Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bele van irva a jogsimba hogy...

Bele van irva a jogsimba hogy csak szemüveggel vezethetek. Kontaklencsét szeretnek igazabol, abban vezethetek?

Figyelt kérdés
2019. aug. 8. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Vezethetsz, de a rendőrnek nem fog tetszeni. Bele kell íratni a jogsiba, hogy kontaktlencsével vagy szemüveggel vezethetsz.
2019. aug. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Új egészségügyi alkalmassági vizsgálatra kell jelentkezned, és kontaktlencsével, vagy szemüveggel és kontaktlencsével is el kell végeztetned a látásélesség vizsgálatot. (Attól függően, hogy csak az egyikkel akarsz ezután vezetni, vagy váltogatni is akarod.)

Az alkalmassági véleménnyel új vezetői engedélyt kell igényelned. Attól függően, hogy mi van az egészségügyi alkalmassági papíron, az új vezetői engedélyen 01.02. kód lesz (kontaktlencse), vagy 01.06. kód lesz (szemüveg, vagy kontaktlencse).

Ha nemsokára lejár vezetői engedélyed egészségügyi határideje, akkor célszerű megvárnod; nem kell fizetned soron kívüli vizsgálatért és vezetői engedélyért.

Vagy, alapozol arra, hogy nemigen fordul elő, hogy ilyennel foglakozik a rendőr.

2019. aug. 8. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Vezethetsz kontaklencsével de a rendőr beleköthet , ezért a tartalek szemüvegednek ott kell lennie a kocsiban bizonyitékként.. nekem ezt mondta az orvos.. a jogsimba nekem is benne van hogy szemuveges , de nalam se mindig van ott a szemuvegem. Ugy vagyok vele ha bizonyitani kell kiveszem neki a lencsem xDD de nekem meg sose volt problemam ezzel. 18/L
2019. aug. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!