Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nappali időben jók a...

Ha nappali időben jók a látási viszonyok, akkor közlekedés közben milyen fényt kell használni?

Figyelt kérdés
Elég a helyzet jelzőt bekapcsolni? vagy kell tompított fényszórót használni?

2019. aug. 15. 11:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%

Városba egyik sem kötelező , lakott településen kívül tompitott vagy nappali menetfény használható.


:)


Pl. Dániába városba is kötelező a tompitott.

2019. aug. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
64%

Lakott területen kívül nappali menetfényt vagy tompított fényszórót kötelező.

Nekem nincs nappali menetfényem, viszont ki se kapcsolom a tompítottat, ahogy indítok, felkapcsol. Anno nekem 2003ban azt mondta az oktató az a legtutibb, ha a tompított mindig megy

2019. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Megkaptad a választ, csak annyit teszek hozzá, hogy helyzetjelző nem mehet menet közben, csak álló autón, bizonyos esetekben.
2019. aug. 15. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Hát azért az jelent pár deci benzin többlet fogyasztást egy régebbi autónál, ha folyamatosan tompított fényszóróval kell közlekedni nappal jó látási viszonyok mellet is, a lakott területen kívül.

Régi autókon nincs nappali menetfény mint az új, pár éves kocsikon. Nekem egy régebbi autóm van. Ez azért kicsit környezet szennyező, meg jobban megterheli az vezető pénztárcáját, üzemanyag költségben, hogy használni kell a tompítottat lakott területen kívül, nappal jó látási viszonyok mellet is.

2019. aug. 15. 12:38
 5/25 A kérdező kommentje:
Én volt már, hogy csak a helyzetjelzőt kapcsoltam be, közlekedés közben, lakott területen kívül, nappal jó látási viszonyok mellet. Nem kapcsoltam tompított fényszórót és jobb lett a fogyasztásom, spóroltam vele a nappali jó időben benzint, hogy nem 100W os fényt kapcsoltam be hanem csak 10W-ot.
2019. aug. 15. 12:47
 6/25 anonim ***** válasza:
63%
Ne már, hogy kocsival a segged alatt pont a tompított fényszórót hozod fel környezetszennyezésnek meg benzinfalásnak... :D
2019. aug. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%
100W az kb 0,1 l pluszt jelent 100 kmren, ennyiért nem kockáztatom, hogy ne lássanak vagy egy bírságot, mert elfelejtem felkapcsolni amikor kimegyek a városból
2019. aug. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
71%
semmit nem jelent a fogyasztásban, pláne nem deciket. 120W pluszteljesítményről beszélünk. Az 0.15 LE.
2019. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Nappal, jó látási viszonyok között nem azért kell a tompított, hogy láss, hanem hogy téged észrevegyenek. Ha vezettél már életedben, tapasztalhattad, hogy vannak olyan színek, amelyek szinte elvésznek. Fekete, szürke autót pl. nehezebben veszed észre, mint a rikító neonsárgát.

Egyébként vannak a magyartól eltérő szabályok is. Pl. az osztrákok azt mondják, felnőtt ember az autós, ő dönt. Még pályán sem kötelező világítani nappal (ha jól tudom), de ha ebből baj lesz, keményebben büntetik. Más országokban, meg mindig kötelező vagy a nappali, vagy ha az nincs, akkor a tompított.

2019. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ezt csak azért próbáltam ki egyszer a saját szakállamra, hogy megnézzem tényleg jobb lesz a fogyasztásom valamivel. Egyszeri eset volt. Természetesen nem közlekedek így.
2019. aug. 15. 13:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!