Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lejárt személyi forgalmi vizsgán?

Lejárt személyi forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Ma mentem volna vizsgázni, de a helyszínen kiderült, hogy lejárt a személyim. Nagy hiba, hogy nem vettem előbb észre. El se kezdhettem a vezetést. Ilyenkor mi van? A 11ezer forint vizsgadíj a kukába? Ez bukásnak számít? Nagyon el vagyok keseredve.
2019. nov. 20. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2019. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
49%
Üdv Magyarországon! Dolgozol látástól mikulásig és ha mersz hibázni akkor még nagyobbat szopol...
2019. nov. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Olcsón megúsztad.

Képzeld el, hogyha egy külföldi utat kellett volna lemondanod emiatt.


Az meg már a te hanyagságod, hogy nem vetted észre, hogy lejárt. Már hónapokkal előtte küldözgetik az e-mailt, hogy le fog járni.

2019. nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért miért kell Magyarországot szídni? Máshol is nézik az okmányok lejártát, nem csak itt.

Nem tudom mi ezen a túl nehéz. Nem vagyok egy okos ember, de tudom, hogy nekem 2020 március 25.-én fog lejárni a személyim, ezt már 13 évesen tudtam amikor megigényeltem. Ezek alap dolgok, és ez számodra banális hiba, ilyen megesik. Vizsgabiztos nem tud mit tenni, nem vetted fel a vizsgát, ez nem bukás.


De 11 ezret buktál sajnos. Mellesleg, nekem minden vizsgán mondta az aktuális oktatóm, hogy "nézd meg a személyid, nehogy le legyen járva".

2019. nov. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Az a szomorú ebben, hogy amúgy Unión belül még lejárat után is alkalmas személyazonosság igazolására a lejárt okmány. Ezt onnan tudom, hogy nekem 2 éve a határon derült ki, hogy lejárt a személyim. Útlevelem nem volt. De mivel uniós határ volt (HU-HR), azt mondták, hogyha nem akarjuk az uniót elhagyni, akkor nem fordítanak vissza, mert a személyazonosságomat ezzel még így is tudom igazolni...
2019. nov. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem számít bukásnak, nem is számít bele így a sikertelen vizsgák számába. De mivel te hibáztál a vizsgaköltséget ki kell fizetned.
2019. nov. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

# 5

"Azok a magyar állampolgárok, akik három hónapot meg nem haladó külföldi tartózkodás céljával utaznak a Megállapodásban részes államok területére, illetve onnan Magyarországra, nem csupán az érvényes magánútlevelük vagy érvényes személyi igazolványuk, hanem az egy éven belül lejárt magánútlevelük illetve az egy éven belül lejárt személyazonosító igazolványuk birtokában is megtehetik azt. "

[link]

Vagyis, csak korlátozott ideig, és csak egyes országokba való kiutazás céljára használható a lejárt személyi.

Itt a kérdező esetében nem erről van szó.


Nekem januárban fog lejárni, és napra pontosan 2 hónappal előtte küldtek egy e-mailt erről a tényről. Gondolom, nem csak velem kivételeztek, mert úgy gondolták, hogy amilyen hülye vagyok, magamtól úgyse jut eszembe megnézni. (Amúgy tudtam, még a kb-i dátumot is.)

2019. nov. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

a vizsgabiztos megjelent, fizetsz.


én elsőre megbuktam, mentünk kb 100 métert, mindjárt az első kereszteződésben elcsesztem, mert izgultam.

Az oktató meg is egyezte, hogy tök jó, mert nem csesztünk el sok időt, meg üzemanyagot :DDDDDD


ha meglesz a jogsi arra viszont duplán figyelj, mert az orvosi dátuma és magának a jogsinak a lejárat dátuma (amíg használhatod személyi igazolványként) nem ugyanaz!!!!!

nagyon sokan megszívták már emiatt!


amondó lennék írd be a telefonod naptárába mi mikor jár le

meg még előtte 1-2 hónappal is írd be, hogy "személyi 1 hónap múlva lejár' és a telefon majd figyelmeztet.

2019. nov. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 ideje lenne haladni a korral, évek óta nem így van...
2019. nov. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!