Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nektek is ilyen volt az elején?

Nektek is ilyen volt az elején?

Figyelt kérdés

5.órát vettem eddig. Csak 2x fullasztottam le eddig az autót,de az oktató így is kiakad ha lefulladok néha. Jelenleg még rutinpályán vagyok, viszont még nagyon figyelnem kell arra,hogy hogyan kezeljem az autót. Gondolkodnom kell,hogy mikor kell benyomnom a kuplungot,esetleg mikor kell váltanom,de erre még nem nagyon került sor, mivel rutinpályán nem nagyon kell váltani,max 1esből hátramenetbe,meg vissza. A vezetéssel nincs problémám, szeretnék már nagyon jogsit, mert tetszik. Csak attól félek,hogy olyat csinálok,amitől az oktató ideges lesz, és lecsesz amiért rosszul kezelem az autót. Sose kiabált eddig,meg semmi ilyesmi, csak erőteljesen rám szól. Bénának érzem magam, és izgulok a vezetések előtt nagyon. Nem tudom miért van ez. Szeretnék jogsit, de annyira elkeseredek. Véleményetek?

18/L


2019. nov. 19. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy csinos nőre senki nem tud haragudni.
2019. nov. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5 óra után bénának érzed magad...ha még egy 0-át az óraszám után raksz és akkor is bénának érzed magad az annyira már nem jó.

Mondjuk ahelyett,hogy azzal foglalkozol az oktató ideges lesz inkább a vezetéssel foglalkozzál, nyugodtabb leszel te is meg ő is mert jobban fogsz arra figyelni amire kellene.

Még 30 óránál is felesleges lesz majd itt reklamálnod,hogy nem megy és lehet abba kellene hagynod? stb stb mert a nagy többség 40-50 óra között tart ott,hogy sikeres vizsgát tud tenni

2019. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha te 5. óra után még nem váltottál fel kettesbe, akkor te eszméletlen béna vagy, már bocsánat.
2019. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A fogalmazás stílusa nem nőies, de ettől még a kérdés válaszadásra érdemes.

A válasz pedig az, hogy nem mindenkinek. Vannak, akikre nem szól rá idegesen az oktató, pedig az első 5 órás vezetési gyakorlat alatt sokat hibáznak. Mások vezetési gyakorlattal kezdik az első tanulóórájukat, ők valahol valakikkel megtanulhatták a pedálok, a sebváltó és a kormány koordinált kezelését. Közöttük többen autószerelő tanulók voltak. Megint mások a hatodik órájukat is úgy kezdik, mint ahogyan kezdték az elsőt. Végül előbb-utóbb mindegyik megszerezte a jogsiját.

Aztán később közülük néhányan örökre fiatalok maradtak ...

2019. nov. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik válaszoló!

Mivel a rutinpálya kb 15 méter hosszúságú szakasz, és az oktató még nem invitált arra,hogy váltsak fel kettesbe, nyilván nemfogom megtenni! De azért köszi a bíztatást.

2019. nov. 19. 12:17
 6/7 anonim ***** válasza:

Az oktató azért nem váltatott fel veled kettesbe, mert még nem vagy azon a szinten, ez nem pályaméret függvénye. Megsértődhetsz rajta, de a többség 1-2 óra után már a forgalomban van, mert az igazán nehéz.

Készülj lelkileg sok plusz órára, az oktatótól pedig kérdezz bátran, hogy mi a baj, mit csinálsz rosszul.

Valószínűleg nagyon nem érzed az egészet és nem tudod mit csinálsz


#3

2019. nov. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Az oktatótól sokszor megkérdezem,hogy nagyon botrányos vagyok-e, amire azt a választ adja,hogy nagyon kevés ember tud 5.óra után ilyen jól parkolni mint én. Viszont a körültekintéseket még kell gyakorolnom(holttér, tükör, stb) kell. Egyértelmű választ kapok a kérdésemre: minden gyakorlás kérdése! :) Magamnak egyáltalán nem tudok megfelelni, hiszen mindig mindenben precíz szeretnék lenni, és kiborulok ha elsőre nem megy valami. Köszönöm a többi válaszolónak is, a mai vezetés órák után rájöttem,hogy 5 óra után nem fogok profi sofőr lenni! Holnap irány a forgalom! :)
2019. nov. 19. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!