Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mire számíthatok azután, hogy...

Mire számíthatok azután, hogy a nekem balesetet okozó rendőri intézkedés után sem volt hajlandó elismerni a felelősségét?

Figyelt kérdés
Én a belső sávban mentem, ő a szélsőben. Be akart jönni elém, én ezt észleltem, de nem engedtem be. Amikor mellé értem, ő oldalról nekem jött, a hátsó ajtó sérült. Úgy 20 méterre a balaset helyszínétől félreálltam, ő is. Nem akarta elismerni a felelősségét, rendőrt hívott. A rendőr megerősítette az én álláspontomat, miszerint nem volt kötelességem őt beengedni. Ő változatlanul kitartott amellett hogy nem vétett, a rendőr pedig nem mondhatta ki a felelősségét, így bíróság dönt. Mennyi idő mire egy ilyen jelentéktelen ügy bíróság elé kerül? Tudok addig valamit tenni?

2019. szept. 27. 17:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért nem hívott a rendőr baleseti helyszinelőt ?

Ő megállapítja a felelősséget, jegyzőkönyvez, és kész.

A rendőr valóban nem állapíthatja meg a felelőst.

2019. szept. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Mondjuk ez az igazi buta ökör mentalitás, mert kizárt , hogy egy ilyen helyzetben mást hozzanak ki felelősnek , mint a sávot váltó autóst. Aztán így járhatok bíróságra meg ügyvédhez. Maximum arra játszhat, hogy valamilyen jogi, formai hiba miatt nem sikerül végigvinni az eljárást vagy esetleg kitalál egy kamu sztorit, pl harmadik fél miatt rántotta neked a kormànyt vagy mondjuk hogy te egyértelműen jelezted, hogy beengeded.


N.B. ha látod, hogy valaki be akar jönni eléd, nem egyszerűbb beengedni és elkerülni a konfliktusokat?

2019. szept. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

"N.B. ha látod, hogy valaki be akar jönni eléd, nem egyszerűbb beengedni és elkerülni a konfliktusokat"

A történetben ez a lényeg, picit lassitva elkerülhető lett volna az egész.

Igen, a sávot váltót a vétkes jogilag, de senki nem jár jól.

Bíróság elé kerülő ügyeknél hónapok is eltelhetnek, mire történik valami... jól jártál, hogy nem engedted be?

2019. szept. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ha éppen befért volna elém amikor elkezdett sávot váltani, akkor nyilván lassítok, de az én autóm eleje már az övé előtt volt amikor nekem jött, erre nem számíthattam. Azért írtam, hogy a hátsó ajtónak ment neki, hátha abból ez egyértelmű.
2019. szept. 27. 18:17
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

nem a biróság dönt, első körbena rendőrség dönt ki a hibás(a hibás emberkének kiküldika határozatot a csekkel, ha ő olyan hülye hogy nem fogadja ela rendörség döntését miközben egyértelmüen őa hibás akkor kerül az ügy bíróság elé, és akkor bizony elhúzódhat.

Sajnos előfordúl hogy egy a felelőségét nem vállaló fackalap miatt sokáig húzódik egy egyértelmű ügy, és addig akárt sem térítí a biztosító mig az ügy nem jogerös.

2019. szept. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Na, megérte keménykedni? ;)
2019. szept. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Az ügy egyértelmű, ha nem fogadja el a rendőrségi határozatot, akkor fél éves bírósági ügy lesz belőle, amit meg fogsz nyerni, utána ha fellebbez akkor újabb fél év és utána fizet csak a biztosító.
2019. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!