Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A budapesti közlekedéskultúráh...

A budapesti közlekedéskultúrához (vagy kultúrálatlanságához) van fogható máshol?

Figyelt kérdés

Avagy:

A gyalogosokat a zebrán inkább elütjük, mintsem átengedjük

A megengedett sebességhatár másfélszeresével megyünk

A piroson előszeretettel átmegyünk

Dudálunk, mint egy retardált, ha nem halad a forgalom?


2019. aug. 28. 18:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
80%

Nézz körül a Balkánon.

Vannak rosszabb helyek, de ez nem azt jelenti, hogy örüljünk annak, ami nálunk van.

A közlekedési morálon is csak az tükröződik vissza, milyenek általában az emberek, az pedig többek között a neveltetésen múlik, ami a szülők, pedagógusok bizonyitványa is (nem teljes mértékben, mert az ember a társaitól is elles viselkedési formákat)

2019. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Azt kifelejtetted, hogy biciklivel, rollerrel nyugodtan belehajtunk a mit sem sejtő gyalogosok közé.
2019. aug. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha azt hiszed, hogy Pesten nem engedik át a zebrán a gyalogosokat, akkor menj el Prágába, csodát fogsz látni. Ha a sebességhatár átlépésére akarsz példát akkor nézz el Romániába, ahol a kamionos városon belül 90-el tol le az útról.
2019. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
58%

Akkor nem ugyanazon a Budapesten közlekedünk. Én napi szinten közlekedem itt, de:

-30-ból 29-szer mindig megállnak az autók a gyalogosnak (én is)

-10-15km/h-val általában többel mennek/megyünk, de sosem a másfélszeresével

-utóbbi 10 évben 3x láttam valakit piroson átmenni, láthatóan figyelmetlenségből, nem szándékosan

-dudálnak, röviden, figyelmeztetőleg, általában okkal, de sosem dugóban, álló sorban

2019. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem messze nem olyan vészes a Budapesti közlekedés.


Nyilván vannak parasztok, de gyalogosként, autósként is azt látom, hogy viszonylag figyelmesen és előzékenyen vezetnek az emberek. Mindamellett, hogy sajnos aki haladni akar, annak muszáj tolakodnia. Sebességhatárt sem lépik különösebben túl, átlagban +10%. De sokszor azt tapasztalom, hogy 1-1 lassú sofőr mögött beragad az egyik sáv és 50-el araszolnak 70-es körúton.


Dudálás messze nem jellemző, persze néha muszály oda dudálni meert vannak akik bebambulnak. Vagy van, hogy beragadsz a kereszteződés közepébe a másik meg 2 autónyi helyet hagy maga előtt, akkor persze, hogy dudálsz.


Igazából azt látom, hogy főleg a "hivatásosok", taxisok, dobozosok, futárok akik időre mennek, azok pofátlanok nagyon. MEg vannak kirívóan parasztok, de én speciel 1 éve mikor vezetni kezdtem, meglepődtem, hogy mennyire előzékenyek és figyelmesek a fővárosban vezetők.


Személy szerint azt látom, hogy akár csak vidéken sokkal rosszabb a helyzet, sokkal agreesszívabban és bambábban vezetnek, és a balkánhoz képest minta sofőrök vagyunk.

2019. aug. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%
Oroszország, India?
2019. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
41%
Messze nem olyan szar a Budapaesti közlekedés, gyere el németországba, angliába, Benelux államokba, az itteni söfőrök 80%-a birka. Olyanokat csinálnak, hogy pályán beállnak belső sávban 110-re és onnan meg se mozdulnak leszárják a dudakoncertet, a fénykoncertet ők ott mennek. Az esetleg jobbról előzőt viszont ők is dudálják.
2019. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%

Budapesten nagyon civilizáltak az autósok, és ezt irónia nélkül mondom. Sebességhatárt mindenki betartja, ritkák azok, akik a sávok között veszélyesen cikáznak, a zebrán is a legtöbbször átengedik a gyalogosokat.

Nem hozok fel távoli példákat, csak szomszédos, EU tagot, Romániát. Gyere át, ehhez képest Budapest nyugati álomnak tűnik. Kolozsváron pl végeláthatatlan dugók, türelmetlen autósokkal, akik bármire képesek, nagyon szűk, dombos kisutcákban 80-90-el veretnek felfelé vagy lefelé, gyalogost, biciklist leszarva, ha már 2 sávos egy út egyirányban, akkor mindenki versenypályaként tekinti (70-80 km/h belvárosban). És ez Románia legkultúráltabb városa, ehhez mérten a közlekedése is az. Mondjuk Bukaresthez képest. Na ott bármi, de tényleg BÁRMI megtörténhet a közlekedésben.

2019. aug. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%

Igen, délre keletre és északra menve.

Végig ezt látod majd illetve sokkal durvabbat ez gyakorlatilag semmi. Udvarias nyugodt minden itthon.


Nyugatra azért jobb mert megy a bunti. De amint ideer a nyugati állampolgár nagyobb taplo lesz mint a magyar.

2019. aug. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Beviz Elek ***** válasza:
57%
Te szerintem egy másik TV-t nézel, a budapesti közlekedési kúltúra egyáltalán nem rossz.
2019. aug. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!