Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Budapesten életveszély bicikli...

Budapesten életveszély biciklivel közlekedni?

Figyelt kérdés
2019. nov. 6. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ésszel közlekedsz, nem. Persze nem veszélytelen.
2019. nov. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a forgalom nagy, az utcák keskenyek, az autósok meg eléggé figyelmetlenek, sőt olykor erőszakosak, igen. De a bicikliseken is múlik. Engem például ütött már el biciklis a zebrán (!). Kerékpársáv, kerékpárút használata javasolt (ha már annyi pénzért épülnek ezek).
2019. nov. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

Attól füg merre, de tény, hogy elég veszélyes és sztresszes.


Autósok sem nagyon figyelnek, gyalogosok sem, és a többi biciklis is pont ugyanolyan mint az előbb felsoroltak. Ráadásul belvárosban baromi sok az elektromos rolleres és egyéb elektromos járgánnyal száguldozó is.


Sajnos sok helyen az infrastruktúra sem adott. Például rakpartok mentén életveszély a gyalogos-bicikli sáv egymás mellett, szabadság hídon bicikli sáv sincs, és sok a gyalogos, kiskörúton meg életveszély a sok parkoló ide-oda közlekedő autó.


Még autósként is sztresszes, mikor nem tudok jobbra lekanyarodni, mert pár autós úgy gondolja, simán végig vágtathat a bicikli sávon.


De a bicikliseket sem kell félteni, ahol lehet nyomni ott mennek mint a barmok, egymást leszorítva, gyalogosra ráhúzva. Gyakorlatilag 1-1 gyors szakasz oylan mint autósként az autópálya, ahol mindenki "haladni akar" de csak addig, míg bele nem szaladhat ey jó kis balhézásba.


Vagy a piros lámpa mint olyan ismeretlen fogalom, szépen át csorognak a zebrán, vagy konkrétan átrongyolnak, mert miért ne. Bezzeg ha épp neki van zöld, akkor már nyomja előre a csengőt mert hát takarodjon már a köcsög gyalogos.

2019. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
De összességében ha ésszel és nem agresszíven biciklizik az ember, akkor nagy baja nem lesz. Persze így is lesznek érdekes helyzetek, de több évem alatt gyakorlatilag egyszer buktam bringával, az is saját figyelmetlenségből jött össze.
2019. nov. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
16%
Az úton igen, a járdán kevésbé, csak a kereszteződésekben.
2019. nov. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Annak életveszélyes, aki nem tud előrelátóan közlekedni.
2019. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az, ha betartasz pár alapvető szabályt, tanácsot, amit a Magyar Kerékpárosklub oldalán találsz meg, a kezdőknek tett javaslatok között. Szerveznek bebiciklizést is azoknak, akik most kezdik a városi bringázást.


Én évekig bringáztam egy csomót a városban, egyetlen balesetem volt, amikor nem adtak nekem elsőbbséget: a főúttal párhuzamosan vezető bringaúton haladva az alàrendelt útról érkező nem vette figyelembe a kerékpárutat, mikor megállás után újraindult. Én meg azt hittem, rám vár a macisajtja mögött... hát nem.

2019. nov. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem az. Sokezer km-t tekertem autók, buszok között, mögött, futár is voltam. Persze nem veszélytelen, észnél kell lenni, mivel a következmények súlyosak lehetnek. Nagyon fontos, hogy defenzíven kell vezetni, mintha láthatatlan lennél, 100%-ban te felelsz a saját biztonságodért, hiába van KRESZ elvileg, nem számíthatsz a védelmére. Jó reflexek sem ártanak, meg persze sok-sok gyakorlás.
2019. nov. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%
A kûrva anyját annak , aki indoklás nélkül lepontozott. Ez nem az óvoda.
2019. nov. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kalózrum válasza:
100%
Nem életveszély, de nem is leányálom. A gyalogosok olyanok mintha bicikliút-fétisük lenne mindig azon kószálnak a járda helyett, ha csengőzöl meg hülyén bambulnak. Az autósok meg figyelmetlenek, nem adják meg az elsőbbséget. Én inkább megállok hiába van elsőbbségem, de meggyőződök róla hogy valóban észrevett az autós és elenged.
2019. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!