Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van ijesztő autó előzéses,...

Van ijesztő autó előzéses, gyalogos átmenős a zebrán pirosnál történetetek?

Figyelt kérdés
:)

2019. okt. 23. 20:30
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Volt már jó pár, de ha vizuális típus vagy, csak írd be a Youtube-on, hogy russian drivers. Lesz ott minden. :P
2019. okt. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Megállok a zebránál, megy át előttem a gyalogos, a mögöttem jövő nem akart megállni, megelőzött, majdnem elütötte a gyalogost.

Előzéses volt többször is, városon kívül, hogy szemben jött autó, motor. A legizgibb bukkanónál.

2019. okt. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Nekem szinte minden napra jut egy, már fel sem veszem őket.


Egyik legijesztőbb az volt, mikor autópályán egy "gyúrós" csak addig sietett, míg elém nem került és elkezdett büntető fékezni meg próbált leszorítani, a haverja meg mutogatott, hogy álljunk félre. Majdnem sikerült feltolni őket a szalagkorlátra.


Illetve kezdőként néha sikerült belemenni olyan előzésbe, amit így utólag nem vállaltam volna be, mert rosszul mértem fel a szembe jövő távolságát, sebességét plusz az autóm is elég lomha.


Illetve volt, "áttolom a sárgán" helyzet, csak mire átértem a gyalogos már elindult a zebrán, ráadásul sötétben. Ott eléggé megijedtem, szerencsére nem lett baj.


Pár ilyen után úgy voltam, hogy jobb a nyugalom, és inkább menjek egy kicsivel lassabban, mint hogy ne vegyek valakit észre. Csak abból meg olyan esetek lesznek, mint az előttem leírtak. Én lassítok a mögöttem jövő meg rámelőz mert hát ő haladni akar.

2019. okt. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik legijesztőbb dolog mondjuk az, mikor a szembe sávból elkezd valaki direkt-véletlenül átúszni a te sávodba.


Volt, hogy nagy dobozos jött szembe, elég tömött sor szemből is, előttem mögötten is kocsisor. És ahogy jön, átjött vagy 2-3 keréknyomnyit felém, én meg igyekeztem jobbra húzni csak ott meg beton támfal volt.


Na ott rendesen beparáztam, mert az volt az egyik olyan eset, ami nem rajtam múlott és igazából ha megtörtént volna a baj, akkor esélyem nem lett volna kivédeni mert pár másodperc volt az egész.


Saját hülyeségeimtől, rutintalanságból eredő dolgaimtól is megijedtem, de ott igyekeztem utána hatványozottan figyelni, hogy ne ismédlődhessen meg. De másokkal nem tudok mit kezdeni.

2019. okt. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Olyan többször volt már, hogy szemből kamionok / traktor bukkant elő a kanyarban a saját sávjában, azok takarásában meg bőszen előzött még egy-egy kedves versenyző. Ilyenkor jókora fékezés és őrült villogás szokott következni részemről, meg persze nézem, hová lehet menekülni.


Gyalogosként meg klasszikus a Dagály utca-Váci út-Frangepán utca kereszteződés. Mennèk át a Frangepánon, erre a zöld jelzés 2-3. másodpercében padlógázzal átpirît a versenyző a Dagály utcabol a Frangepánba. Persze, mert a balra kanyarodó forgalom blokkolta a kereszteződést, a versenyző beragadt, aztán menekül a meginduló keresztirányú forgalom miatt, át a gyalogosokon.

2019. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Napfényes nyári napon megállunk kocsival a zebránál, hogy a balról induló kis családot átengedjük.... nagymama ha nem ugrik el, a minket kielőző, kb 70-nel menő autó elől, akkor tanúskodhattunk volna egy halálos gázolásnál. Nem állt meg az illető.


Barátnőmmel sétálunk át a zebrán, majdnem átértünk, amikor kb 120szal elszáguld előttük egy kocsi, menetszél hátralökött minket.


Zebra, körülnézek, féktávon jóval kívül autó, elindulok, félútnál előttem át a kocsi, 3 cmre volt a tükre tőlem. Fényes mappal, de szerintem nem látott

2019. okt. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szürkület, jön 2 fényszóró szembe, mázlim volt, mert pont volt ott egy kavicsos kiálló a szalagkorlát megszűnt épp, vészvillogó is bekapcsolt, akkorát fékeztem, kisbusz elhajtott, akiket előzött ill a mögöttem jövők álltak meg, hogy megnézzék mi van velem.
2019. okt. 24. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszonylag sokat járok traktorral, sokszor jelentősen túlméretes és lassú (akár 4 méter is), nem sokat kell menni közúton, de minden alkalomra jut egy idióta. Személyautóval is akad, de azzal meg annyit megyek, hogy nem is nagyon számolom.
2019. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mentem lakott területen kívül 90-el, szemben az út szélén állt egy furgon, és a mögötte jövő kocsi úgy kerülte ki, hogy nem győződött meg arról, hogy tiszta-e a szembe sáv, én meg nem tehettem mást, dudáltam, és izomból beletapostam a fékbe. Kb 3 cm-re éppenhogy meg tudtam előtte állni. Az volt a leges-legnagyobb mázlim, hogy nem jött mögöttem senki, mert akkor az belémdurrantott volna.
2019. okt. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!