Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ilyenkor mi a helyes viselkedé...

Ilyenkor mi a helyes viselkedés? Mit rontott el a szürke autó?

Figyelt kérdés

A szürke autó piros lámpát kap (kanyarodásra várva).

Mögötte jön a tűzoltó autó (ami ugyanarra akar menni amerre a kanyarodó autó).

A lámpa zöldre vált az autó elkanyarodik, a tűzoltó autó pedig megy utána.

Az autó ha akarna se tudna merre lehúzódni, ezért várta meg a zöldet.

Mit kellett volna máshogy cselekednie?

Link:

[link]


2019. aug. 31. 23:35
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
A söfőr egy világi paraszt volt. Azonnal be kellett volna mennie a kereszteződésbe, nem pedig a zöldre várni!
2019. aug. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Igen, kresz szerint ilyenkor be lehet menni a kereszteződésbe mások veszélyeztetése nélkül. Van egy magyar mentős videó is , ott sem volt a helyzet magaslatán a sofőr..
2019. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Ilyen esetben óvatosan átmehet a piroson, hogy szabaddá tegye a tűzoltó útját.
2019. aug. 31. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2019. aug. 31. 23:56
 5/9 anonim ***** válasza:
63%
A Peugeot már a legelején bemehetett volna biztonságosan a kereszteződésbe, jobbra húzódva (a másik sávban álló autó elé). Aztán később már a mellette álló le is húzódott, ekkor még a kereszteződésbe se kellett volna bemennie, csak átmennie a másik sávba. Utána bekanyarodott mögötte a tűzoltóautóval, de még elengedett egy gyalogost is... A nő egy balf. volt, mert legalább 3 lehetőséget szalajtott el.
2019. szept. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Naaa, eddig nem nagyon háborodtam fel, de miért is kellett lepontozni a #2 válaszomat? Kresz vizsgán is így volt, ez a szabály.


Vagy azt kellett volna írnom, hogy "igenis a tűzoltó várja ki a sorát, semmi nem sűrgős annyira , hogy át kelljen menni a piroson, különben is kinek hiszik ezek magukat, mégis mi olyan sűrgős, hogy zajongani kell, meg hát hogyan képzelik!! Fel kell jelenteni ezeket a piros suhancokat! És ha tűz? Fiatal koromba hányszor égtem benn a házba, túléltük, manapság a fiatalság olyan tápos, hogy harmadfokú égési sérülésekkel is hisztizik? Vagy ha kocsiba ragadt, be? Vár, ha olyan sűrgős volt autóval menni, anno szekéren nem volt ennyi baleset!!! Hihetetlen mivé lett a világ, Orbán hibája."

2019. szept. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 belapus ***** válasza:
7%

Bár csak átfutottam, de nem találtam olyan paragrafust, amely megengedi egy átlagos gépjármű vezetőjének, hogy az adott esetben megszegheti a szabályokat.Egy esetben, amikor rendőri utasításra történik ez, lehet ilyenről szó.

"(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek."

Azt gondolom, piros jelzésnél nem mehet be a kereszteződésbe.Amikor zöldet kap, akkor félre kellett volna húzódnia a kereszteződés elején, és elengedni a tűzoltót.

2019. szept. 1. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
61%

Igaz, nincs leírva, hogy márpedig hajts át a piroson, de szerintem egyértelmű:



42. § Magatartás a megkülönböztetõ vagy figyelmeztetõ jelzéseket használó jármûvekkel szemben

(1) A megkülönböztetõ jelzéseket (villogó kék fényjelzést és szirénát vagy váltakozó hangmagasságú más hangjelzést) használó gépjármû, illetõleg minden ilyen gépjármûvekkel kísért (közrefogott) zárt csoportban haladó, megkülönböztetõ fényjelzést használó gépjármû részére minden jármûvel, minden helyzetben elsõbbséget kell adni, és akadálytalan továbbhaladását - félrehúzódással és a szükséghez képest megállással - lehetõvé kell tenni.


"minden helyzetben"

De az oktatáson is úgy magyarázzák, hogy be kell hajtani a kereszteződésbe ilyenkor.

2019. szept. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 belapus ***** válasza:
20%

Elfogadom, hogy így magyarázzák, de ezt olvasva ( nem vagyok jogász vagy közlekedési szakértő ) nekem nem egyértelmű, hogy ezek alapján jogosult vagyok a szabályokat megszegni.Nem úgy, mint amikor a rendőri utasítás felülírhatja a vonatkozó szabályokat.

Miből állt volna itt is feltüntetni ezt a kitételt ?

2019. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!