Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Az A-oszlop miatti holtterem...

Az A-oszlop miatti holtterem nagyon nagy. Van olyan holttérfigyelő, ami ezt a részt figyeli? Nem szeretnék balra kanyarodva gyalogost gázolni vagy autóba hajtani. Meg sehogyan sem.

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 15:29
 1/10 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
100%
Mozogj az ülésben, akkor csökken a holtter
2019. aug. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fél éve sincsen, hogy vettük ezt az autót, az előzőt összetörték - kicsit engem is benne. Annál nem volt ilyen gondom és a megszokás nagy úr - 3-4 hónapja feleségem szólt, hogy jön egy autó, két napja gyalogosokat gázoltam majdnem - lehet, hogy csak nekem tűnt nagyon közelinek, mert nem akarták leharapni a fejem, ma meg egy autó elé fordultam... Nem tudom, mennyi időbe fog telni, mire megszokom, hogy bizony nem látok mindent eléggé és dülöngélek előre-hátra... Mindig igyekszek körültekintően vezetni, de most ráhoztam magamra a frászt... Már leengedtem az ülést teljesen, hátha akkor a "kis ablakokon" látok eléggé - de nem győzött meg, ráadásul parkolni is nehezebb így...
2019. aug. 21. 15:50
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

MILYEN autód van????

Nekem úgy tünik, nem az autó a gond, hanem te nem figyelsz rendesen.

2019. aug. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Leszögezem: nekem is bújt már el egész személyautó (nemhogy biciklis, gyalogos...) az A oszlop holtterében. De azt, hogy kicsit előre-hátra hajolj kanyarodás előtt, soha semmilyen autóban nem szabad megspórolni!
2019. aug. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
70%

A térfigyelő csak segíti a vezetőt, annak is figyelni kell, és ha nem látsz, akkor bizony mozogni kell az ülésben, ez nem negszokás kérdése, vagyis lehet megszokás, de akkor azt szoktad meg, hogy nem nézel körül...

Milyen autó?

Szerelhetsz fel holttér figyelőt, bár a költségeit nem tudom, de nem hagyatkozhatsz teljesen arra, hogy majd az figyel helyetted, tudatosítsd magadban, hogy el kell mozdulni az ülésben, hogy az oszlop mögötti területre is ráláss.

A másik autó nem azért lett megtörve, mert ott sem figyelted a holt teret?

2019. aug. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A holtteret mindig figyelni kell, ha kell, akkor előre dőlve az ülésben. Az tény, hogy a régi autókban kisebbek voltak a holtterek, de még abban az időben is úgy tanították a vezetést, hogy hajoljunk előre és nézzünk be a holttérbe, mert erre nincs jobb megoldás. A holttér tükör segít észrevenni a mozgásokat, de nem helyettesíti a benézést (mivel nagyon torzít és kicsinyít, ezért könnyű elnézni az álló objektumokat benne).
2019. aug. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Mitsubishi Colt, az újabb verzió. Holt térben a legrosszabb, mint az ADAC írta - későn néztem utána!!! Most is benézek a holttérbe, de nem eléggé. A balesetnél 50-nel haladtam lakott területen, gázról elemelt lábbal és motorfékkel, mert ismerem a helyet. STOP táblán át 80-nal belémjöttek beláthatatlan kereszteződésben.
2019. aug. 21. 18:54
 8/10 A kérdező kommentje:
Túlreagáltam egy kicsit, mert nagyon megleptek a mellettem feltűnő gyalogosok... Azért érdekelne holttérfigyelő kütyü, ami kifejezetten az A-oszlop mögötti területre is figyel.
2019. aug. 22. 10:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy van holttér-figyelő rendszer. Most nézegetünk új autókat, tavasszal tervezünk autót cserélni. És nagyon sokba kérhető ilyen holtérfigyelő-rendszer. Én a helyedbe bemennék egy márkakereskedésbe, ahol szerviz is van helyben, és megkérdezném. Biztos tudnak hatékonyabban segíteni, mint itt a gyk-n. Én egyébként google-ban ezt találtam:

https://www.youtube.com/watch?v=OMp_TBfpfBU

2019. aug. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem megszokni kell hanem szétnézni, mint irják mozogni előre hátra, bólogatva és akkor kilátsz.
2019. aug. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!