Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Bárhogy igyekszem nem megy a...

Bárhogy igyekszem nem megy a vezetés mit tegyek?

Figyelt kérdés
Előre is megköszönöm ha végig olvasod. Mikor el döntöttem, hogy jogosítványt szerzek és ithol tanulgattam parkolni stb... Imádtam vezetni az eggyik legjobb dolog volt, el is keztem. A kressz vizsgán elsőre át mentem (amit nem hittem volna) és most vezetek. 1-2 alkalom még gyakorlás aztán vizsga,de az oktatóm olyan szinten el vette a kedvem a vezetéstől, hogy nem igaz. Ku rva nagyok az elvárásai annak ellenére, hogy kapkodva és agresszíven és hiányosan tanított.egyszer jól megy a vezetés (mikor nem szól bele) mászor olyan sza r vagyok h legszivesebben saját magam pofoznám fel. Azt mondja h nem vagyok előre látó és bizonytalan vagyok, eddig ami jól is ment az is sz ar lett. Szinte minden nap arról álmodok, hogy balesetem van és olyan szinten félek, hogy el gondolkoztam azon, hogy itt be fejezem. Mondtam neki a közepén, hogy nem félek csak nem akarok meghalni és főleg mások életét nem akarom elvenni. Annyira el veszett az önbozalmam, hogy mostanra tényleg rosszul vezetek amit tetőz az is, hogy apám 20 eve vezet baleset mentesen ugy, hogy külföldön is és mikor be ült mellem ő is mondta, hogy rosszabb vagyok. Az oktatóm nagyon úgy veszem észre hogy a pénzre hajt de nem lenne jó megbuknom mert saját fizetésemből akarom ezt végig csinálni de már a gatyám is rá ment. Mit csináljak? Folytassam eggyáltalán?😣17/F

2019. szept. 2. 22:34
1 2
 1/14 anonim válasza:
69%
Ne hagyd abba, de válts oktatót, mert ez így nagyon nem lesz jó.
2019. szept. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a baj, hogy nagy procedúra oktatót váltanom ráadásul az is kb 30.00ft...meg hat nagyon el húzódna, holott ha most át mennék már jövő hónapba meg lenne a jogosítványom. De már ez a s egfej minden szeretetet ki ölt belőlem a fezetéssel kapcsolatban.
2019. szept. 2. 22:46
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Az teljesen természetes, hogy a tanulóknál folyamatosan hullámzik a forma, egyszer jól megy, a következő alkalommal meg rosszul, még az is, amit már elvileg addig tudott.

Senki nem az oktató mellett tanul meg vezetni, csak egy alaptudást kap, amivel aztán egyedül tanulhat tovább.

Ennyit lehet írni általánosságban, a részletekről meg szinte semmit, mert a kérdésben sem voltak arra utaló információk, hogy valójában mi is a probléma.

Az, hogy bunkó az oktató, meg csak a pénzre hajt, annyira elcsépelt, hogy az ilyet fenntartásokkal kezelem.

Van sok gyenge, sőt rossz oktató, akik nem tudnak megfelelően tanítani, viszont azt a legjobb oktató sem garantálhatja, hogy a minimálisan előírt 30 óra gyakorlás elegendő lesz a sikeres forgalmi vizsgához.

45-50 óra körül van az átlag, s van, aki csak 60-70 óra gyakorlás után tud levizsgázni, ami nem feltétlenül az oktatón múlik.

A "pénzre megy" szlogen pedig azért kétes, mert valóban a pénzre megy, ugyanis abból él, csakhogy általában több hetes, hónapos várólistákon vannak sorban a tanulók, a pénze ugyanúgy megvan, ha nem te fizeted, hanem a másik, aki belép a helyedre, miután te levizsgáztál.

Amit nagyon nem szeretnek, olyan tanulóval vizsgára menni, akiről előre érzékelhető, hogy esélytelen... a saját statisztikáját nem szeretik tudatosan rontani.

Van lehetőség oktatót váltani, kérdés, hogy mennyibe kerül, és van-e értelme... nem "vakon" kell átmenni egy másik rosszhoz, hanem keresni egy neked megfelelőt.

