Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi történt pontosan LL Junior...

Mi történt pontosan LL Junior kisfiával?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Én is hallottam a tragédiáról, részvétem a családnak! Sajnos szomorúan olvastam a híreket a történtekről, de nagyon szubjektívnek találtam. A cikkekben olvashatunk arról, hogy elhunyt a kisfiú, de semmi hír nem szól arról, hogy ki hibázott akkor, amikor a kisfiú az úttestre lépett. Nem tudjuk kivel volt a kisfiú! Nem tudjuk, hogy a kereszteződés lámpája piros volt-e vagy zöld! Ezek így, amik a neten terjengenek fél hírek. Nagyon sajnálom a családot, de jó lenne konkrétumokat tudni, nem fél híreket megosztani, ami nem mutat és világít rá a történtekre. Csak azért mondom, mert én is voltam autós gázolás áldozata. Szerintem ebben az esetben az autós is olyan traumát szenvedhetett el, amelyen nem fogja tudni túltenni magát. Sajnos nekem így a cikkek csak fél hírt, híreket mutatnak! Világítsanak rá, hogy ki volt a hibás és ki nem figyelt arra, hogy egy 3 éves gyermek le tudott lépni a forgalmi úttestre! Nálunk is vannak ilyen szülők, akik a parkolóban engedik játszani a gyerekeiket és a helyi rendőrség nem tesz semmit!!!
2019. szept. 1. 19:18
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
37%
Miből gondolod, hogy bárki más tudja, ha egyszer semmilyen újság nem írta meg. Szerintem nem is fogják. Nem a gyakorikérdések a megfelelő fórum arra, hogy az újságok tényfeltáró szokásait megváltoztasd.
2019. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
1%
Nem lennék meglepve ha kiderülne hogy nem véletlen balesetről van szó.
2019. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
41%
A híradóban az volt, hogy az autós forgalomnak volt zöld a lámpa, nem a gyalogosnak.
2019. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
24%
Miért érzed hogy kozod van barmihez a balesettel kapcsolatban?
2019. szept. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Mert ha már híreket olvasunk, ne fél híreket olvassunk!
2019. szept. 1. 19:43
 6/32 anonim ***** válasza:
43%
2019. szept. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
69%
A hírekkel is az a baj, hogy ha most ez egy médiában ismeretlen családdal történik, akkor úgymond senki sem foglalkozik vele. Nem mellesleg a hozzátartozókon és a baleset részesein kívül senkinek semmi köze hozzá, hogy pontosan mi történt.
2019. szept. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
56%

Nem gondolod, hogy időt kellene adnod a rendőrségnek, ha már ennyire érintett vagy. A te esetedben azonnal tiszta volt a felelősség kérdése?

Az újságoknak nem feladata rávilágítani egy hírben semmire.

Nem vagyok újságíró, de egy ici-picit tanultam a sajtóról, lévén tervezőszerketsző a szakmám.

A hínek kopogósan száraz tényközlésnek KELL lennie.

Tehát egy etikus lap a hírekben csak száraz téneket írhat le, ítélkezni, véleményt alkotnai tilos.

Természetesen nem hírrovatban megteheti, a hírektől jól elkülönítve.

Konkrét esetről annyit lehet tudni, hogy a kisfiú az édesanyjával kelt át a kijelőlt gyalogátkelőhelyen. Egy osztott zebráról van szó, középen szigettel.

A két szakasznak a lámpája nem egyszerre ad szabad jelzést. Ilyen rengeteg van mindenfelé.

Ennyi az, ami megjelent a sajtóban, és majdnem biztos, hogy ez fedi a valóságot.

Azt viszont vizsgálnai kell a hatóságnak, hogy a jármű vezetője fokozott óvatossággal közelítette-e meg ezt a helyet. Ezt akkor is meg kell tennie, ha lámpa irányítja a forgalmat és szabad jelzése van.

Mikor léptek le az úttestről, a gyerek a mama előtt, után, kézen fogva vagy szabadon haladt?

Egy ilyen korú gyermek már közlekedhet az úton felügyelet mellett, de nem tudja felmérni a veszélyeket.

Egyes helyeken a neten már ácsolják a járművezetőnek a virtuális bitófát, de még az is lehet, hogy egyáltalán nem volt hibás, a mama volt gondatlan. De az is kiderülhet, senki nem hibázott.

