Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » ELÜTÖTTEK egy kerékpárost az...

ELÜTÖTTEK egy kerékpárost az Árpád téren! Itt ki volt a hibás? A rendőr hogy ítélte volna meg? (videó)

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?time_continue=34&v=IGM9ZTHk6Tw

Teljesen objektíven megtudjátok indokolni? A kommentek között egyöntetűen a bringást szidják, de szerintem itt a sofőr volt a hibás, hiába rengeteg zavaró tényező (holttér, napsütés, a kerékpáros nem jelzett előre), mert úgy tanultam anno, hogy minden eshetőségre fel kell készülni és úgy kell megadni az elsőbbséget. A zebra torkolatához megérkezni készülő gyalogost is potenciális áthaladónak kell tekinteni függetlenül, hogy utána esetleg meggondolja magát és visszafordul.



2019. okt. 10. 14:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem ismerem a szakaszt,de én egyértelműen a bringást mondanám hibásnak (igen, van jogsim és igen, szoktam biciklizni is).
2019. okt. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%

Attól, hogy nem ismered a szakaszt még nem kell hülyének lenned...


Ott van a tábla az autósnak, a bringásnak!

Szóval egyértelműen az autós a hibás.

2019. okt. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
14%
*Ott van a tábla az autósnak, hogy elsőbbséget kell adnia a bringásnak
2019. okt. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Szerintem az a perdöntő érv az autós vétsége mellett, hogy még nem lépet rá a felfestett kerékpár útra. Oké, hogy szinte oldalba találta a kerékpáros a kocsit, oké, hogy sok zavaró tényező volt, köztük a kerékpáros idióta sebessége is, de csak akkor nem lett volna hibás a kocsi, ha már a kerékpárutat elhagyva szalad volna belé a biciklis. De valaki javítson ki ha tévedek és magyarázza el, hogy mi számít elsőbbségadási kötelezettségnek és mi ami már nem.
2019. okt. 10. 15:21
 5/17 anonim ***** válasza:
85%

A kerékpáros volt a hibás a tábla ellenére, több okból is.

- nem győződött meg arról, hogy számára az elsőbbséget megadják;

- féktávon belül hajtott a jármű elé;

- irányváltoztatási szándékát nem jelezte;

- amikor a személyautó a gyalogátkelőhelyre hajtott, szabályos volt, gyalogosoknak nem kellett elsőbbséget adnia, mert nem tartózkodtak a közelben;

- a gyalogátkelőre hajtás előtt még nem láthatta a gyorsan haladó kerékpárost, így nem számolhatott annak hirtelen irányváltoztatására.

2019. okt. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
* Mármint akkor nem lett volna hibás a sofőr, ha úgy megy belé a kerékpáros, hogy előbbi már elhagyta teljes terjedelmével a kerékpárutat. Az, hogy a kerékpáros 60-an kanyarodik és derogál neki fékezni az csak az ő szegénységi bizonyítványa. Gondolom egy kis kártérítést akart kierőszakolni ezzel a kis produkcióval, ahelyett, hogy időben fékezett volna vagy hirtelen mozdulattal kikerüli az autóst. De ő inkább repülni akart a maga igazáért.
2019. okt. 10. 15:24
 7/17 A kérdező kommentje:

#5: Az első pontot egyáltalán nem értem. Miért az ő felelőssége meggyőződni, hogy megadják-e az elsőbbséget? Az csak egy hasznos lépés a védett úton haladónak, de nem írja elő kötelezően a kresz. Ha elcsapod a gyalogost, akkor se őt veszik elő, hogy nem nézett szét, hanem téged.


"- féktávon belül hajtott a jármű elé"

Az autós kb. 10-15-el araszolt.


"- irányváltoztatási szándékát nem jelezte"

Ezt viszont eddig nem tudtam, hogy előírja a kresz. De ha a kerékpárút az átkelőhely nyomvonalán folytatódik tovább és megszűnik egyenes irányban (nem tudom ott hogy van), akkor a kerékpárosnak nem kell jeleznie. Ugyanúgy, mint a kanyarodó főútvonalnál.

2019. okt. 10. 15:32
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Dehogynem kell jeleznie! A kanyarodó főútvonallal együtt haladást nem kötelező jeleznie, de máshol nem ír ilyent a KRESZ. Itt nem lehet mondjuk egy hegyi szerpentinhez hasonlítani, mert fizikailag nem különül sem a járdától, sem az úttesttől. Az autós szemszögéből kétséges, hogy jól látszik, hogy a kerékpárút merre halad tovább.
2019. okt. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


A kép nem új, de nincs lényegi változás. Ezen a ponton láthatod, hogy a kerékpárút kétfelé ágazik. Nem lehet szó arról, hogy az út geometriáját követte, tehát nem kellett a kanyarodást jeleznie. A sebességéből sem lehetett erre következtetni. (Kerékpározom magam is, és ilyen lendülettel kanyarodni kell némi merészség. Nem mondom, hogy komoly mutatvány, de én lassítanék. Mindegy, ez az én dolgom. Lényeg az, hogy az autós nem számíthatott rá.

2019. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Valóban, akkor ez a perdöntő. A kerékpárút egyenesen és jobbra kanyarodva is folytatódik, vagyis a kerékpárosnak tényleg jeleznie kellett volna.

[link]

2019. okt. 10. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!