Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzés tilalma mezőgazdasági...

Előzés tilalma mezőgazdasági vontatóra?

Figyelt kérdés
Most tanulom a KRESZ-t, és nekem elég egyértelmű, hogy hiába előzni tilos a tehergépkocsi stb... táblánál, az állati erővel vontatottat ők is megelőzhetik. Az e-titánban tanultam, és ott tesztek is vannak. Ez szépen le volt írva, erre az egyik tesztkérdés pont az volt, hogy a traki megelőzheti-e ennél a táblánál a lovaskocsit, és az volt a válasz, hogy nem. Ez a válasz így akkor hibás, nem?

2019. aug. 7. 21:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Tanuljál még :-)

Sok ilyen kérdés van, ami tulajdinképen másra is irányul.

Ebben a kérdésben az van elrejtve, hogy a mezőgazdasági vontató gépjármű-e :-)

Ennek ismetetét, és az előzni tulos táblára vonatkozó szabály isneretét is teszteli a kérdés.

2019. aug. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

akkor ez mégis szerinted mit jelent?

Tehergépkocsival előzni tilos" (33. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton 3500 kg-ot meghaladó megengedett legnagyobb össztömegű tehergépkocsival, valamint vontatóval, mezőgazdasági vontatóval és lassú járművel előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpár, segédmotoros kerékpár és kerékpár, valamint állati erővel vont jármű és kézikocsi előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére.

2019. aug. 7. 21:58
 3/8 A kérdező kommentje:
hu gyerekek ezt benéztem, nem ez a tábla volt hanem sima előzni tilos :) sorry, így már értem xD csak nagyon kicsi volt a kép
2019. aug. 7. 22:02
 4/8 A kérdező kommentje:

Eszerint mondjuk most mi van:


Előzni tilos” (32. ábra); a tábla azt jelzi, hogy az úton előzni tilos; ez a tilalom nem vonatkozik kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak, valamint állati erővel vont járműnek és kézikocsinak gépjárművel való előzésére, továbbá az úttest közepén levő vágányon haladó villamos előzésére.


ennyi a leírása, én is nem látok semmilyen más korlátozást...

2019. aug. 7. 22:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Hadd emeljem ki a lényeget:


"ez a tilalom nem vonatkozik [...], valamint [...] kézikocsinak GÉPJÁRMŰVEL VALÓ előzésére"


Mit ért a KRESZ gépjármű alatt?:


"Gépjármű: olyan jármű, amelyet beépített erőgép hajt. A MEZŐGAZDASÁGI VONTATÓ, a lassú jármű, a segédmotoros kerékpár és a villamos azonban NEM MINŐSÜL GÉPJÁRMŰNEK."

2019. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyébként "tehergépkocsival előzni tilos" tábla esetén ez a kitétel nincs benne a KRESZ-ben, ott viszont ezek szerint előzhetsz traktorral lovasszekeret.
2019. aug. 7. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
már látom, köszönöm :D
2019. aug. 8. 06:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem minden traktor mezőgazdasági vontató!

Van kerti traktor és lassú traktor 25km/h is.


Mezőgazdasági vontató 40-50-60-Al is mennek már.

2019. aug. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!