Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az KRESZ vizsgához kérik az...

Az KRESZ vizsgához kérik az orvosi alkalmasságit, vagy azt csak a forgalmi vizsgánál fogják?

Figyelt kérdés
2019. júl. 24. 10:52
 1/10 anonim ***** válasza:
7%
Amikor megvan a kresz vizsgád és kezdenéd a vezetést, legkésőbb akkor be kell vinni az autós iskolának az orvosi alkalmasságit, anélkül nem kezdhetsz vezetni. A második példányát még ne hagyd el, mert mikor mész csináltatni a jogsit, akkor az okmányirodában kérni fogják ezt is, az elsősegély vizsga meglétét igazoló kártyával együtt.
2019. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Az iskolában mit mondtak?

Általában legkésőbb a KRESZ vizsgára jelentkezés előtt kérik az eü alkalmasságit, talán előirt feltétel is a NKH részéről, de logikus is (ne vizsga után derüljön ki, hogy az illető nem is vezethet)

2019. júl. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2019. júl. 24. 11:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak annyit mondtak rá, hogy ráérek vele. Akkor nem kérdeztem meg pontosan, hogy meddig..
2019. júl. 24. 11:41
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Első vagyok. 2 éve csináltam a jogsit. Akkor engem a kresz vizsga után felhívtak, hogy vigyem be az alkalmasságit az autós iskolába, mert anélkül nem vezethetek. Azt viszont rosszul írtam, hogy hová kell az elsősegély kártya. Tehát az elsősegély kártya a közlekedési hatóságnak kell, ekkor ők átküldik a forgalmi vizsga eredményét az okmányirodának, az okmányirodába meg már csak az alkalmassági papír és az okmányaid kellenek. De ez még a jövő zenéje. Jó tanulást és sikeres vizsgákat!
2019. júl. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Akkor az elsősegélyt a sikeres forgalmi vizsga után is letehetem?
2019. júl. 24. 12:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elsősegély nincs időhöz kötve, viszont anélkül hiába van meg a forgalmi vizsgád, nem kérheted ki a jogsit.
2019. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
88%

Külön KRESZ vizsga nincs; elméleti vizsgára gondolhatsz, ami közlekedési alapismeretek, járművezetés elmélete, valamint szerkezeti és üzemeltetési ismeretek tantárgyakban szerzett tudást kér számon.

És, ehhez már szükséges a képzési kategóriának megfelelő egészségi alkalmassági igazolás bemutatása.

„10. § (1) elméleti vizsgára az bocsátható, aki” „10. § (1) b) megfelel a külön jogszabályokban meghatározott* egészségügyi feltételeknek”. ← 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet a közúti járművezetők és a közúti közlekedési szakemberek képzésének és vizsgáztatásának részletes szabályairól.

* 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet a közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról 1. § (ahol fel van sorolva, hogy mely járműkategóriákhoz, illetve milyen járművezetési tevékenységekhez milyen egészségügyi alkalmassági csoport szükséges).


Nem jogszabályi követelmény, de vannak képzőhelyek, ahol már a beiratkozáshoz feltételként szabják meg az egészségügyi alkalmassági papírt; látni ilyeneket. Semmi jogelleneset nem követnek el, csak nem akarnak vitába keveredni az elméleti képzés díja kapcsán. Igaz, a 24/2005-ös GKM rendelet előírja, hogy képzésre az vehető fel, aki a vizsgára bocsátás feltételeiről - így különösen a külön jogszabályokban megfogalmazott orvosi, pályaalkalmassági és közlekedésbiztonsági feltételekről - igazoltan tájékoztatásban részesült; ennek eleget téve, nincs mit keresnie, akiről alkalmatlanságot állapítanak meg, de nem akarnak macerát, kellemetlenséget, rossz szájízt.

2019. júl. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

#8 a szőrszálhasogatás netovábbja :D

A köznyelvben kresz vizsgaként ismert, akkor is, ha nem csak kresz van benne. Ne zavard már össze szerencsétlent, ha túlbonyolítod, attól pont hogy kevésbé lesz érthető.

2019. júl. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

*[ Azt viszont rosszul írtam,] 2019-07-24 11:52 # 5 válasz.

Nem azt viszont, hanem mindent rosszul írtál. (Lehet, hogy egyszerűbbek a válaszaid, mint a 8-as, de rosszak. Az nem zavarja össze a „szerencsétlent”?)


1.) Nem a „KRESZ vizsga” után, hanem előtte kell az alkalmassági.


2.) Már nem kell menni közlekedési hatósághoz.

Elég zajos dolog kerülte el a figyelmed, több online újságban megjelent az a „Jereváni rádiós hír”, hogy jogszabály-változtatással eltörölték az elsősegélynyújtási igazolás feltételét a jogsiknál. És úgy is folytatódott, ahogy a „Jereváni rádiós” viccek szoktak, hogy a hír igaz, de… nem azt törölték el, hanem a közlekedési hatóság ügyköréből törölték: [link]

Egykapus ügyintézés lett, vezetői engedély igényléséhez csak okmányirodába, vagy kormányablakba kell menni.

2019. júl. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!