Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek jól cselekdtem?...

Szerintetek jól cselekdtem? Nem vagyok hibás?

Figyelt kérdés
Motorral mentem, amikor egy középkorú hölgy jött velem szenbe 2 kutyával (nem voltak pórázon) mögöttem 20méterrel, pedig jött egy autós. A szabályokat betartottam, nem léptem át a megengedett sebességet. Az egyik kutya hirtelen kifutott elém, azonnal fékeztem, és dudáltam. Megpróbáltam kitérni, de megcsuszott alattam a motor, ezért gyorsan korrigáltam, egyenesbe tartottam a motort. (El is ránthattam volna a kormányt, de féltem, hogy elvesztem az irányitást, és miután elesnék, a mögöttem érkező autó nem tudna időben megállni) Emiatt úgy éreztem, hogy a kutya vegtagjára hajtottam.(komolyabb baj biztosan nem történt) Nem álltam meg, tovább hajtottam. Mi a véleményetek?

2019. okt. 24. 21:24
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Cserben hagyás! Embert is ott hagytad volna? Nálam veri a biztosítékot...
2019. okt. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%
Nézd, ha a gazdája távolabb volt, azaz biztosan nem sérülhetett meg, akkor a cserbenhagyás nem áll meg, mivel a Btk. a cserbenhagyás sértettjét a “valaki” szóval jelöli, magyarul állatra nem értelmezhető. Az állatkínzás szándékos cselekmèny, így az sem. Legfeljebb a kutya kezelésének költségeit követelheti polgári úton a gazda, de ehhez bizonyítania kellene a te szabálytalanságodat, ami a sztori alapján nem is all fenn.
2019. okt. 25. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
a gazda olcsón megúszta, ha elesel szétperelhetted volna
2019. okt. 25. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de úgy tűnuk nem mindenki érti mi történt. Először is, utcán kutyát sétáltatni póráz nélkül, kb 20-30re sétálni a kutyáktól, este, sötét ruhában, hááát ömmm.... másodszor, ha elesek szarrá perelhettem volna,és nem, hohy én fizethettem volna a kutya kezelését, hanem ő az enyémet, és a motorom károsodását is. Én nem tudom, hogy ti mit csináltatok volna ilyen helyzetben, de abban biztos vagyok, hogy nem kockáztattátok volna az testi épségeteket a hülye ebért, úgy, hogy mögöttetek egy autó érkezik nagyobb sebességgel, és nem biztos, hogy megtudott volna állni.... mi van, ha elüt miután elesek?
2019. okt. 26. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!