2019. szept. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem félre érted ő konkrétan meg mondta, hogy el "tanít" ő egy evig is akár csak fizessem. Na mármost az oké, hogy ő is pénzből él de legalabb lenne türelmes és magyarázná el rendesen. Persze én is hibás vagyok mert van mikor szarvas hibákat ejtek de az is azért mert már nem vagyok biztos magamba. Pl: a kuplungot nem engedi fel mikor azt kell és utána én vagyok a hülye mert bőgetem a tetves kocsiját,autó pályán rám szól azért mert 90 az tul sok makd vissza fele azzal panaszkodik, h nem tudom a szabályokat mert 130km/h a kötelező
2019. szept. 2. 23:06
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

A részleteket te ismered, annak tudatában neked kell hozni valamilyen döntést, pl, ha nem vagy vele megelégedve, akkor váltasz, csak akkor olyanhoz menj, aki biztosan jobb nála, hisz azt te is elismered, hogy a probléma az, hogy még nincs kellő tudásod a sikeres vizsgához.

Vannak olyan elemei a tanulásnak, ami csak gyakorlással fejleszthető, vannak olyan esetek, amikor lehet jó támpontokat adni a tanulónak. Kuplung kezelést gyakorlással tudod finomítani, parkolásoknál lehet adni támpontokat.

Ingáztok a lakóhely és a város között, vagy miért autópályáztok?

Autópályán szinte semmit nem lehet tanulni, egyszer megmutatják, a városban egy óra gyakorlás többet ér, mit 500 km autópályázás.

2019. szept. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Cseréld le az oktatódat.

Sajnos rengeteg ilyen eset van hogy egy embernek azért megy el a kedve a vezetéstől és megy neki szarul mert egy idegbeteg oktatót fog ki aki jól elveszi a kedvét az egésztől.

2019. szept. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem Apám vette el a kedvem vizsga után, nem ült be mellém mert tapasztalatlan vagyok.. ha el akarok menni valahová, ne menjek mert meg fogok halni.. ennek ellenére naponta vezetek, félve , de kifele határozottan.. most is, jogy ezt írom remeg a pofám.. hatalmas seb ez még így is, ne hagyjad abba. Saját érdeked, bizonyíts, gondolj másra, arra, hogy most vizsgára készítenek fel. Ha feladtam volna most egy sarokba ülnék, ez lesz a hivatásom, pár hónap mulva..
2019. szept. 3. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra jutottam, hogy meg várom ezt a vizsgát a mostani oktatómnál lessz ami lessz. Ha meg bukok megyrk át valaki máshoz, nem engedem meg, hogy egy segfej elvegye a kedvem az autó vezetéstől
2019. szept. 3. 08:56
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy kevés lesz az óra, húzz rá inkább még valamennyit, felesleges kidobni a vizsgadíj árát.

Az idő, a gyakorlás javítani fog mindenképpen a hozzáértéseden. Hogy mennyit és mennyi gyakorlás után, az egyénfüggő. Ha se te, se az oktató nem gondoljátok, hogy sikerül átmenned, akkor felesleges már most próbálkoznod, gyakorolj még.

2019. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Nos, igen... leírod, hogy nem megy a vezetés, de megvárod a vizsgát, ha ott megbuksz, az oktató a hülye...

Lehet rossz az oktató, de az a tanuló, aki felkészületlenül jelentkezik vizsgára, a bukásért magát okolhatja.

Forgalmi vizsgán nem lehet számtalanul kisérletezni.

Meg lehet bukni egyszer, kétszer háromszor, addig semmi gond.

A negyedik próbálkozás már érdekes, mert, ha az sem sikerül, az ötödiken két vizsgabiztos lesz (az jó?), és ha ott is bukás a vége, PÁV.

Nem olyan sok az a három "nyugis" lehetőség, hogy abból akár egyet is érdemes legyen szándékosan elherdálmi, vizsgára akkor érdemes jelentkezni, ha van realitása, hogy sikerül is.

2019. szept. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!