Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tiltja a KRESZ, hogy motorral...

Tiltja a KRESZ, hogy motorral úgy kanyarodjak balra egy többsávos, lámpás kereszteződésben, hogy lehúzódok jobbra és becsatlakozom a másik úttestre?

Figyelt kérdés

Mint ahogy bicajjal kell néhol. Mondjuk pl Astoria. Nyilván amúgy kint van egy balra kanyarodni tilos tábla, azért oldanám meg így.


Jobbra húzódok és megállok a jobbról érkező autók előtt, majd amikor zöldre vált, elindulok, így tk. balra kanyarodva az eredeti úttestről.


Ha tiltja, akkor légyszi írj paragrafust is, hogy el tudjam olvasni.


2019. okt. 30. 17:46
 1/6 belapus ***** válasza:
47%
Tehát azt mondod, hogy van egy KRESZ tábla, amely tiltja a balra kanyarodást, de ennek ellenére egy olyan paragrafust keresel, amely szerint ezt a táblát figyelmen kívül hagyhatod ?
2019. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Végülis ez így egy jobbrakanyarodás, majd egy megfordulás.


Ha engedélyezett a jobbrakanyarodás és a megfordulás és egyébként a megfordulással nem akadályozol senkit, akkor szabályos.

2019. okt. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1 nem, abszolút nem. Olvasd el a kérdést még egyszer.


#2 ha viszont úgy vesszük, hogy jobbra kanyarodok, az se jó, mivel akkor technikailag szembe mennék a forgalommal, mielőtt megfordulok, legalább 0,5 métert :D Amikor lehúzódok jobbra, az tk. a szembesáv. Úgy tudok utána az eredeti úthoz képest balra menni.


Mondjuk konkrét példa, jövök a kiskörúton Kálvin tér felől, majd az Astoriánál jobbra húzódok a Rákóczi útra, hogy utána az Erzsébet híd fele menjek, amikor zöldre vált a lámpa.


A rendes útvonal sokkal lassabb és végig macskaköves, kiesik az összes vesekövem (Puskin utca felől, aztán balra a Rákóczi útra).


Múltkor későn jutott eszembe, hogy arra akarok menni, és így oldottam meg. Bicajjal asszem szabályos így.

2019. okt. 30. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Keresd a paragrafust. Majd a rendőr vagy aki a belsőben elüt nem fogja keresni. Mi nem világos? Hogyha nagyon forogni akarsz akkor a belsőböl fordulj vissza balra kis ívben..
2020. jan. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Láthatóan nem jól magyaráztam el :/ Senki nem üt el. Szerintem nektek nem világos, én mire gondolok. Legfőképp nem visszafordulásról beszéltem. Sehol se.


Balra akarok kanyarodni úgy, hogy kirakom a kereszteződésben az indexet jobbra (alapból jobb sávban vagyok), lehúzódok jobbra, a balra menő, piros lámpánál álló kocsisor elejéhez csapódok, majd amikor zöld az ő lámpájuk, szépen elindulok, hiszen a sor elején voltam már. Így tk. balra kanyarodtam az eredeti útról. Kerékpárral kell pl így, amikor kerékpársáv van.

2020. jan. 3. 23:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Segédmotor esetén nem tudom, mi a helyzet, de rendes nagymotorral kizártnak tartom. A lámpás kereszteződések előtt záróvonal szokott lenni, és ezt kellene átlépned (a keresztező úton).
2020. jan. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!