Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Tudnátok ajánlani pár jótanács...

Tudnátok ajánlani pár jótanácsot éjszakai vezetéshez?

Figyelt kérdés

Tudnátok ajánlani kezdő sofőrnek pár jótanácsot éjszakai vezetéshez?

Illetve ti éjszaka autópàjàn és lakott területen kívül milyen sebességgel közlekedtek vagy ha esik az eső és vizes/fényes az út este akkor mennyivel mentek?


2019. nov. 10. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
58%

- Használd a távolsági fényszórót, de ha szembejövő jön, akkor kapcsold vissza tompítottra.

- Ne a szembejövők lámpáját nézd, hanem az út jobb szélét.

- Ha a középső tükörben vakítanak, akkor a tükör alján lévő pöcökkel állíthatod "éjszakai módba" a tükröt.


Autópályán: 130-140 között

Lakteren kívül: 90-100 között, vadveszélyes útszakaszon lassabban, akár 60-nal.

Ha fagy van, akkor értelemszerűen lassabban megyek.

2019. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A tanácsokat az 1. Jól írta, ahhoz max annyit fűznek hozza, hogy ha ne adj’ isten kod is van, akkor kodlampat is kapcsolj

És esetleg tarts nagyobb távolságot az autoktol, mint nappal, főleg városban kívül



Az, hogy mennyivel megyek, az elég sokmindentol függ, pl az út minőségétől is, mert ha tudom, hogy nagyon rossz, inkább lassabban megyek rajta

De olyan 80 körül városon kívül, autópályán meg még nem vezettem éjszaka

2019. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan vezess és vigyázz magadra.
2019. nov. 11. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

1. "Autópályán 130-140 között"

Eszednél vagy te, egy kezdő éjszaka 140-nel menjen ???

2019. nov. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Én 80 körül szoktam menni sötétben országúton... Félek attól, hogy valami hirtelen ott lesz a fenCsnyovàn kívüli sötétből...

Autópályán meg mindig 120 ( éjjel, nappal)

Termesztésen ezeK jó útviszonyok esetén

2019. nov. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük ott, hogy nem előre bemondott sebességgel kell közlekedni, hanem a látási és útviszonyoknak, valamint a saját képességeidnek megfelelően.

Egyébként a többi tanács jó, ne bámulj bele a szembejövő fényszórójába, mert vakít. Ködlámpát csak indokolt esetben, ha 100 m-rel előtted látod a másik autó lámpáját az nem indokolt eset!

Legyenek normális izzók a normális minőségű lámpákban, jó ablaktörlők és hasonlók, ami normális embernek alap lenne, de sajnos el kell mondani

2019. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

"Eszednél vagy te, egy kezdő éjszaka 140-nel menjen ???"

Igen, azt kérdezte, hogy mennyivel szoktam menni, nos én ennyivel szoktam, ha nincs olyan körülmény, ami miatt lassabban kéne mennem. Az, hogy sötét van vagy hogy nedves az út, amiatt én nem megyek lassabban, legalábbis az autópályán nem.

2019. nov. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha állítható a fényszóród magassága, akkor ne a legmagasabbra állítsd, mert ha vakítod a szembejövőket, akkor valami idegesebb fószer esetleg rád nyomja a reflektort, és esetleg pont egy kanyar előtt, ami idegesítő tud lenni.

Én nem az út szélét szoktam nézni, ha elvakít a szembejövő, hanem lefelé, a felezőre nézek (ha van), mert a fehér csík még úgy is látható, az út széle meg nem feltétlenül. De mindig a konkrét helyzethez igazodj.

Ha ritkásan, de folyamatosan jönnek szembe, vagyis nem mehetsz reflektorral, de valami gyanúsnak tűnik, akkor ha még messze van a másik, akkor egy pillanatra felkapcsolhatod a refit. Ennyi idő alatt távolabbról még nem vakítod el, mert a pupillája nem tud alkalmazkodni a fényhez, és nem is idegesíted fel, de te fontos információkhoz juthatsz, mert fel leszel készülve a távolba nézésre.

A Vadveszély táblát vedd komolyan. Ha bizonytalan vagy, akkor menj lassabban, ne foglalkozz vele, hogy mögötted idegeskedik valaki. Könnyítsd meg az előzést, de ne menj 100-zal egy vadveszélyes úton úgy, hogy hátulról elvakítanak. Felénk (Heves) szinte minden út vadveszélyes, pl. a 3-as úton tavasszal 2-szer láttam elütött szarvast, a mátrai utakon meg csak úgy korzózik éjjel a sok szarvas, őz, muflon, róka, miegyéb. Jópár ismerősöm, rokonom törte már miattuk a kocsiját.

Ha elugrik előtted az őz, akkor ne menj tovább bátran, hogy már elment, hanem nyomd a féket. Jöhet a többi tíz. Volt már, hogy kb. 25-ös szarvasrudli ment át előttem éjféltájban. Először persze csak 1. (Szerencsére hó volt, és hamarabb észrevettem őket.)

2019. nov. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyival menj amennyit biztonsagosnak itelsz meg es amennyinel iranyitani tudod az autot. En palyan mindig 120szal megyek, ha nem vagsz ki senki ele a gyors savba hanem akkor elozol amikor nem jon senki 100zal is mehetsz csak ne akadalyozz masokat.


Fouton ejjel 90nel sehol nem megyek gyorsabban, hideg novemberi esos idoben meg van hogy 70. Konnyitsd az elozni akarok eletet mindenki menjen ahogy akar.:)


Ne felj latnad kik kapnak jogsit nagyobb onbizalmad lenne;)

2019. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!