Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » KRESZ gyakorlati oktatás...

KRESZ gyakorlati oktatás során kérhetem-e az oktatót arra, hogy bizonyos helyeken (pl. dimbes-dombos, lejtős helyeken is) gyakorolhassam a vezetést, vagy általában ő szabja meg, hogy hol történik majd a gyakorlati oktatás?

Figyelt kérdés
...és még egy apró dolog... általában az éjszakai vezetés is benne van a tanmenetben, vagy azt külön kell kérni?

2019. júl. 12. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Az oktató rugalmasságától függ. Rá kell kérdezni, ha benne van, akkor simán.

Ha van a közelben ilyen hely, akkor valószínűleg beleegyezik, de ha a legközelebbi dombocska is több órányi autózásra van, akkor nem valószínű.


Ha jól emlékszem talán 2 éjszakai óra kötelező.

2019. júl. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hivatalosan kötelező 2 éjszakai és 2 távolsági vezetés óra. Van oktató, aki ezt csak a kartonban jelöli, de valójában nem történik meg. Nyugodtan kérhetsz egy esti időpont.


Általában az oktató mondja az útvonalat, azokon a helyeken fogtok össze vissza menni, amik benne vannak a vizsga útvonalban. Ettől függetlenül kereted, hogy menjetek olyan helyre, ahol tudod pl a lejtőn indulást gyakorolni.

2019. júl. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Télen vezettem,korán sötétedett,így az esti vezetés is megvolt :)

Mentünk dombra gyakorolni,de aztán kértem,hogy menjünk még,mert van olyan részünk ahol sor is szokott lenni,hogy domb teteje körforgalom és vizsga útvonalba is bele esik,ha azt húzom (nem húztam). Meg 2 + órát vettem vizsga előtt amibe csak azt gyakoroltuk amit mondtam,hogy gyakoroljunk,mert még nem érzem olyan biztosnak,hogy nyugiba menjek vizsgára

2019. júl. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Külön rutin vizsga már nincs, azt tudom. De rutin oktatás sincs zárt pályán? Ott kellene kezdeni, és az emelkedőn megállást, elindulást is.

Általában a vizsgaútvonalakon gyakoroltatnak az oktatók, de néha maguktól is eltérnek. Az a szokás, hogy forgalomban első néhány alkalommal kis forgalmú mellékutcákban oktatnak, és csak fokozatosan térnek át nagyobb forgalmú, védett utakra.

Bizonyos szintig te vagy a főnök, te fizeted. Ha neked az a mániád, hogy egy kacsaúsztató körül keringjetek, akkor azt is engedni fogja, csak előbb felvilágosít, hogy így nem fogtok tudni vizsgázni, a várakozólista hosszú, nem szívesen tér el a célszerű tervtől. De kilökni nem fog a kocsiból.

Az emelkedőn megállás, elindulás célszerű kérés, aligha zárkózik el előle. Csak nem biztos, hogy azonnal arra tér rá, de adott ponton teljesíti.

2019. júl. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A tanuló képességéhez mérten, általában azért megmutatják az oktatók a komplikáltabb, nehezebb közlekedési helyzeteket.

Viszomt, amíg a tanuló nincs azokra felkészülve, fölösleges azért oda menni, hogy majd az oktató hozza ki onnan.

Az oktatóval lehet, és kell is beszélgetni, kérdéseket feltenni neki, így az ilyen kérdéseket is meg lehet beszélni vele.

Az esti, éjszakai vezetés pl nyáron sokszor elmarad, este 9-kor még világos van, a késő ősszel, télen tanulók viszont már késő délután sötétben vezetnek.

Az éjszakai vezetésre anno az én oktatóm is azt mondta, azért fölösleges vidékről bemenni, forgalmi vizsga nincs este, naopal sokkal fontosabb dolgokat meg lehet tanulni, és úgyis rá fogok jönni miért más az éjszakai vezetés.

Beszéltünk róla, elmondta mire kell figyelni, de azért nem mentünk éjfélkor egy kört, hogy ki is próbáljuk.

Az országúti vezetést általában megmutatják, de 1-2 óránál többet nem.szánnak rá, ott nincs sok tanulni való, viszont forgalmi vizsgán lehet országúti vezetés (nem szeretik a vizsgabiztosok sem, az említett ok miatt, hogy ott lényegében csak végig kell menni)

2019. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Külön rutin vizsga már nincs, azt tudom. De rutin oktatás sincs zárt pályán?"


Nem kötelező. Ha az oktató úgy dönt, akkor már a legelső óra is a forgalomban zajlik.

2019. júl. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
A rutinpályák többnyire sík terepen vannak, ott nem lehet emelkedőn, lejtőn szükséges gyakorlatokat csinálni, közúton meg mindenre talál alkalmas helyet az oktató, ha akar...
2019. júl. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahol én kezdtem, ott volt rámpa, amin kötelező elem volt a vizsgán is a megállás elindulás. Nyilván nem ugyanaz, mint egy 12%-os utcán.

Ha nem kell egy órát autózni hozzá, akkor az oktató nyilván figyelembe fogja venni a kérést.

2019. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A rutinpályák többnyire sík terepen vannak, ott nem lehet emelkedőn, lejtőn szükséges gyakorlatokat csinálni"


Baromság. Anno a rutinvizsga kötelező eleme volt az emelkedőn indulás. Tehát a legtöbb rutinpályán van egy rámpaszerű építmény, amin lehet gyakorolni az emelkedőn indulást.

2019. júl. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak egy apróság az előzőekhez hozzárakva: amíg ésszerű és korrekt a kérésed, addig miért ne kérhetnél valamit? Az éjszakai vezetés témája nem egyszerű, ezt aláírom, mert nyilván az oktatód is el van foglalva és számításba kell venni a menetrendjét, tehát nem kell hibáztatni ha nem fér bele. Na de az, hogy dombos vagy lejtős úton akarsz menni még gyakorolni?


Ne viccelj, te FIZETSZ azért hogy oktasson, ha valamit gyengének érzel vagy gyakorolni akarsz (és ismétlem, korrekt a kérésed + a hozzáállásod úgy, hogy az oktatót is figyelembe veszed), akkor teljesen alap hogy szólhatsz érte. Ismétlem, pénzt költesz arra hogy oktassanak, az lenne a szép ha bekussolva lennél és egy szavad nem lehetne. Azért van az egész oktatás, hogy felkészítsenek az éles vezetésre.

2019. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!