Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elütök egy kivilágítatlan...

Ha elütök egy kivilágítatlan biciklist, akkor én leszek a hibás?

Figyelt kérdés

Rossz látási viszonyok közt, sötétben, nagy ködben ha elütök egy kivilágítatlan biciklist, akkor börtönbe megyek?

Természetesen nem tennék ilyet szándékosan, de nagyon sokszor találkozom ezzel a helyzettel. Egyszerűen nem lehet észre venni és ha kikanyarodik mondjuk eléd, mire meglàtod lehet már meg se tudsz állni.


Gyalogossal jártam egyszer így, a 4 sávos autout közepén úgy döntött, hogy átsétàl. A legnagyobb ködben, fekete ruhában. Akkor láttam meg, amikor már előttem volt. Félrerántottam a kormányt meg fekeztem. Nem lett baj, de azóta is rettegek, hogy ugyanígy járok mondjuk egy biciklissel.


Mivel egy járműről beszélünk, nem evidens számomra, hogy ki lenne a hibás. Én úgy gondolom, hogy rá is vonatkozik, hogy kötelező a világítás.


2019. nov. 11. 07:09
 1/7 A kérdező kommentje:
És nincs semmilyen fényvisszaverő se rajta se a biciklin
2019. nov. 11. 07:13
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Alaposan vizsgálnàk azt, hogy mik voltak az észlelésre az esélyeid, de ha tényleg annyira láthatatlan volt, mint ahogy leírtad, aligha hoznak ki akár csak részlegesen is felelősnek.
2019. nov. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Rendszeresen ismétlődő kérdés, a jogszabály, és az eljárási gyakorlat nem változott.

Minden balesetet külön vizsgálnak, elemeznek.

A KRESZ tiltja a "vakon vezetést", tehát azzal nem tudsz védekezni, hogy azért nem.álltál meg időben, mert nem láttad, azt relatív gyorshajtásnak ítélhetik.

Vizsgálják mindkét fél viselkedését, de a jármű vezetője köteles olyan sebességet választani, hogy a féktávolság rövidebb legyen, mint a belátható út hossza, ami a gyakorlatban akár lépésben haladást is jelenthet sűrű ködben.

2019. nov. 11. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm.

Persze sokkal lassabban vezetek olyankor, de pl azon a 4 sávos úton amit írtam, fel se merült bennem, hogy belső sávban gyalogos lesz.

A zebrák lámpásak azon az úton minden esetben.

2019. nov. 11. 07:50
 5/7 D. Brasco ***** válasza:
0%
Mindent vizsgalni fognak,MINDENT!Az meg hogy te mire szamitasz a 4savos uton meg mire nem senkit nem erdekel!Eppen ezert kozel sem biztos hogy (csak) a gyalogos/biciklis/akarki más lesz a hibás,hanem te is!
2019. nov. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

De bizony, nagyon is fontos a sértetti közrehatás, meg hogy mire számíthatott a gázoló sofőr. Ezt ki is szokta emelni a bíró az ítélet indoklásában, ha oda kerül az ügy, hogy nem lehetett számítani adott dologra.

Bár a bizalmi elv nem szerepel semmi jogszabályban, csak egy korábbi magyarázó füzetecskében, de a bíróságok ítélkezésében még mindig nagy szerepet játszik, a könyvecske régi kiadását ott hurcolják magukkal a bírók.

Ha a sofőr felkészül minden reális veszélyre, és ennek fényében választja meg a sebességét, beleértve, hogy nem lehet rábizonyítani a relatív gyorshajtást, se semmi olyant, hogy nem tett meg mindent a baleset elkerülésére, akkor bizony fel fogják menteni.

Ezért mentik fel gyakran a zebrán gázolókat is, ha a gyalogos extrém viselkedése miatt történt a baleset.

2019. nov. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50-50
2019. nov. 17. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!