Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabályos gyerekülést menetirá...

Szabályos gyerekülést menetiránnyal megegyező irányban rögzíteni az első ülésen? (Persze légzsák kikapcsolása mellett)

Figyelt kérdés
14 hónapos babáról beszélünk, az ülést csak menetiránnyal megegyező irányban lehetséges rögzíteni, de egyik ismerősőm azt mondta ez így szabálytalan.
2019. szept. 14. 13:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen,szabályos elől!! Az utóbbi időkbe rengeteg oldalon kielemezték ezt. Meg azt is,hogy a legjobb hely nem az anyós oldal nekik.

Az egy másik dolog,hogy jobb lenne neki még háttal utazni...tedd hátra

2019. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Bár hátul alapvetően nagyobb biztonságot élveznek a kicsik, nincs akadálya annak, hogy az első utasülésen utazzanak. Fordított gyermekülés esetén ennek az a feltétele, hogy ki legyen kapcsolva az utasoldali légzsák, a gyermek tömegéhez és méretéhez választott normál gyermekülés vagy ülésmagasító használata esetében viszont nincs ilyen megkötés.
2019. szept. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az esetek nagy részében hátul utazik, de amikor csak egyedül vagyok jobb szeretem, ha mellettem ül. :)
2019. szept. 14. 13:46
 4/4 anonim ***** válasza:
A legnagyobb biztonságban mögötted van, mert akármennyire gusztustalanul hangzik, de az ember mikor látja, hogy egy baleset elkerülhetetlen, ösztönösen önmagát védi, az anyós oldalt teszi oda, a gyerek meg pont van. Persze, érthető, hogy te úgy érzed biztonságban, hogy melletted van, te inkább meghalnál, minthogy azt az oldalt tedd oda, ahol ő van, de az élet nem ezt igazolja, nem ezt fogod tenni, ha netán történik valami.
2019. szept. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!