Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyi lenne a büntetés ha...

Mennyi lenne a büntetés ha úgy vezetnék, hogy van sikeres forgalmi vizsgám, de jogsim még nincs?

Figyelt kérdés
Megvan a KRESZ vizsgám, van sikeres forgalmi vizsgám, de elsősegély vizsgám és kiállított jogosítványom még nincs. Pusztán elméleti kérdés, nem akarok hivatalos okirat nélkül vezetni, azt a két hetet kibírom.:D

2019. nov. 1. 09:59
 1/6 anonim ***** válasza:
73%
Első körben 45 ezer forint, jogosítvány nélküli vezetés. Ha megint elkapnak, akkor 90 ezer, meg fel is jelentenek valszeg. Ami következménye lehet pl eltiltás.
2019. nov. 1. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
Ha jó ügyvéded van, akkor jó eséllyel megúszod egy felfüggesztettel. A rendőrt nem fogja érdekelni, hogy vizsgáztál-e vagy sem, hanem azt, hogy jogsi nélkül ültél a volán mögé.
2019. nov. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 imnard ***** válasza:
Akinek már megvan a jogsija, akár évek óta is, és nincs nála, azt is jól megbírságolják. Akinek meg még nincs meg, azt el is tiltják a vezetéstől, könnyen lehet meg se kapod, vagy vizsgázhatsz újra. Elsősegély vizsga nélkül sem vezethetsz autót, én is úgy tudom, ki sem adják addig a jogsit. Mondjuk nem lenne nehéz a jogszabályoknak utánanézni a góglén
2019. nov. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3. melléklet a 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelethez:

"az engedélyhez kötött jármű vezetője nem rendelkezik járművezetésre jogosító okmánnyal"

Helyszíni bírság 45 E, ha feljelentés lesz belőle, 90 E, plusz nem lesz jogsid 2 hét múlva, esetleg 2 év múlva, ha újra vizsgázol.

Őrizetbe vétel csak akkor lehet, ha az eltiltás hatálya alatt vezetett az ember, és mondjuk már másodszorra kapják el részegen.

2019. nov. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, addig azért én is eljutottam, hogy 45 ezer forint a helyszíni, ha nincs jogsim. A kérdés arra irányult, hogy enyhítő körülménynek számít-e az, ha ugyan nincs jogsim, de van bizonyítékom arra, hogy vezetésre alkalmas vagyok (sikeres forgalmi vizsga), ahhoz képest, ha nem lenne se jogsim, forgalmi vizsgám, se KRESZ vizsgám (ugye utóbbi esetre is a helyszíni 45 ezer vonatkozik). De mint mondtam, elméleti a kérdés, hétfőn megyek EÜ vizsgára, ami nem valami bonyolult cucc, még aznap megyek az okmányirodába, szóval nem fogok "illegálkodni" semmilyen körülmények között sem, 1-2 hét, annyit kibírok.
2019. nov. 3. 09:09
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem számít enyhítő körülménynek. Ez nem büntetőeljárás, hogy legyen enyhítő körülmény.
2019. nov. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!