Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha nem használtam a biztonsági...

Ha nem használtam a biztonsági övet valamilyen okból, lehet fellebbezni a csekk kiküldése után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A mai nap siettünk a korházba, mert nem állt el az orrvérzésem. A biztonsági övet nem igazán tudtam magamon átfűzni, mivel az egyik kezemmel folyamatosan nyomnom kellett az orromat, hogy ne vérezzek össze mindent. Mikor átmentünk a fix trafi alatt láttam hogy fehéren villantott (gondolom az öv miatt, nem történt gyorshajtás). Lehet fellebbezni emiatt, vagy mindenképp ki kell fizetnem ezt a tizest?



2019. szept. 27. 13:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Meglepne,ha küldenének bármit is
2019. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A trafi nem vizsgál övet, ha villant akkor a napfény vagy egy lámpa fénye villant benne.


Ettől függetlenül NINCS a biztonsági öv használata alól felmentés. Ha nem tudod bekötni, akkor nem vagy alkalmas a vezetésre, tehát nem vezethetsz.

2019. szept. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Istenem.... bele ne halj már egy orrvérzésbe!
2019. szept. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem lesz bírság. Vérzékenyek meg bele is hallhatnak egy orrvérzésbe,szóval, offold magad báttya.
2019. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2019. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha egy kézzel tudtál vezetni, akkor az övet is át tudtad volna fűzni magadon indulás előtt. Ha mégsem, akkor mentőt kellett volna hívnod. Szvsz teljesen jogos a büntetés és nincs mit fellebbezni rajta. Vedd úgy, hogy ennyibe került az ellátásod...
2019. szept. 27. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%
Nem ő vezetett.
2019. szept. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bírságot nem fogsz kapni, de attól még szabálytalanságnak számít, hogy nem kötötted be az övet.

Veszélyeztetted saját magadat, meg a környezetedet is. Biztos lesz majd aki meg akarja magyarázni, hogy az ő saját döntése, beköti-e magát. Nem, ez nem ilyen egyszerű.

Rendszeresen megesik balesetnél, hogy a hátul ülő be nem kötött utasok rázuhannak az elől ülőkre és nagyon súlyos nyak/hát sérülést okoznak nekik.

Meg aztán egy sima 50km/h ütközésnél is csak úgy repül mindenki kifelé a kocsiból. Fel nem fogja az ember amíg nem látja élőben/tapasztalja a saját bőrén.

2019. szept. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#7: Ha nem ő vezetett, akkor meg pláne, hiszen segítsége is lett volna, hogy bekösse az övet.
2019. szept. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sokszor nézem a fix trafikat mikor elmegyek alattuk. Pirosan világít az infra, reggel meg sehogy, ahogy aláértünk ilyen sárgásfehér lett.

Úgy tudom ellenőrzik már a biztonsági öv használatát. Egyébként nem én vezettem. Az anyósülésen ültem.

2019. szept. 27. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!