Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért olyan sok a siető és...

Miért olyan sok a siető és veszélyesen (sok esetben szabálytalanul) előző járművezető? (Közúton 5-10% szerintem soknak számít. )

Figyelt kérdés

Múlt héten lemértem, hogy aközött, ha lakott területen 50-55-tel, azon kívül pedig 75-85-tel haladok (atombiztonságosan) és aközött, ha 65-tel és 90-105-tel haladok, akkor a 120 km-es távomon (ugyanaz mindkétszer) 6 perccel előbb érkeztem. Szerintem, nem éri meg. Rendszeresen előznek meg már-már életveszélyes módon.

A 80 km/h nem kevés!!! Feleségemnek ez a korlátozás van például a jogosítványában. Ő rá tekintettel vezetek ezzel a sebességgel. Mindkettőnket feltrancsíroztak egy-egy alkalommal már az utakon.



2019. aug. 5. 13:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Azért, mert ők nem elég okosak ahhoz, hogy belássák: az a pár perc nem éri meg...!


Engem is rendszeresen előznek meg és még ők vannak felháborodva, hogy én betartom a szabályokat aztán még én érezzem magam kellemetlenül, hát nem érdekel én akkor is még élni akarok.... de az a baj, hogy balesetnél is többnyire az ártatlan szívja meg.


Szerintem ha mindenki betartaná a szabályokat, akkor kevesebb baleset lenne, de ezeknek hiába magyarázod, mert aki menőzni szeret, az nem gondolkodik józan ésszel!

2019. aug. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 Beviz Elek ***** válasza:
64%
Neked ez a sebesség sok, másnak a nagyobb sem sok. Nincs ebben semmi csoda, mindenki képességei más szinten vannak.
2019. aug. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0%

"mindenki képességei más szinten vannak."


Hát igen, a bunkóság és a szabálytalankodás is egy képesség végül is....

2019. aug. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 D. Brasco ***** válasza:
50%

Neked nem éri meg ,másnak igen!

Egyébként meg tudom érteni hogy senki nem poroszkál mögötted 75-85-el tekintve hogy 90-el lehet menni,annyi a megengedett!

Amugy minden rossz indulat nélkül ha szerinted a 80km/h nem kevés,akkor neked/nektek nem kellene eröltetni ezt a vezetés dolgot

2019. aug. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 Morzsi007 ***** válasza:
49%

Anno az oktatóm mindig azt mondta, ha 50 a megengedett, akkor ne 46-tal menjek, hanem 50-nel, persze, ha nincs előttem senki.

Egyetértek az előttem válaszolókkal. Én sem szeretem, ha előttem 75-80-nal mennek, mikor a megengedett sebesség 90 vagy 110. A mai autók jóval biztonságosabbak, mint régen, de ha úgy érzed, hogy csak kisebb sebességben érzed magabiztosnak magad, azzal veszélyeztetheted a többieket. Nekem nincs semmi bajom a lassabb vezetőkkel, szépen, nyugodtan megelőzöm őket, ha úgy van.

2019. aug. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
0%

Milyen korlátozása van a feleségednek???


Amúgy meg, én is kipróbáltam pont ma, 120-130km/h val mentem a 67-es úton és annyi lett a haszna, hogy nyertem 7 percet és 7.7 liter lett a fogyasztásom 100-on, ami nem jó.. legközelebb betartok mindent és újra 4.9-5.2 lesz a zabálás. :)

2019. aug. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Nem írtam, hogy bármelyik sebesség sok lenne akár nekem, akár bárki másnak. Rendkívül előzékenyen vezetek, mindig jelzek, ha biztonságosan előzhető vagyok és lehúzódok - sokszor még a gázt is elveszem, hogy nyugodtan meg tudjanak előzni. Apósom egész életét állatszállítással töltötte, így kamionok, teherautók és buszok elől előfordul, hogy ki is állok egy buszöbölbe vagy nagyobb parkolórészen. Senkit sem tartok fel soha, ha hosszabb távon nem alkalmas az előzésemre a szakasz, akkor felgyorsítok 90-re, de vaakumban a 75-85 a mérvadó, mert a feleségem balesete miatt tekintettel vagyok rá. Engem a sajátom nem viselt meg annyira. Feleségem egyik szemére nem lát, ezért a 80-as korlátozás a jogsijában egyébként, ha komolyan érdekli valamelyikőtöket. Ugyanakkor fenntartom, hogy fogyasztásban/féktávban/stresszben jelentős a különbség, amíg időben nagyon elenyésző. Kb. olyan, mint amikor az ember elszalad tankolni, mert holnaptól 2 forintot drágul a benzin és a fizetésnél hagy egy százast a kutasnak...
2019. aug. 5. 14:41
 8/25 anonim ***** válasza:

#6-ra:


A kártyajogsi hátlapján a 12-es oszlopban feltüntetett kód, ez eseteben 05.04, aminek jelentése: gépjárművezetés sebességkorlátozással.

__________________________________________________________


De engem nem a 75-80-al haladók zavarnak, mert ezeket 90 százalékban leelőzik, én is. Zömmel teszik ezt azért, mert szgk. esetében "tanuló vezetőnek" gondolják a a pilótát, thgk. esetében meg nem sokaknak van kedvük a jármű seggét tartós ideig figyelni.

Ettől sokkal nagyobb baj, hogy a szemből jövő gugyerákok nem kapcsolják be a tompított fényszórójukat. Így sokkal nehezebb fölmérni előzésre készülve a szemből jövő távolságát és megkezdeni az előzést. Ha ilyenkor rájuk villantok fényszóróval, akkor azt hiszik, hogy köszöntem nekik v. traffit jelzek.


Ami meg egy-egy tankolásnál a 100 forintos többletkiadást jelenti, ma mi kapható 100 forintért? Még egy darab kápia paprika is többe kerül. XD

2019. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
25%

Nem értem, hogy azzal miért nem foglalkoztok, aki a városban 90-el húz el az ember mellett, nem jelez sávváltáskor, szlalomozik, hogy 1 percet nyerjen és ezzel igenis veszélyeztet másokat!


De szerintem azzal sincs baj, ha valaki nem 50-el megy, hanem 45-el, mert én még lassú-hajtási balesetről nem sokat hallottam, viszont gyorshajtásiról annál többet....

2019. aug. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
25%

Egyszer én is elgondolkodtam, hogy mennyivel kevesebb halálos baleset lenne az utakon, ha 90 helyett 70 lenne a max sebesség közúton. Csak a mentő, rendőr, tűzoltó mehetne gyorsabban. Bedarálnák a mai motorokat, csak ilyen kis teljesítményű motorok hajtanák a kocsikat.

Persze ez lehetetlen, csak mégis...megfordult a fejemben.


A 80 sajnos kevés. A körülményekhez képest, azaz a többséghez képest, akik a kresz szerint közlekednek. Hova tovább mivel minden előzés veszélyes, ezért még veszélyesebb, ha 80-nal mész és előzést kényszerítesz ki, mintha felvennéd a forgalom tempóját, ami közúton ált. 90.

Ami a szabálytalanul előzőket illeti: a legtöbbjük vagy hülyegyerek, vagy olyan ember, aki végre egyszer lecserélte az öreg kis teljesítményű akármijét egy 100+lóerős autóra, és azt hiszi, a pénzéért mindent és mindenkit. Aztán az árokban meg megy a csodálkozás, ha egyáltalán nem a szembejövővel csattan.

2019. aug. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!