Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Saját költségre lecserélhetek...

Saját költségre lecserélhetek egy közúti táblát?

Figyelt kérdés

Mátraderecske üdülőterületén van egy nekem nagyon tetsző pickuppal-behajtani-tilos tábla, ami a szokott piros kör, benne egy pickup. Az idő már megette, és teljesen elszineződött. A fehérből barna, a pirosból narancssárga a (szerintem)fekete pickup pedig sötét-rozsdavörös színre váltott. Ez nagyon jól mutatna a falamon😂😂


Na szóval ha veszek egy szabályos fényvisszaverős táblát, kimegyek és lecserélem arra, akkor azt úgy szabad? Vagy beszeljek a polgármesterrel, és kérjek tőle engedélyt?


UI.: Amúgy hol lehet ilyen szabályos táblákat kapni? Eger városgondozás?



2019. júl. 18. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem szabad. Jelezd a közútkezelőnek a tábla állapotát.
2019. júl. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az egy teherautóval behajtani tilos tàbla, a pickup nem KRESZ-kategória. A közút kezelőjével kel egyezkedni, de csak a jelenlétükben állhatsz neki szerelni, ha egyáltalán megengedik, hogy hozzányúlj. Az új tábla beszerzésének segítenek, van számos erre specializálódott cég.
2019. júl. 18. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"veszek egy szabályos fényvisszaverős táblát"


Az igen, én is kíváncsi lennék hol lehet kapni szabványos közlekedési táblákat, mert én ilyet még nem láttam. Szerintem nincs is, mert akkor mindenki kedvére szerelgethetné a táblákat, ez pedig nem így működik.


Annak nem tudom van-e akadálya, hogy ha lecserélték a régit odaadják-e neked, de ha önkormányzati útról van szó (valószínű igen), akkor ott kell érdeklődni. Ha pedig magánútról, akkor a terület tulajdonosánál.

2019. júl. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugye a humor kategóriába akartad tenni ezt a bugyuta kérdést?
2019. júl. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a válaszokat, majd érdeklődöm.


#3 www.tabla.eu

2019. júl. 18. 19:33
 6/6 F.Laci válasza:

Közlekedési táblák itt kaphatók:

1131 Budapest, Jász u. 179.

Én megállni tilos táblát vettem ott, mivel a magán parkolómon a mélygarázsban folyamatosan idegen autó parkolt. Felerősítettem (4 furat van rajta 2 bilincsnek) tiplivel a falra, és jé: azóta nem parkol ott idegen járgány.

2019. aug. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!