Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Gyalogosátkelőhelyen elsőbbség...

Gyalogosátkelőhelyen elsőbbség meg nem adásáért eltiltás?!

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm zebrán nem adott elsőbbséget gyalogosnak, ami után rögtön megbis fogta a rendőr. Annak ellenére, hogy a sofőr elismerte a szabálysértést, bevitették a kapitányságra, elmondásuk szerint hiába ismrete be, ha nem megy be velük, jogukban áll eltiltani a vezetéstől. Ez igaz?

2019. okt. 11. 10:47
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
24%
Elismert szabálysértés után nem szoktak senki sem csak úgy előállitani a kapitányságon.......es ezert biztos hogy eltiltás sem jár....
2019. okt. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%

Tényekkel nem kell vitázni.

Hasonló eset már történt, és két hónapra bevonták a jogosítványt:

[link]

2019. okt. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
88%
Gödön is kiderült, hogy nem azért vették el az ember jogsiját, mert nem adott elsőbbséget a zebrán, hanem azért, mert meglehetősen ittas is volt. Csakhát utóbbival kevésbé szokott dicsekedni az ember. De amúgy végülis igaz, hogy azért vették el a jogsit, mert nem adott elsőbbséget a zebrán: különben valószinűleg nem mennek utána a yardok, és nem derül ki, hogy ivott.
2019. okt. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Amennyi zebrán gázolás történik, nagyon nem baj az, ha nem lehet megúszni az ilyet egy 30000 Ft-os bírsággal.


Mivel több hasonló eset is napvilágot látott az utóbbi hónapokban, bizony számolni kell azzal, hogy ha nem enged valaki àt egy gyalogost a zebrán, elveszik a jogsijàt.

2019. okt. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak szabálysértések, amelyekért én 17 pontot adnék, mérlegelés nélkül. Ez arra lenne jó, hogy még mehet tovább a játék, de a legkisebb stikli esetén repül a jogsi. Szerintem érdemes lenne bevezetni, pl. a zebrán előzésért, kikerülésért, elsőbbség meg nem adásáért.
2019. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, engem is eltiltottak 4 hónapra mert egy futót nem engedtem át, jogos. Mondjuk pont csináltam a busz jogsit minden pénzem beleöltem, de így jár aki nem figyel.
2019. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk, hogy az ismerősöd sztorija igaz. Ez esetben, ha bevitték, akkor balhézott a rendőrökkel vagy felmerült az ittasság gyanúja is, csak ezt az ismerősöd nem mondta el neked.
2019. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a #7-es jól mondja.
2019. okt. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!