Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosként hány percig...

Gyalogosként hány percig foglalhatok le egy parkolóhelyet? Ha 5 percen belül megjön az, akire várok, akkor oké?

Figyelt kérdés
És ha nem is jogilag, hanem emberileg (társadalmi együttélés, tolerancia) szerintetek tolerálandó, ha mondjuk költözés idejére foglal valaki egy helyet a kapu közelében?

2019. szept. 28. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semeddig nem foglalhatsz semmilyen helyet. Az meg, hogy most tolerálható-e vagy sem? Van, aki megértené, meg van olyan is, aki még nyakon is vág ha elkezded neki megmagyarázni.
2019. szept. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 veterán vas ***** válasza:
100%
Lehet, hogy találkozol majd megértő emberekkel, de arra is számíts, hogy a 3 K típusú vezetők (kopasz kigyúrt kabriós) általában nem ismerik a sem társadalmi együttélés sem a toleráns kifejezéseket. :(
2019. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Akkor foglalhatod el a parkolót, ha fel tudsz mutatni egy fizetett parkolójegyet..aztán várod, hogy jöjjön az autó is. Ez talán az egyedüli megoldás.

Nyilvános, nem fizetős parkolóhelyet nem tarthatsz semeddig, kivéve, ha sokkal erősebb vagy azoktól, akikre vár.(vagy jobban tudsz futni)


A költözés, vagy bútorszállítók, esetleg vízművek érkezésére lehet kitenni egy bóját, oszlopot, felirattal persze. Namost mindig vannak erősebbek.


Előttem is sokan parkolnak, nem zavar, mert van beállóm. De amikor nagy ágakat akartam levágatni, bizony ki kellett tenni a táblákat, és az okot..megértették, arra a napra nem állt oda senki.(persze némi morgás volt)

2019. szept. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

Jogilag - már amennyiben közterületről beszélünk - semeddig nem foglalhatsz le egy parkolóhelyet úgy, hogy nem állsz be rá egy autóval.


Tolerancia szempontjából én pl. azt nem fogadnám el, hogy állsz a parkolóhelyen, mert "mindjárt jön a nagyi és hozza a lekvárt aztán foglalom neki a helyet". Azt viszont elfogadnám, hogy "bocsi, költözésben vagyunk, itt van mögöttem a kanapá meg a ruhásszekrény és 3 perc múlva itt a fuvarozó". De ez meg abszolut személyfüggő, hogy ki mit tolerál.

2019. szept. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jó ötlet lenne, ha lenne olyan lehetőség, hogy bemegyek az önkormányzathoz, fizetek mondjuk 5000 forintot, és akkor pár órára lefoglalhatok egy fix parkolóhelyet. Szerintetek? (Nyugaton néhány nagyvárosban vannak kifejezetten parkolás céljára fenntartott parkolóhelyek, ahova csak úgy nem állhatsz be.)
2019. szept. 28. 16:15
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

"fizetek mondjuk 5000 forintot, és akkor pár órára lefoglalhatok egy fix parkolóhelyet. Szerintetek?"


Lehet ilyet, közterület foglalásnak hívják de egy egész hónapra ki kell fizetni.

2019. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
és 15 nap mire megkapod az engedélyt.
2019. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha van kapu, akkor miért nem tolat rá a kapura a költöztető? Kapu elé amúgy sem parkolhatnak le, szóval az elvileg szabadon marad mindenképpen.
2019. szept. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
65%

# 5

Ez olyannyira jó ötlet, hogy van is ilyen: az a neven, hogy közterület használati engedély.

2019. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem tudom hogy otthon van-e ilyen, de itt Nemetorszagban lattam mar itt nem messze tőlünk, hogy költözés idejére kitettek ilyen helyre egy megállni tilos táblát egy kiegészítő táblával, hogy "Költözés 01.10.2019 07:00 és 21:00 között" lehet nem ingyen volt, de így nem állt oda senki.
2019. szept. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!