Felmerült a tévében is, hogy ezek a helyek a kétféle jelzés miatt veszélyt hordoznak magukban, miért ilyenek.

Nincs jó megoldás. Ahol ilyen felemás, sokkal nagyobb üres idők lennének, amikor senki nem mehet sehová, mert időbe telik az összetett kereszteződést kiüríteni.

2019. szept. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

Hát így ez az ügy eléggé el van ferdítve! Nem feltétlen értek veled egyet utolsó. Mi az hogy a média nem tárhat fel dolgokat, hogy ki hibázott? Ezzel az erővel egy gyilkosságnál se tárják fel, mutassanak rá a konkrét személyre, hogy pl H. Hedvig gyilkolt, mert sértik a személyiségi jogait, vagy itt csak celebeknek van joguk?! Azért, mert ők híresek nem mentesek a felelősség alól, csak mivel annyi pénzük van esetleg kérhetik, hogy konkrét tényeket ne adjanak ki. Azzal sem értek egyet, hogy a gyalogos lámpa zöldet mutatott a gyalogos fele, mert állítólag a híradó azt mondta, hogy a járműforgalomnak volt zöld a lámpa. Már pedig ha ez igaz nekem, mint autósnak miért is kellene a megengedettnél lassabban haladnom? Tény, hogy a kresz úgy szól, hogy kijelölt gyalogátkelőhelyet úgy kell megközelítsek, hogy ott bármikor meg tudjak állni! De ebben a mondatban sehol nem szerepel a lámpa. A közlekedés és annak szabályainak betartása egymásra épülnek pl ha egy stop táblás kereszteződéshez érek meg kell álljak, ha tetszik ha nem, mert valószínű az az illető, aki a védett úton közlekedik bízik abban, hogy ismerem ezt a szabályt. Ugyanez igaz a gyalogátkelőhelyre. Autósként bízok benne, hogyha nekem ad zöld jelzést a lámpa, lesz annyi esze itt nem a kisfiúnak, hanem a kedves szülőnek, hogyha tudja a gyerekéről, hogy eleven, megfogja a kezét. Én azért kíváncsi lettem volna mit csinált a szülő!


Azt pedig egyenesen undorítónak tartom, hogy 24 óra nem telt el a gyerek halála és a baleset közt, de már a facebook tele volt ezzel, és a szülő részéről az apai fél, csak az én, én ki ha nem más részt erőlteti! Nekem, ha meghalna a gyerekem eszem ágába nem jutna a facebookon lógni, pláne nem ilyet kitenni.


Megteszik a jogi lépéseket? Milyen lépéseket tesznek meg? Azért, mert az autós elvileg szabályosan közlekedett? Bár tény sajnálom az autóst ő kimondottan rosszkor volt rossz helyen! Nem is bízok az igazságszolgáltatásban, mert az ilyen celebeknél annyi pénz van hogy hiába volt zöld jelzés az autónak, arra úgyis pirosat fognak mondani. Egy vétlen autóst a szülői felelőtlenség hiányában meghurcolni felháborító. Igenis, ha az igazságszolgáltatás normálisan működik/ne felelősségre vonnák a szülőt! Mitől lesz jobb a családnak, ha egy vétlen autóst meghurcolnak? A gyerek attól már nem támad fel!


Csak hát persze a hülye magyar szokás! Másra kell hárítani, bűnbakot keresni! És sajnos ebben vannak partnerek! Ha ez egy ennyire bizalmas hír, hogy ne beszéljenek erről a sajtóban, akkor a szülői felelősség leírása nélkül erről kár is volt bármit megjeleníteni.

2019. szept. 2. 04:59
 10/32 anonim ***** válasza:
43%
A baleset óta nagyon kevés idő telt el egyelőre. Rengeteg munka összefésülni a helyszínelés és a tanúvallomások adatait úgy, hogy abból minden kétséget kizàróan meg lehessen àllapítani valakinek a felelősségét. Egy ilyen súlyú balesetben nem annyi a kérdés, hogy piros vagy zöld volt-e a lámpa. Vizsgálni kell minden egyes apró részletet, ki mit csinált, próbálta-e valaki elkerülni a balesetet, milyen figyelemelterelő tényezők voltak az érintett felek vonatkozásában, stb stb. Ezek bőven túlmutatnak azon, amit 36 óra alatt le lehetne vezetni, pláne újsághírek keretében.
2019. szept. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!