Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nekünk fiataloknak miért okoz...

Nekünk fiataloknak miért okoz gondot ha le kell mondani a az elsőbbségünkről?

Figyelt kérdés
Igen, temetőnél jártam, kis megyeszékhely. Dugó volt. Nem tudott senki balra kanyarodni a főútra, egy bátor ember megunta és kiállt megállította galád módon a forgalmat, én is kimerkészkedtem amikor láttam, hogy fejet csóválva egy e46-ból egy "stabil báttya " ordibál, gondolom "csicskagyász rák koporsó"-nak aposztrofálta a szituációt. Pedig csak szinte meg kellett állnia.
2019. okt. 31. 10:29
 1/9 anonim ***** válasza:
78%

Én fiatal vagyok, nekem abszolút nem okoz gondot. Sokszor lemondok róla, hogy segítsek a többi résztvevőnek -- ez egy társasjáték tk.


Szerintem ez teljesen változó, továbbá konkrét helyzettől is függ. Az is számíthat, hogy nem önszántából mond le valaki az elsőbbségéről, hanem gyakorlatilag ilyen helyzetbe kényszerítik. Lehet, valakinek ezzel van baja. Azt én sem szeretem, amikor valaki helyettem dönti el, hogy lemondok az elsőbbségemről, mondjuk úgy vált sávot, vagy úgy jön be elém. Önszántamból szívesen.

2019. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Folytatom, mert véletlen elküldtem a kérdést.


Na szóval, hogy ne egyénre legyen kihegyezve a kérdés.


Egyre több ilyet látok, képtelen egy pillanatra is lemondani a előnyéről, még akkor is ha látja és bemegy úgy is beáll a forgalom. Én mindig úgy közlekedek, hogy ha bibi lenne akkor tudjak félre állni ha jönne megkülönböztető jelzéseit használó jármű, ezt felénk jogsinál belénk verték. C -nél meg ütöttek is akár, E-nél kínoznak.

2019. okt. 31. 13:54
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj a magyarokkal pontosan az a probléma, hogy lelkiismeret-furdalást kelt benne, vagy rosszul érzi magát, hogy ha nem mondhat le az elsőbbségről. Nem értem, hogy egyeseknek miért kell kórosan lemondani az elsőbbségről. Hát nem így van! A közlekedés nem a jóindulatról szól, hanem a szabályok betartásáról (értem itt az elsőbbségit). A gyalogost sem azért engeded el a kijelölt helyen, mert jószívű vagy, hanem azért mert el kell engedni.

Márpedig ha egy jármű például balra akar kanyarodni, akkor neki elsőbbséget kell adni és számtalanszor tapasztalom, hogy elengedik, megállítva ezzel a mögötte lévő forgalmat.

A legtöbb baleset azért történik mert az elsőbbségi, továbbá a kanyarodási szabályokat súlyosan megsértik, vagyis vagy nem adja meg, vagy lemond róla és a többi erre nem számít.

2019. okt. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
7%
Lepontozhatsz nyugodtan ha nem tudod elfogadni, márpedig így van és ez történik. Külön le van írva milyen magatartást kell tanúsítani, milyen elsőbbségadási szabályok vannak, ugyanakkor megkülönböztető jelzést használó, vagy azok azonos időben történő találkozásakor miképpen kell eljárni. Arról pedig nem én tehetek, hogy egy önérzetes, ostoba társadalmunk van, ami a közlekedésre is hatással van.
2019. okt. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt csak te tudod hogy miért okoz ez gondot nektek, vagy neked.
2019. nov. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is fiatalnak tartom magam (24), de vannak fiatalabb barátaim is és rendszeresen elengedjük az alárendelt útról érkezőket, ha az hirtelen fékezés nélkül megtehető.

Szóval a kérdésben megfogalmazott állításod durva általánosítás.

2019. nov. 1. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is fiatal vagyok, de sosem okozott gondot az együttműködés az utakon. A leírt szituációban azért elég világos, hogy ha már kvázi fedeznie kell valakinek a kikanyarodást, akkor annak nyomós oka van. Várok 10-20 másodpercet , aztán megyek tovább.
2019. nov. 1. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#3


Ekkora gyökérséget is rég olvastam 😂 köszi, reggeli kávé helyett jó volt.

2019. nov. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pár évig toleránsan, előzékenyen vezettem.


egyszer főútvonalon haladtam és a szemből jövő kamion előttem akart (neki balra nagyívben) lekanyarodni valami iparterületre és kilométeres sorban állnak, mert felgyűltek mögötte. Beengedtem, bekanyarodott.

Az utánam lévő dudált, kielőzött, majd később a balra kanyarodó sávba ment lelassított és leszorított az útról, majd elhajtott.



Ha nem fizetős autópályára ment volna, akkor valószínűleg követtem volna hazáig egy elbeszélgetésre...



Nagyjából ez volt az utolsó, hogy önszántamból lemondjak az elsőbbségemről.

Segítettem másokon és a következmény, hogy meg akarnak ölni...

2019. nov. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!