Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szabálytalan volt - e a manőver?

Szabálytalan volt - e a manőver?

Figyelt kérdés
Autópálya gyorsítósávjában gyorsuló autót meg szabad - e előzni, úgy hogy az előző autó is a gyorsító sávból érkezik mögötte. (Az elöl közlekedő autó csak nagyon lassan gyorsított és nagy volt a sebesség különbség).

2019. okt. 26. 20:23
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Olyan nehéz azt a pár másodpercet kivárni......?
2019. okt. 26. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alapvetően nem szabálytalan, de totál feleslegesen teremt balesetveszélyes helyzetet, hiszen az előtted lévő a kisorolásra figyel, te pedig bekerülsz mellé.


Persze el tudom képzelni azt a helyzetet is, hogy nem jön senki, van előtted bőven hely és rögtön be tudsz sorolni a belső sávba, hogy ki tudd engedni a másikat is. Ebben az esetben mondjuk felmerül bennem a kérdés, hogy ha nem jön senki, akkor hova kell sietni mert nem azon a pár másodpercen múlik az élet.

2019. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 zebulon66 ***** válasza:
49%
Ha a balra lévő sávban nem tartasz fel senkit akkor igen.
2019. okt. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem szabálytalan, de kûrvára felesleges balesetveszélyt teremt.
2019. okt. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Ha akkora a sebességkülönbség, hogy a gyorsítósáv végéig biztonságos követési távolságot tartva be tud sorolni mögéd, akkor már jóval korábban a belső sávba is át tudsz sorolni és ezzel elkerülöd a többi válaszban említett balesetveszélyes helyzetet és még csak nem is leszel egy tahó, aki nem engedi be a másikat a 2 másodperc nyereség miatt.
2019. okt. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem szerettem volna se balesetveszélyes helyezetet teremteni, se tahó lenni. Nem szokásom. Éppen ezért kérdeztem rá, mert kicsit furdalt a bűntudat. Pusztán annyira azt éreztem, hogy sehova nem gyorsulunk, és ha megvárom amíg ő besorol és utána próbálok én is, akkor már nem marad helyem a gyorsítósávban, illetve nem nagyon tudom felvenni a forgalom ritmusát. Az autós maximum 100 km/h-ra gyorsított és utána se ment többel. Nem siettem, nem a másodperceket akartam faragni, de vagy a fékbe kellett volna belelépnem, vagy ez az opció volt. De mindezen felül szerintem a gyorsítósáv még mindig arra való, hogy a forgalom ritmusát felvegyük, és én nagyon nem éreztem, hogy fel szeretné venni az illető,(inkább csak úgy komótosan-személyautóval).
2019. okt. 26. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

"vagy a fékbe kellett volna belelépnem"


A fék azért van, hogy használjuk. Nem bűn. Bár ilyen formában kicsit vicces, hogy előadást tartasz a gyorsítósávról, miközben a közlekedés alapelveit dobod félre azért, mert türelmetlen vagy.


Meg kicsit kusza a történet mert azt mondod nem gyorsult, aztán azt írod, hogy 100-ra gyorsult amivel már azért fel lehet sorolni a pályára. Azt sem értem, mi az, hogy "nem marad hely" hiszen ha az ő tempóját veszed fel, akkor ugyanúgy ki tudsz sorolni vele együtt és nem kell fékezgetned meg előzgetned.

2019. okt. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
11%

Összességében ott értelmetlen a kérdés, hogy te magad is érzed/tudod, hogy felesleges volt amit csinálsz.


Nyilván mindenkivel megesik, hogy hülyeséget csinál, van ilyen.


Ami fontos szerintem, hogy az ember tanuljon a hibáiból, felismerje és elfogadja, hogy igen, itt bizony én voltam a f..sz, és törekedjen arra, hogy ne fusson bele ugyanilyen helyzetbe. Csak az emberek nem szeretik elismerni azt, hogy hibáznak ezért inkább gyártanak ezer indokot, hogy de miért is nekik van igazuk abban amiben nincs igazuk.

2019. okt. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
40%
Bunkóság az ilyen, bár nagyon sok tahó türelmetlen csinálja így.
2019. okt. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!