Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés közben rá szoktál...

Vezetés közben rá szoktál hangosan szólni a szabálytalankodó gyalogosokra, kerékpárosokra, vagy a másik autósra vagy inkább magadban morogsz?

Figyelt kérdés
Persze csakis olyan vitákra értem ezt, amikor nem történik baleset, de lehetett volna és egyértelműen a másik fél a hibás.
2019. aug. 7. 08:12
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

nagyon ritkán


Amugy nem érdemes, mert sok a barom aki neked megy ha rászólsz

Az anyázás amugy ilyen esetekben szinte alap, sok a barom az utakon:)

2019. aug. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

Ritkán. Mivel sok ilyen van, nem fogom egész nap a dudát nyomni és kiabálni :D Meg hát aki mindenen felidegesíti magát, az inkább ne vezessen.

Inkább csak akkor, ha nagyon bunkók. Pl. kereszteződésben mennék egyenesen és befordul elém a kanyarodó. De nem tud elmenni, mert neki gyalogosok vannak, és miatta áll az egész egyenesen menő sor. Ilyenkor szoktam dudálni, hogy húzzon arrébb.

2019. aug. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem, úgy vagyok ezzel, hogy ha nem történik baleset az nem az ő érdeme, vagy én érzem előre, hogy ki fog jönni elém, vagy amikor index nélkül sávot vált én fékezet nagyot, nem is dudálok, ő lehet úgy tanulta, vagy nincs is vezető engedélye, nem vagyok senki, csak egy közlekedő, egy figyelmes szabálykövető fajta akinek még jók a reflexei és tudja, hogy a régi Swiftek elé gyakran kijönnek, nem adják meg az elsöbbséget... akinek nincs van nem volt lenézett autója az nem tudja miről beszélek.
2019. aug. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Előfordul.

- Kerékpárosra, ha simán elhúz és átmegy mellettem a piroson. Mellé érve megkélrdezem, hogy ha ő a kötelező piros lámpát leszarja, mit szólna ha most hirtelen a kötelező oldaltávolságot szarnám le? Ha a követlező lámpánál esetleg előre akar gurulni, megteszem... ilyenkor csúnyán néznek.

- Ha van kerékpárút és az úttesten akadályozza a forgalmat, szintén jelzem, hogy ilyenkor nem opció, hanem kötelező a kerékpárút igénybevétele.

- Gyalogos mint a birka megy át a piroson: Az a pirosan világító doboz szerinted azért van ráhúzva, mert jó a csőnek?

- Meg egyébkébként is, egy-egy fotó készül ilyenkor, van a facebookon egy csoport (budapestiautosok), ahol sajnos rendszám nélkül, de közzé teszik.

2019. aug. 7. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én olyankor, ha azt gondolom, hogy az illető nem vette észre a hibáját, tehát pl. elbambult egy elsőbbségadást, és utólag sem jött rá. Azt gondolom, hogy ennek tényleg van hosszú távon balesetmegelőző hatása. Olyan is volt már néhányszor, hogy valaki nem kapcsolta fel a világítást, és nagyon hálás volt, hogy szóltam.


Ha kerékpárral vagyok, szoktak beszólogatni, de ez általában a másik járművezető tudatlanságát jelzi. Pl. miért nem megyek a kerékpárúton - olyan helyen, ahol 20+ éve megszűnt a kerékpárút. Miért megyek szemből az egyirányú utcában - mert kinn volt a kiegészítő tábla, hogy szabad, csak ő azt elbambulta. Vagy miért nem megyek a buszsávon - mert tilos, ha nem engedélyezi külön tábla.


Egy eset van, mikor értem, hogy nem érti: ha van kerékpárút, csak még nem volt lehetőség átmenni, és a 2x2 sáv, záróvonal, szalagkorlát, árok, sövény stb. keresztezését kijelölt átkelőhely nélkül inkább nem kísérelném meg (pl: [link] , a Táncsicsról az Ady Endrére jobbra kikanyarodva először a Lidl parkolójánál lehet átmenni a kerékpárútra).


Érdekes módon ha tényleg szabálytalan vagyok, azt soha senki nem teszi szóvá - talán mert figyelek arra, hogy úgy csináljam, hogy mást ezzel ne hozzak hátrányba.

2019. aug. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
kocsival simán rádudálok, ráüvöltök. bicajjal vagy yalog meg szindén ordítás vagy bódéra csapás. ezzel az én lelkem is megnyugszik, és nem ideeskedek magamban :)
2019. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Én megszoktam várni hogy elnézést kér vagy vészvillant egy egyet, de ha semmi akkor dudálok meg mutogatok.
2019. aug. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%

Alapvetően nem. Néha oda dudálok ha elém vágnak szabálytalanul, vész fékeznem kell, de különösebben nem szokott érdekelni.


Egyrészt ha valaki normális, csak figyelmetlen, azt felesleges csesztetni, másrészt ahogy az első írta, sok embernek elgurul a gyógyszer , azokkal szintén nem éri meg vitába keveredni.

2019. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!