Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A kamionosok miért vezetnek...

A kamionosok miért vezetnek nyugodtabban, előzékenyebben?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy akik nagyobb járműveket vezetnek általában előzékenyebbek. (Itt most nem a sóderesekre, a figyelmetlen BKV buszsofőrökre vagy a sietős furgonosokra gondolok. Sztereotípia, nem szeretek általánosítani, tisztelet a kivételnek.)
2019. nov. 14. 16:46
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Én pont fordítva tapasztalom.
2019. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%
Kamionosok imádnak kivágni mindenki elé, de ha eléjük vágni ki akkor besértődnek és villogtatnak meg dudálnak.
2019. nov. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%
Én se tapasztolom, hogy annyira előzékenyek lennének. De gondolom, hogy a nagy szerelvény lassabban áll meg fékezéskor, nehezebben manőverezik, és nagy a holttere amit nem lát be. Itt egy cikk is pár videóval, amelyben sok dolgot elmagyaráznak. [link]
2019. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ez is egyén függő, mint bármi más.


Olyan szempontból lehet különbség, hogy egy nemzetközi kamionosnak helyt kell állni Nyugat Európa bármelyik városában, bármilyen szabályozásban így "eltanulnak" 1-2 dolgot.


Na meg mihez képest előzékeny, van aki személyautóval is az, de láttam már böhöm BMW-s vagy Audist is aki előzékenyen ment autópályán.


Engem biciklisként lepett meg, hogy ha út mellett, út szélén tekertem, akkor simán lelassítva jött mögöttem a kamionos, míg a BKV buszsofőr konkrétan rám húzta a buszt. Vagy volt, hogy kanyarodó kamionosnak intettem bicikliről, hogy menjen, és dudával megköszönte.


Vagy pályán felkapcsolta a távolságit, hogy lássam, nem halad előtte senki és előzhetek bátran.


Persze futottam bele ellenkezőjébe is, mikor index nélkül elém dobta a kamiont pályán, vagy lakott területen úgy rám előzött 80-90-el, hogy csak néztem, pedig én is a "határon" mentem 55-60-al.

2019. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%
Hát, annyira nem volt előzékeny a kamionosmt héten, amelyiknek sikerült egy belátható útszakadzon fényes nappal úgy elémkanyarodnia, hogy 90-ről 15 km/h kellett lassítsak, hogy ne kenődjek rá, mint egy muslica
2019. nov. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Talán azért mert megtanulták hogy ők 40 vagy 40+ tonnával rohangálnak és átlátják a következményeit is. Legalább is én sok emberrel akivel beszéltem meg oktattak gyakorlójáratokon míg a betanulás volt ezt verték bele a fejembe hogy ezzel azért tisztába legyek. Nem érsz oda 2 perc múlva?? Nem baj odaérsz 10 perc múlva de te se haltál meg meg senki.
2019. nov. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!