Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Előzéskor miért gyorsítanak...

Előzéskor miért gyorsítanak sokan a megelőzött autóval?

Figyelt kérdés
Minap is előztünk ki valakit, és az egyből megtalálta a gázpedált, 130-cal épp hogy vissza tudtunk sorolni a szélső sávba. Miért csinálják ezt ezek a sofőrök? Előtte pedig tök ráérősen ment az említett autós is, ilyenkor meg hirtelen sietős lett neki.

2019. aug. 16. 14:31
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
79%
Jó kérdés... nem tudom én sem hogy ebben mi a jó. De sajnos én is tapasztalom.
2019. aug. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
38%
sok barom ott kezd el előzni amikor már vége a sebességkorlátozásnak pl.
2019. aug. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
42%
Mert komplexusosak. Amúgy ha rágyorsít miközben előzöd az veszélyeztetés, és balesetnél őt veszik elő.
2019. aug. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
80%

#2 Ez nem indok arra, hogy akadályozza abban, hogy visszatérjen a sávjába. Egy jó barátom pont így szenvedett egy nagyon csúnya balesetet, hogy előzött, és a szembe jövő autó ellenére a megelőzött azért se engedte be maga elé.

Ideje lenne már, hogy eljusson az emberek agyáig, hogy a közlekedés nem a menőzés, nagyarcoskodás, erőfitogtatás helye, mert egy bakin emberéletek múlhatnak.

2019. aug. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
50%

"sok barom ott kezd el előzni amikor már vége a sebességkorlátozásnak pl."


Ez igaz, engem is nagy többségben a faluhatár vége táblánál próbálnak meg lenyomni ilyen 1.4-1.6-os "fúrógépekkel". Olyankor elveszem a gázt, hagyom had menjen, ha olyan marha sürgős neki. Nem kerül semmibe.

2019. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%
Nekem egy csomoszor volt olyan, hogy elkezdtek elozni3 és fekezesre2 kényszerültem, hogy a marhája beférjem elém. baromi idegesítő, plane mikor látja hogy sor van és bepofátlankodik elém, mintha azzal a 2 méterrel annyira elorebb3 lenne. Egyébként en nem szoktam mast csinalni, csak megyek a normal tempomba. előfordult mar az is, hogy a mögöttem lévő elkezd előzni es vissza kellett sorolnia, mert az i.diotaja sebességkorlát vége táblánál kezdett el előzni, mikor én is elkezdtem gyorsulni. Az ilyet nem tudom sajnálni, ostoba
2019. aug. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Több lehetőség is van:

Elképzelhető, hogy egy bunkó farokméregető versenynek fogja fel ezt a szituációt, és azért gyorsít.

De az is lehet, hogy elbambult a masik sofőr, és mikor előzni kezded, akkor fogja fel, hogy túl lassan ment, és automatikusan gyorsít.

Egyik eset sem túl szerencsés, sem az agresszív, sem a figyelmetlen sofőr.

2019. aug. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
62%
Mert itt mindenki egy kiba. egyéniség, aki nem túri a korlátokat. Viszont én nem támogatom a szabálysértőket, ahogy Kresz is ajánlja. Ha nem fér be, oldja meg.
2019. aug. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ezen már gondolkoztam, de őszintén szólva helyben agyonverném, aki ilyet csinál.

Értem én, hogy kicsi a fütykös, meg nehéz az élet, de ne x másik ember életének a kockáztatásával akarja levezetni a feszkót...

Én nem tudom, hogy ez valami mentális probléma lehet-e, de hogy nem emberhez méltó viselkedés, az is biztos.

2019. aug. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
72%

Velem is megesett már, hogy egy zötyögős idős bácsit próbáltam kielőzni tekergős erdei úton és amikor végre volt egy szakasz, ahol egy kicsit is egyenes s belátható volt az útszakasz, mellé érve hirtelen 40-ről felvette az én előzési sebességem.

Inkább lefékeztem és visszatértem mögé, és milyen jól tettem, mert a belátható rész végére érve már jött is 2 másik személyautó.


Barom emberek, ja és ez úgy tudom nagyon erősen büntethető tevékenység, mert az előzés a legveszélyesebb manőver a KRESZ szerint. Szóval aki belepofátlankodik egy ilyen manőverbe, annak gumibotot illik a seggébe dugni, jogosan és törvényszerűen.

Fedélzeti kamera a megoldás és mehetsz is feljelenteni, hogy balesetveszélyes helyzetet próbál előidézni.

2019. aug. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!