Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyivel veszélyesebb egy...

Mennyivel veszélyesebb egy furgonnal száguldozva szlalomozni a városban mint egy személyautóval?

Figyelt kérdés

Nem egyszer találkoztam már Budapesten eszeveszett módon száguldozó furgonnal/dobozos kisteherautóval.

Tudom, hogy ez igazából mindennapos, de néha megdöbbentenek, pl. sárga a lámpa, elkezdek fékezni, már elég hosszú a sárga, én megállok, majd egy kisteherautó egy óriási széllöket kíséretében átrombol az éppen pirosra váltó lámpán, és csak úgy porzik utána az út.

Gyakran látom,hogy a sávok között vadul cikáznak, és ahogy néztem ezek simán bírnak egy személyautó teljesítményével, de azért mások a méretek, hosszabbak, nagyobbak, nehezebbek még mindig.

Néha a hideg kiráz attól amit csinálnak, és nem pálcát akarok törni a fejük felett, tudom hogy hajtás van mindenhol, de nem veszélyesebb egy ekkora autóval állat módon menni mint egy személyautóval? (már csak a többi közlekedőre nézve mert azért nem mindegy,hogy egy 2-4 tonnás furgon tarol le vagy egy 1-2 tonnás autó -ha esetleg baj lenne)


2019. júl. 25. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
És mennyivel veszélyesebb?
2019. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Alex Fly ***** válasza:
65%
Ugyanolyan veszélyes mindkettő.
2019. júl. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően nem veszélyesebb, maximum amiatt, hogy ütközésnél nagyobb tömeg száll be a játékba.
2019. júl. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%
Igazából nem veszélyesebb, csak ijesztőbb, a nagyobb méretek miatt. De mint látod, egész jól elboldogulnak. Pl 15-20 éves Mercedes Sprinterekkel (sokat vezettem) már kisautókat alázó módon lehet gyorsulgatni megfelelő motorral, és a futóművük is nagyon jó. Persze ha bolond vagy, és telepakolva rángatod a kormányt, akkor simán fel is borulhatsz egy sávváltásnál. De ezek általában max 500 kg súllyal szaladgálnak.
2019. júl. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!