Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a . Értelme van annak,...

Mi a . Értelme van annak, hogy egy sávos egyirányú útnál, ha balra kanyarodok, kanyarodás előtt húzódjak balra?

Figyelt kérdés

Ennek mi az isten értelme van? Teljesen szűk volt az egész útszakasz... Még ha egy nagyon széles egyirányú út lett volna akkor oké, mert bejön a bicós mellém, de akkor is ha odahúzódok akkor meg már nem tudok úgy kanyarogni, hogy simán és hogy ne horzsoljam le a másik kocsit...


Emiatt buktattak meg.



2019. júl. 25. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól tették.

Aki nem képes balra húzódás után bekanyarodni balra, csak jobb szélről, mert nem érzi az autó méreteit, az még alkalmatlan az önálló közlekedésre.

2019. júl. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán az az értelme, hogy KRESZ szerint így kell. Én nagyon utálom, amikor az egyirányú utcából jobbra húzódva próbál balra kanyarodni, én meg ott malmozok mögötte, pedig jobbra kanyarodnék, és a forgalom is engedné.
2019. júl. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van forgalom, ha nincs, a szabályokat attól még be kell tartani.
2019. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kanyarodás szabályainak megsértése, ez azonnali bukást jelent. Egyirányú útról mindig arra kell sorolni, amerre kanyarodni fogsz, itt nincs mérlegelési lehetőség.
2019. júl. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A KRESZ, mint megannyi, sok es különböző hátterű embernek írt szabályrendszer, törekszik az egyszerű követhetőségre. Magyarul lehet, hogy az adott helyzetben nem oszt, nem szoroz, hogy honnan kanyarodtál, de azért, hogy ne kelljen 63 kivételre is emlékezni, àltalánls szabályként írja le a balra / felezőhöz húzódás kötelezettséget.


Ne csüggedj, majd következőre menni fog!

2019. júl. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne kiabálj, kedves kérdező. Ha már a vizsgán sem tudod betartani a frissen tanult szabályokat, akkor valószínűleg később sem leszel képes rá. Ezért buktál meg.
2019. júl. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Lesz ott még más is, csak emiatt kétlem, hogy meghúztak.
2019. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ki kell húzodnod balra, nem azt jelenti, hogy tank módjára kell közlekedni és meghúzni mások autóját. Valamiért azt érzem, hogy jól tették, hogy megbuktattak.
2019. júl. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

3 eve vezetek versenyszeruen 2x-es magyarbajnok vagy az oktato orakon tokeletesen vezettem. Csak azert huztak meg, hogy a penzt huzzak lerolam. Ami nem is lenne gaz hogyha adhattam volna kenopenzt, de igy meg pluszba az idomet is huzzak ami most nagyon nem jo. Akik meg azt irjak, hogy jol tettek, hogy meghuztak még mindig szabalyosabban vezetek, mint egyesek akik tombolan nyertek a jogosítványukat es abban a tudatban vezetnek hogy keresztezodesben rafordulsz egy utra akkor kell csak elengedni a gyalogost, hogy ha van zebra, es aztan meg az orrom elott huzz el mutogatva, ugyhogy mar az ut kozepen vagyok reg lelepve a jardarol és ez közveszélyes emberi eleteket is kockaztat. Nem pedig mint az en helyzetem.


De mostmar lenyugodtam.

2019. júl. 25. 16:04
 10/16 anonim ***** válasza:
71%

"3 eve vezetek versenyszeruen 2x-es magyarbajnok vagy az oktato orakon tokeletesen vezettem"


Ilyen egy sportoló, előtte pár sorral még nagy betűkkel örjöng. Sportszerűség nulla.


Bírom az ilyeneket. Ha sarokba szorítják, akkor jönnek a kitalált, vagy épp a konkré dologhoz semmilyen módon nem kötődő történetek.

Az országos bajnok, persze... GTA-ban vagy pedálos játékautóban?

A szabálysértést elkövetted, akkor is ha te vagy Ferjáncz Attila és Ayrton Senna közös reinkarnációja, ki nem szarja le! A bukás jogos volt.

Ha beazonosítható lennél, ezért a hőbörgésért a licencedet is bevonnám, ha rajtam múlna. Ugyanígy vissza lehet ugatni a versenybíróknak is?


A gyorshajtók, tilosban parkolók is mindig a veszélyeztetett ikerterhes rákbeteg végstádiumú nagyanyjukat vitték épp kórházba.

2019. júl. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!