Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha csak egy 15t-ás meg nem...

Ha csak egy 15t-ás meg nem rakodott kamiont vagy akár megrakott 30-40t-ás kamiont szemből telibeverek (frontálisan ütközök) egy 1,5t-ás autóval, akkor számít bármit is, hogy a légzsák be- vagy ki van kapcsolva?

Figyelt kérdés

Ez azért egy 90%-ra biztosan halálos legalábbis a személygépkocsi vezetőjének szerintem egy olyan 90-100-as tempó felett, az alatt még talán megússza az ember súlyos sérüléssel vagy olyan sérüléssel amibe nem hal bele azonnal a helyszínen csak később.


Mondjuk ha 80-90-el szemből ütközök egy kamionnal ami halad mondjuk legalább 70-el akkor számít bármit is, hogy ki vagy be vannak kapcsolva a légzsákok?

Tehát nagyobb eséllyel halsz bele az ütközésbe légzsák nélkül, vagy jelentéktelen mértékben rosszabbodnának csak az esélyeid ha kikapcsolnád?



2019. szept. 1. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Nem, puszta szórakozásból szerelték be az autóba...
2019. szept. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én azt értem, de van az a helyzet amikor már nem számít.

Nem azért kérdeztem, mert ne lenne tele vele a kocsi és működnek is, de érdekel, hogy egy ilyen helyzetben mondjuk számítana e bármit is az, hogy van e akár 1db légzsák is bekapcsolva a kocsiban vagy nincs.

2019. szept. 1. 23:05
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

"Én azt értem, de van az a helyzet amikor már nem számít."

Minden apró dolog számít, ami véd az ütéstől. Ha nem is tud megvédeni, mert annyira begyűrődik a kaszni, még akkor is lassít valamennyire, ami esélyt ad a túléléshez.

2019. szept. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
az attól függ hogy építik meg azt a furgont, de gyanítom olyan suzuki stílusra, hogy látszatra legyen egyben amúgy meg kettőt rárugsz és szétesik :D Csak példaként mondom azt a jópár évvel ezelőtti esetet amikor 2 jómadár 300-al egy lamboval fejreállt és a felismerhetetlenségekig tört az autó, de ők sértetlenül kiszálltak belőle, meg úgy általában az ilyen supercarok baleseteit túlélik az emberek, de ezek úgy vannak megépítve és jó pár száz milliót ki kell perkálni értük :D Míg egy furgon mennyi ? 12-3 millió ft? Azért nem kapsz ilyet gyanítom... Főleg hogy ott a súly is szempont, így ott könnyítenek ahogy tudnak csak épp nem karbonnal meg ilyennel hanem szimplán kihagynak anyagot :D Akárcsak a berger pótkocsik és a hasonlóak
2019. szept. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!