Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az emberek 99%-a miért nem...

Az emberek 99%-a miért nem csinál semmit hogyha valaki belemegy a kocsi hátuljába 2 méterre?

Figyelt kérdés
Ilyenkor nem csak önmagát veszélyezteti nagyon a bunkó sofőr hanem aki előtte megy. Van hogy 10-20 km-eket tesznek meg ebben a veszélyes szituációban. Bármikor jöhet egy őz, satuzás és mindenki meghallhat egy türelmetlen sofőr miatt. Én addig lassítok amíg biztonságossá válik a követési távolság, volt hogy 10-el gurultam a végén főúton. De ködlámpázni és ablakmosózni is szoktam. Sok mindenhogy meg lehet halni, de úgy semmiképp sem szeretnék mert valaki azt hiszi hogyha közel jön hozzám akkor hamarabb odaér a céljához.
2019. aug. 2. 16:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Igazság szerint nem nagyon lehet mit tenni, félrehúzódni felesleges, úgysem fér el melletted.

Hacsak nem annyit(én ezt szoktam), ha látom, hogy nem jönnek szemből, akkor lelassítok, és kirakom jobbra az indexet.

Bár van olyan, aki még ilyenkor se előz meg.

Közlekedésben az agresszivitásnak nagyon nincs helye, abból még jó nem sült ki.

2019. aug. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Akkor mondd meg mit tegyen?
2019. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Igazi gyökér vagy te is kérdező. Elég annyira lassítani, hogy a másik balf*5z meg tudjon előzni.
2019. aug. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Mit tudsz csinálni?


Nekem pályán jönnek a seggembe előzéskor. Olyankor általában elég, ha gyorsítok, akkor lenyugszanak és kisorolok.


Legutóbb nem volt elég. Már 170-el mentem de még mindig 1-2 méterre villogott a mögöttem jövő, majd amikor kisoroltam elkezdtek büntetőfékezni mert akkor hirtelen mégsem siettek. Rá villantottam amitől végleg elborult az agyuk. Két "gyúrós" fiatal volt, konkrétan igyekeztek leszorítani az útról miközben az egyik mutogatott, hogy álljak meg. Nem álltam, majdnem a szalagkorláton végeztük.

2019. aug. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
nekem ha mutogatnak hogy álljak meg, én megállok, csak ilyenkor beijednek aztán elmennek. Pedig nem vagyok egy izomagy.
2019. aug. 2. 20:18
 6/11 A kérdező kommentje:

"Akkor mondd meg mit tegyen?"


Amiket felsoroltam. Szerintem az emberi élet sokkal fontosabb mint azon izgulni hogy ne bántsuk meg a siető hülyegyerekeket.

2019. aug. 2. 20:19
 7/11 anonim ***** válasza:
82%
Mindenki a vérmérséklete szerint reagálja le az ilyen helyzeteket. Én, ha látom, hogy nálam lényegesen jobban siet a mögöttem jövő, akkor elég egyértelműen kihúzódom az út szélére és visszaveszek a sebességből, hogy könnyen megelőzhessen. Ha ennek ellenére nem előz meg (jobbra index után sem), amikor lehetősége lenne rá, akkor lesz_rom, megyek tovább, ahogy addig. Ha meg továbbra is a seggemben jön és kellemetlenül érzem magam tőle, akkor az első adandó alkalommal lekanyarodok előle akár földútra is, vagy kiállok egy buszmegállóba. Bosszantani nem szeretem ilyen ablakmosással meg gyökkettőre lassítgatással az autóstársakat, ezek sok jóra nem vezetnek szerintem.
2019. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Én is elsősorban elengedni próbálom az ilyet, mert semmi szükségem rá, hogy belém durrantson. Ha nem megy, akkor viszont féklámpával villogtatok, majd lassítok, míg észre nem veszi magát. Aztán ha erre mégis előzésbe kezd lemaradás helyett, akkor készülök a büntetőfékezésre.
2019. aug. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Én, ha látom, hogy nálam lényegesen jobban siet a mögöttem jövő"


Az hogy jobban siet, meg belemegy a seggedbe 2 centire két külön dolog.

2019. aug. 3. 06:52
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Ezen már én is gondolkodtam, hogy mit lehet ilyenkor tenni. Gyakorlatilag nem lehet szabályosan közlekedni úgy, hogy ne legyen egy gyökér a seggedben. Főleg bosszantó ez hátrafelé néző ülésben utazó kisgyerekkel, akivel éjszaka utazunk (hogy tudjon aludni), erre beáll mögém a gyökér, és kisüti a gyerek szemét két méterről a fényszóróval. A gyökér öt perc múlva megelőz, nekem meg még fél óráig ordít a gyerek, mire vissza tud aludni. Minősített eset, amikor mindezt kisbusszal csinálják, ott tényleg konkrétan a hátsó ablak magasságában van a fényszórója. Virít hátul a "Baby on Board" matrica, egy méterről biztos el is tudja olvasni, de az ilyennek aztán tök mindegy...


Ha nagyon ráérsz, városban még elő lehet adni azt, hogy motorfékkel addig lassítasz, míg nem kapcsol a gyökér, de egyrészt gyerekkel a háta mögött nem izmozik az ember, másrészt ezzel magadtól is időt veszel el, országúton meg veszélyes is.


Lehetne szerelni a hátsó ablakra egy felvillantható "Követési távolság!" lámpát, jobb ötletem nincs. Vagy ha a rendőrség vevő lenne rá, lehetne tenni hátrafelé néző kamerát, aztán küldözgetni lelkesen a felvételeket. Ez az adott helyzeten már nem segít, de kellő számú büntetés már hátha elgondolkodtatná a gyökereket. De valószínűleg az autógyártók fogják ezt is megoldani olyan eszközzel, ami túl kicsi követési távolságnál elviselhetetlenül és kikapcsolhatatlanul visít. A biztonsági övnél is csak ez segített...

2019. aug. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!