területen belül csak az odautat kell megfizetni, távolsági, városon kívüli út esetén a visszautat is.
2019. júl. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

kifizetsz mindent, benne van a tarifában.

városon kívül szokták felszámolni az oda-vissza utat is.

2019. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De ez sem mindenütt ennyire egyértelmű, van , ahol mondjuk egy adott üdülőkörzet összes települése között csak odautat fizettetnek veled, míg az adott körzeten kívül a visszautat is (pl Balatonfüred-Csopak vs. -Veszprèm). Nagyvárosok esetén egyértelműbb, de ott is lehetnek olyan kisebb csatolt településrészek, ahol duplán fizettetnek, legalábbis múltkor Kiskunfélegyháza egyik tanyás részére ez volt a tapasztalazom. Míg mondjuk Budapesten társasága válogatja, mi a gyakorlat mondjuk egy gödöllői fuvarral.
2019. júl. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Gabo9292 válasza:
Én volt hogy inkább meg kérdeztem a taxi sofőrt hogy mennyi lenne kB mondtam a km és mondott egy körüli árat így nem ért meglepi.
2019. júl. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Taxisként mondom, nem értem ezt a "visszautat" kifizetni dolgot. Adott egy km díj, amit az óra számol, amiről tudsz adni számlát. Elvisz vidékre valahova a taxi, pl 20 ezret mutat az óra, annyiról tud számlát adni a muki, és elkér 40-et? Nekem mindegy, hogy városon belül vagy vidék, esetleg külföld. 350ft/km. Aztán ha messzebbre megy, úgyis alkudozik előtte, a taxit szinte mindenki piacnak nézi. Pl budapest tőlünk 170 km, az cirka 60 párezer forint lenne, én 45-ért megyek pestre, se több se kevesebb. 45 ezernél kinyomom az órát, ha a végén számlát kér, arról adok is. Próbálkozni lehet, de ez nem oszkár, hogy 2500 a pest (mert 8 főt visz, 8*2500, meg visszafelé is van neki egy adag ugyanennyiért, nekem meg nincs), kvázi az oszkárnal is 40 ropi a fuvar. Szóval nem szabad elszállni az árakkal, de szarért hugyért se kell fuvarozni.
2019. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!