Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek itt ki lehetett a...

Szerintetek itt ki lehetett a hibás?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap jöttem haza gyalog az iskolából, a járdán mentem, a bal oldalamon egy egyenes útszakasz volt, amiből volt jobbra egy elágazás. Odaértem az elágazáshoz, egy autós a kanyar előtt várakozott, mert valaki a másik sávban elment mellette, szóval arra várt, hogy kanyarodhasson. Mivel ő még ott állt, ezért én elkezdtem átmenni az úton, majd megindult az autós is, és jött felém, aztán mikor az autójának az eleje kb. 10 centire volt tőlem, nyomott egy satuféket, de már majdnem azon voltam, hogy elugrok előle. Aztán nekiállt üvöltözni, hogy mi a f*ért nem nézek körül, meg dudált, meg ilyenek. Na most én ebből azt szűrtem le, hogy normális esetben valószínűleg lelassít, és megvárja még elmegyek előtte. De gondolom azért volt ilyen ideges, mert egyáltalán nem figyelt kanyarodás közben, és az utolsó pillanatban vett engem észre. (A másik, hogy elég nagy sebességgel jött, mivel mikor kiléptem az útra, ő még állt, de mégis odaért hozzám, mikor még át se értem a másik sávba) Szerintetek?
2019. okt. 12. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
12%
Mindketten bénák vagytok. Neked nincs elsőbbséged azon az úton a járda meghosszabított vonalában, ahol érkezik az autós, ez csak akkor van, ha oda kanyarodik be, az autós meg egy figyelmetlen birka, akitől a jogsit is elkéne venni.
2019. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Totál érthetetlenül írtad le.


Ha azon az úton mentél át, ahová kanyarodott, akkor neked volt elsőbbséged. Ha azon az úton mentél át, amin érkezett az autós, akkor neki volt elsőbbsége. Persze ettől még nem veszélyeztethet, szóval így is ő a hibás.

2019. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azon az úton mentem át, amire lekanyarodott. Leírom kicsit érthetőbben: Képzeljétek el az utat úgy, mintha egy T betű lenne. A T betű felső egyenes része az az út, ami a bal oldalamon volt, és a T betű függőleges szárán mentem át. Az autós pedig a fenti egyenes részről kanyarodott le a T betű szárára, amin épp mentem át.
2019. okt. 12. 14:23
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Így már értem.

Akkor az autós tök hülye volt. Neked volt elsőbbséged, nem adta meg, veszélyeztetett és még neki állt feljebb.

2019. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 belapus ***** válasza:
80%

Itt a KRESZ idevágó része:

"(7) A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs."

Elképzelhető, hogy elfeledkezett a gyalogosokról, és megpróbálta rád hárítani a saját felelősségét.

2019. okt. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%
Sajnos nagyon sok olyan környéken , ahol gyér a gyalogos forgalom, egész egyszerűen nincs benne az autót vezetők tudatában ez a fontos szabály. Én ugyan körültekintően közlekedek akár autót vezetek, akár gyalogosok, de a legtöbbször pontosan ilyen helyzetekben érzem magamat veszèlyeztetve, többnyire külvárosban vagy vidéken.
2019. okt. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Álló járműnek nem kell elsőbbséget adni.
2019. okt. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt neked volt elsőbbséged, másrészt a helyzet csak úgy fordulhatott elő, hogy ő balra kanyarodott (különben nem kellett volna várnia, elsőbbséged adnia másik autónak), tehát a szembe irányban állt, a látóterében voltál amikor átmentél, valamit nagyon benézett, ha nem vett észre.
2019. okt. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a fő tanulság, amit a gyalogosok, biciklisek nem értenek, hogy a lefektetett szabályok semmit nem érnek a sírkövedre vésve. Te vagy a puhább, tiszteld az autót, mert vasból van és 1.5 tonna. Hiába van igazad, ha a kocsiban egy rutintalan sofőr ül, az neked már nem vigasz ha elüt. Az nem kakasviadal, hanem élet halál játék. Vésd az eszedbe, hogy csak te halhatsz/sérülhetsz meg, ha ütköztök. Az önérzet ilyenkor tévútra vezet.
2019. okt. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

7-es válasz zéróra pontozását fel nem foghatom.

Akkor, amikor a kérdező lelépett az útról, az autó egy helyben állt. Nem mozgott, nem haladt felé, nem távolodott tőle, nem keringőzött, nem járt csárdást. Állt.

Akkor most akkor miért volt rossz a válaszom?

Az elsőbbségadás az egyszerre történni akaró dolgok sorrendjét határozza meg. Ha az elsőbbségre kötelezett sem hirtelen fékezésre, sem kormány elrántására nem kényszeríti a másikat, akkor megadta az elsőbbséget.

Ha a gyalogos már az úton volt, az autós nem indulhatott volna el, amíg a sávjában van.

2019. okt. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!