Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklivel tekerhetek korforga...

Biciklivel tekerhetek korforgalomban, ha van korulotte bicikliut?

Figyelt kérdés
De en nem szeretnek 6szor elsobbseget adni mig a harmadik kijarathoz erek
2019. szept. 21. 13:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Általában ahol van bringaút ott az úton bringatilos van.
2019. szept. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 belapus ***** válasza:
80%

Mit ír a KRESZ ?Vagy az nem érdekel ?

Azért megnéztem neked:

"Ha az út mellett, annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki, a kétkerekű kerékpároknak a kerékpárúton vagy a gyalog- és kerékpárúton kell közlekedni. Ha a lakott területen a nem főútvonalként megjelölt út mellett annak vonalvezetését követve kerékpárutat vagy gyalog- és kerékpárutat jelöltek ki és az úton kerékpár nyomot (158/k. ábra) is kijelöltek - ha a közúti jelzésekből más nem következik - a kétkerekű kerékpárok az úttesten is közlekedhetnek."

2019. szept. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Alex Fly ***** válasza:

Jelenleg még Magyarországon kötelező a kerékpárutak használata. A kivételta már írták -mindenesetre én még nem találkoztam olyan hellyel, ahol alkalmazni lehetne...

Jobb a helyzet, ha nem kerépárút, hanem gykpút van az úttest mellett; ilyenkor lehet hivatkozni a KRESZ 13.§(2)-re. Az esetlegesen kihelyezett bringatilos táblák érvényessége a kereszteződésig tart, a körforgalomra nem...

Én napi szinten járok ilyen helyen és természetesen a körforgalomban az úttesten megyek -egyrészt a kerékpáros átvezetésen nagyon sokszor nem adják meg az elsőbbséget (tapasztalatom szerint a legtöbbjük nincs is tisztában azzal, hogy kinek van elsőbbsége), másrészt szeretek épségben céhoz érni ezért két lehetőség közül a biztonságosabbat válastom...

2019. szept. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
20%

Persze, b/sszunk ki egy csomó autóssal amíg a körforgalomban bohóckodunk biciklivel, mert úgy kényelmes...

A szabályokat előttem leírták

2019. szept. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4: a körforgalomban az autók biciklis tempóval haladnak, nem tart fel senkit.

gyalog- és kerékpár út esetén szabályos is.

A körbe vezetett elkülönített kerékpárút baromi veszélyes,.de a.szabályok szerint azt kell használni

2019. szept. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5: Egy nagyon kicsi átmérőjű körforgalomban talán... Normál méretűben nem.


Ezt a bicikliút veszélyes témát pedig el kellene engedni végre. Az úton veszélyesebb, csak ugye gyártani lehet statisztikákat...

2019. szept. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Alex Fly ***** válasza:
100%

@6: lehet gyártani starisztikákat... De a létezőket is lehet értelmezni. És ha a kerékpáros balesetek többsége szeparált bringainfrán történik, míg az úttesten jóval kevesebb, az nem a te elképzelésedet támasztja alá.

Kerékpáros szempontból a legveszélyesebb helyek, ahol az addig szeparált bringainfra keresztezi a közutat.

2019. szept. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Kerékpáros szempontból a legveszélyesebb helyek, ahol az addig szeparált bringainfra keresztezi a közutat."


Persze, hogy az, teljesen logikus. sajnos a morált nem lehet egzakt módon mérni.


Szerintem mindenki tisztában van a közlekedési kultúra és morál hiányosságaival biciklis oldalon is, a szabályok ismeretének hiányáról nem is beszélve.

2019. szept. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Alex Fly ***** válasza:
@8: ha logikus, akkor nem okozhat nehézséget annak belátása, hogy egy körforgalomban a szeparáltan vezetett kerékpáros infra a több, indokolatlan és elsőbbségi szempontból túlbonyolított kereszteződésével a lehető legveszélyesebb koncepció, amit józan ésszel nem is lehetne engedélyezni. Innentől nem kell csodálkozni azon, hogy a kerékpáros is inkább a biztonságot választja és az úttesten halad át a körforgalmon.
2019. szept. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9:

Rendben, ezen gondolatmenetet folytatva gondolom nem probléma, ha én viszont elkerülendő ezt a rengeteg veszélyes kereszteződést, a harmadik kijáratot nem jobbra, hanem balra fordulva közelítem meg a körforgalomban, így elkerülök egy csomó potenciális veszélyforrást.

2019. szept. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!