Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hol tudom jelezni ezt a sok...

Hol tudom jelezni ezt a sok szabálytalanságot?

Figyelt kérdés

Sokat járok betegszállítóval. Borzalmas sofőrök vannak. Telefonál, facebookozik, könyökkel vezet, térdel vezet, szabálytalan és gyorshajtás. 120km/h-val megyünk lakott területen. Ködben is. Alig látni 2-3 vonalat.


A cég védi a sofőröket. Ha valaki szól azt nem szállítják többé. Mondvacsinált okok miatt...


Beszéltem rendőr ismerősömmel, de semmire sem jutottunk.


Névtelen bejelentés? Vagy mit lehet tenni?



2019. okt. 29. 21:28
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Te aktív korodban házmester voltál ugye?

Szerintem örülj hogy van még valaki erre a munkára, mert nagyon nehéz embert találni. Ráadásul időre kell menni, ha késne akkor meg az lenne a bajod.

Egyébként ha nem tetszik a betegszállító, mehetsz tömegközlekedéssel is.

2019. okt. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

1-es azért annyira ne legyél ebben biztos. más az, amikor valaki gyorsan hajt, mert van rá módja és más az, amikor állat módjára közlekedik, leszarva, hogy mögötte ülnek 4-5en...


én is tapasztaltam már hasonlókat. autósként.

nemrég 55-ösön Tataháza határában húzott el mellettem is egy betegszállító úgy, hogy csak azért nem ment neki a szembejövőnek, mert fékeztem és be tudott jönni...


én azért elég toleráns vagyok a közlekedőkkel, nem állszentkedek, én is szoktam gyorsan menni, ha lehet. de azt patkányságnak tartom, ha valaki felelőtlenül vezet, és mindezt hivatásos jogosítvánnyal teszi.


én meg színtévesztőként, felelősebben gondolkozva csak azért nem kaphatok, mert állítólag néhány színárnyalatot ugyanolyannak látok...


szóval a szállítócégnek én is jeleztem rendszámmal a történteket...annyit mondtak, hogy rendben, majd intézkednek...

2019. okt. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem. Nem fáj semmi. Sok mindent megértek.


Azokat a barmokat mondjuk nem akik kockára teszik a rájuk bízott emberek életét.


Mi fix időpontokra megyünk. Mindig ugyan úgy. Más szállítás nincs.


Akkor miért nem lehet ebbe rendszert vinni? Időben indulni például. Akkor nem kellene rohanni.


Igaz nem írtam, hogy nem mindenki ilyen. Nálunk három idióta sofőr van.

A többi is ugyanazt a munkát végzi napról napra ennél a cégnél. Ugyanazok a betegek, ugyanaz az útvonal, ugyan abban az időben kell beérni. Mégis normálisan közlekedik.

2019. okt. 29. 22:07
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Ha majd taxival mész kezelésre, akkor pontosan úgy fog vezetni, ahogy kívánod - pénzért.
2019. okt. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ez most komoly?


Szinte mindenkinek teljesen normális az, hogy így közlekednek?


Nekem kellene rosszul éreznem magam amiért felvetettem ezt a dolgot?


De igaz is. Ez így ahogy van, rendben van. Majd ha valaki közületek a hátsó ülésre kerül. Akkor megértitek miről van szó.

2019. okt. 30. 20:12
 6/7 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan nem hiszem el ezeket a válaszokat.


Igen, nehéz sofőrt találni, de mint minden szakmában, itt is megvan az a minimum, amit tartani kell. Azt hiszem, nem nyúlok mellé, ha a tágabb értelemben vett közúti személyszállítás körében az egyik ilyen minimum az a biztonságos munkavégzés. Nekem rohadtul nem fér bele, ha egy busz/betegszállító sofőrje kézben tartott telefonnal telefonál vezetés közben vagy más , nyilvánvaló módon veszélyezteti a rábízott utasok testi épségèt. És az sem egy normális hozzáállás, hogy ha valakinek baj van egy szolgáltatással, akkor rögtön lebåsszuk és spiclinek tituláljuk. Hova vezet ez?

2019. okt. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Az meg a másik hogy nemcsak a rábízott utasok testi épségét veszélyezteti. Hanem bárkiét aki arra jár.
2019. nov. 2. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!