Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek "jogos" volt...

Szerintetek "jogos" volt ellenem ezért a büntetőfékezés?

Figyelt kérdés

Székesfehérvár, Auchan körforgalom. Jöttem az M7-es felől, mentem tovább az elkerülőn. A városból kifele nagy sor, egy buszt beengedtem magam elé, ő meg is köszönte. A mögöttem jövő rögtön villogtatott, dudált, jött utánam, majd az elkerülőn elém vágott, befékezett és mutatta a nemzetközi kéz jelzést is. Majdnem csatt lett, én Pajero-val voltam, ő egy kb 20 éves Suzukival.


Komolyan, ekkora probléma volt, hogy a körforgónál már régóta várakozó buszt beengedtem? Az egy dolog, hogy nekem volt elsőbbségem.



2019. nov. 20. 13:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Nincs olyan, hogy "jogos büntetőfékezés".
2019. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Körforgalomban nem illik lemondani elsőbbségről, mert senki nem számít rá. De ettől még a büntetőfékezés nem válik szabályossá. Semmilyen helyzetben nem az.
2019. nov. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Pajeroval voltál? :D Csak simán ne fékezz ilyenkor, talán megtanulja.
2019. nov. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Nincsen olyan, hogy jogos vagy “jogos” büntetőfékezés. Aki ilyet tesz, nem való az utakra, mert ez kizárólag az egóról és a vèltfelsőbbrendűségről szól.


Olyan szabály sincs sem írott, sem íratlan formában, miszerint tilos volna beengedni valakit a körforgalomba. Amikor ott all a tömött 36-os busz és mindenhonnan autók tucatja vár besorolásra, bizony beengedem a buszt, hogy az a 120 ember haladhasson.

2019. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Akkor a rendőr jogosan büntet meg. Én id igyekszem segíteni a többieket, kiemelten a tömegközlekedésre. De az elsőbbségi szabályt komolytalanná teszi az, aki gyakran lemond róla. Ezt nem neked célzom.

Nincs olyan szabály nevesítve, hogy a körforgalomban tilos lenne megállni, sőt, van amikor kötelező. Ilyen pl. kihajtáskor a zebrán átkelő gyalogos. Neki akkor is meg kell állni, ha bedugul a körforgalom. MKJ is ilyen. De arra senki nem számít itt, hogy egy másik járműnek állsz meg, akadályozva ezzel a mögötted lévőket.

Lehet egyszemélyes szabály, de én a sinekem áthajtva sem állok meg, bármióta is menne valaki. Alig tartja be vlaki azt, hogy a vágányokra akkor mehetek csak rá, ha el is lehet hagyni az átjárót. Ne miattam haljon meg dgy barom, mert nem tudja ezt kivárni.

2019. nov. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Azt nem igazán értem, honnan gondolod, hogy itt bàrki is gyakran lemondana az elsőbbségéről... Egy konkrét esetről volt szó, jómagam is egy adott (bár igazán pontosan nem definiált) helyre vonatkozólag írtam, hogy be szoktam engedni a buszt. Szerintem senkinek sem fáj, ha 30-120 ember mozgását előzékenyen segítem, akkor sem, ha épp egy körforgalomban teszem ezt. Nyilván nem satufékkel meg kormányrángatással kell kivitelezni az elsőbbségről való lemondást és annak sincs értelme, ha az amúgy kihalt utakon gyakorolja ezt az ember, de igenis van lètjogosultsága ennek körforgalomban is. Míg a büntetőfékezésnek nincsen, sehol.
2019. nov. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
23%
6-os! Felületesen olvasol. Írtam, hogy nem neked célzom.
2019. nov. 20. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
49%
Valahol igaza van, körforgalomban nagyon veszélyes lemondani az elsőbbségről mert az érkező nem számít rá soha, könnyen koccanás lehet belőle.
2019. nov. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
A Sárbogárd felé közlekedő buszt engedtem be, ami már eleve jó 20 perces késésben volt. Mivel arra lakok és évekig busszal jártam, kívülről ismerem a menetrendet. És igen, a busz tele volt.
2019. nov. 21. 14:44
 10/12 anonim ***** válasza:
49%

"A Sárbogárd felé közlekedő buszt engedtem be, ami már eleve jó 20 perces késésben volt."


És? Az a busztársaság és a buszon ülők magánproblémája. A forgalom ritmusát fel kell venni, a kreszt be kell tartani, körfogalomban amúgy sem szokás lemondani az elsőbbségről, veszélyhelyzetet teremtettél teljesen feleslegesen, itt te voltál a hülye kérdező.

2019. nov. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!