Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a teendő olyankor, amikor...

Mi a teendő olyankor, amikor megállok a zebra előtt és a gyalogos hát nem éppen avval van elfoglalva hogy átkeljen?

Figyelt kérdés
Várok én eljön közbe egy rakás gyalogos és ők még mindig ott állnak. Hihetetlen hogy miért nem veszik észre, hogy valaki rájuk vár.

2019. nov. 16. 18:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Elindulsz lassan... vagy dudálsz, akkor oda néznek és felemeltkézzel bámulsz hogy most mi van???


Kb. ez a két lehetőség van.


Kedvencem amikor a zebra mellett megállnak egy cigiszünetre :D

A lényeg, hogy inkább lassíts vagy állj meg és indulj el újra, mintsem elüss valakit...


A zebrabaleseteket elég jól büntetik hazánkban.

2019. nov. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
dudálni nem szabálytalan?
2019. nov. 16. 18:11
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Egyszerűen rájuk kell dudálni és ennyi. Majd észbekapnak. Vagy el akarod őket ütni?
2019. nov. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Hangjelzést adni csak balesetveszély esetében, a baleset megelőzése érdekében, valamint - lakott területen kívül - az előzési szándék jelzése céljából szabad.
2019. nov. 16. 18:19
 5/17 A kérdező kommentje:
Addig amíg meg ott állnak addig meg szabályosan nem mehetek át.
2019. nov. 16. 18:20
 6/17 A kérdező kommentje:
ahhoz hogy elüssem fel kellene mennem a járdára
2019. nov. 16. 18:29
 7/17 anonim válasza:
32%
Troll
2019. nov. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
83%

Én is elég óvatos vagyok gyalogosként és kerékpárosként is. Figyelem a sofőrt, és ha integet hogy menjek át, akkor megyek. Ha valami miatt nem látok be a vezető fülkébe (sötét van, tükröződik a fény stb.) akkor villognak kettőt, ezzel jeleznek, hogy mehetek.

Te is jelezd valahogy, hogy mehetnek. Talán csak túl óvatosak, és nem mernek lelépni az útra.

2019. nov. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
48%

Nem hiszem, hogy egy ilyen dudálásba belekötnének a rendőrök, inkább a gyalogost fogják kérdőre vonni, hogy nem kellene ott napozni.... megtévesztve az autósokat.


Ha úgy nézzük a balesetveszély szubjektív, miért ne dudálhatnál egyet?

Én meg azokat a gyalogosokat szoktam ledudálni akik nem képesek 30 másodpercet várni a zöld jelzésre hanem átmennek a piroson.

2019. nov. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet (kresz)

21. § (6) A gyalogos [...] köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

---

Mivel a zebra előtt ácsorogva a gyalogos megvalósítja a megtévesztés tényállását - ezáltal veszélyes helyzetet teremtve - így indokolt lehet a kürt használata annak céljából, hogy a gépjárművezető a szabályszegő gyalogost elzavarja onnan a getzibe.

2019. nov. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!