Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A KRESZ semmilyen módon nem...

A KRESZ semmilyen módon nem engedi a záróvonal átlépését, ha az úton ott robban le egy autó azt sosem kerülhetem ki?

Figyelt kérdés
2019. nov. 3. 08:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
85%

Igen. Elméletben csak akkor, ha a rendőr utasítást ad rá. Vagy ha leesik a hó és nem látszik a záróvonal.


A kreszt emberek írták és sok helyen hiányos vagy logikátlan.

2019. nov. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Rendkívüli helyzetben átlépheted, sőt, át is kell lépned, különben iszonyú torlódás is kialakulhat. Béemvéseknek mondom, hogy a "45-tel megy, mikor 50 a megengedett" nem rendkívüli helyzet.
2019. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Rendkívüli helyzetben átlépheted"


Belinkelnéd ezt a szabályt? Mert sehol nem találtam. A kresz pedig egyértelműen leírja hogy semmilyen esetben nem lehet átlépni (kivéve ha terelővonal van, de az most más)

2019. nov. 3. 08:12
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Anno nálunk minden oktató elmondta, hogy alapesetben nem lépheted át, semmi esetben sem. Azonban a lerobbant autó kikerülése pont egy olyan manőver, amikor át lehet lépni
2019. nov. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
71%
Ha ezt ilyen sarkosan látod, akkor ne lépd át a záróvonalat.
2019. nov. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
98%
Amióta személyautót vezetek, vagy 5-8 alkalommal kerültem ilyen helyzetbe. Mindegyik esetnél jól belátható volt az egy forgalmi sávos szemből érkező forgalom, s amikor lehetőségem nyílt, kikerültem az akadályt. Természetesen az előttem és a mögöttem haladók szintén ugyanezt tették. Volt olyan esetem is, amikor jóelőre látni lehetett a kikerülés lehetőségét, és lendületből hajtottam végre.
2019. nov. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
31%

#6: Akkor ti mind szabálytalanok voltatok. Ha ott lett volna egy rendőr, minden joga meglett volna, ahhoz hogy végigbírságolja a sort.


Az a helyzet, hogy szarul van megírva a magyar kresz, mert nincs ilyen kivétel.

Egyébként ez általánosságban is jellemző a magyar jogszabályokra, hogy ésszerűtlenek és/vagy betarthatatlanok.

2019. nov. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
81%

#7-re:

Nagyon le**arom, nyilván nem fogok mögötte addig dekkolni, amíg elvontatják.

2019. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
80%
Megjegyzésem: ha a hó takarja, akkor már lehet biztonságosan kikerülni a lerobbant autót? Vagyis, ha nem látható a záróvonal, akkor okés?! Menjenek a 3,14csába, akik ezt az élethelyzetet nem veszik figyelembe, amikor látszik a záróvonal.
2019. nov. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
88%

Én ismerek egy egész családot, akik három és fél hete ülnek az autóban és várják, hogy a lerobbant Suzukit valaki elvontassa az útról.

A környékbeliek visznek nekik enni-inni, kannában hoznak nekik benzint is, hogy tudjanak éjjelente fűteni.

Már volt kint a tévé is forgatni.

Egyszerűen nem férnek el az út szélén álló autó és a záróvonal között.

Tolatni nem mernek, mert mi van, ha épp akkor szalad ki eléjük egy kisgyerek.

Szóval várnak.

2019. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!