Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Téged már büntetőfékeztek meg?

Téged már büntetőfékeztek meg?

Figyelt kérdés
Ha igen mi volt az "indoka" ?
2019. nov. 22. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A büntetőfékezésnek egy oka lehet csak. Az illető morálisan alkalmatlan a közösségi életre. Semmi más. Igen volt ilyen.

Szabályos előzésben voltam autópályán. Elefántcsorda mellett mentem el (Kamionosok sűrűn, egymás mögött, minimális követési távolságon. Útra megengedett legnagyobb sebességen haladtam (óra szerint kb. 140, GPS alapján 130), és egy barom utolért. Dudált, prüszkölt, villogott, kormányt rángatott, de látnia kellett, nincs hova kihúzódnom.

Amikor láttam, lesz egy rész, ment a jobb index. Ő meg kivágott jobbra, közvetlenül a kamion elé (annak is le kellett satuznia, hogy ne ütközzenek. Egy ideig mellettem maradt, majd felgyorsított. Megyek a külsőbe, mögé, amikor beleállt a fékbe.

2019. nov. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Természetesen. Legutóbb egy 300 méteres szakaszon, ahol 30-as táblát raktak ki (indokolatlanul), és szinte minden nap mérnek, persze nem látni mert nem sík a terület.

Itt egysávos az út, ahol vége a korlátozásnak ott lesz négysávos (2 balra, 1 egyenesen, 1 pedig egyenesen és jobbra). Lakott területről beszélünk.

Emberünk egy régi RAV4 volánja mögött lassúnak gondolta a (valós!!!) 45-ös tempót, ezt dudálással, villogással, és heves rángatózással jelezte, miközben úgy 30 centire jött mögöttem.

A tükörben néztem ahogy először piros, majd lila lesz a feje, szája pedig habzott ahogy kiabált.

Ahogy vége lett a korlátozásnak, én a legbelső sávba soroltam és gyorsítottam.

A jóember először kiment jobbra, majd áthúzva a kocsit 3 sávon keresztül, padlógázzal elém vágott, nyomott egy satut, majd szintén 3 sávon visszahúzta jobboldalra, ekkor már záróvonalon. Természetesen index használata nélkül.

300 méter és úgy 10 másodperc miatt majdnem 4 autót tört össze a mutatványával, de a mellette ülő asszonyának megmutatta hogy ki a király. Ja, utána még 2 percig álltunk a lámpánál, teljesen megérte.

A fékpedálhoz hozzá sem értem, motorfékkel lassítottam vissza 45-re, és tempomattal tartottam a sebességet, tehát fogalmam sincs mi volt a probléma.


Elég sokat vezetek, borzalmas a közlekedési morál ebben az országban, főleg a nyugati nagyvárosokban.

2019. nov. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Engem egyszer M3 pályán.


Gyúrós gyerekek utol értek 180 sebességgel miközben előztem a sort. Próbált bejönni jobbról, villogott, tolt, mert ők nagyon mennek.


Mikor végig értem a soron és kisoroltam, mellém jött, az anyósülésen ülő "gyúrós" mutogatott, majd elém vágtak és próbáltak leszorítani, büntetőzni, meg mutogattak, hogy álljak le. Én meg majdnem feltoltam őket a szalag korlátra.


Aztán látták, hogy nem jutunk dűlőre, ezért padló gáz és elhúztak.


Azt bánom, hogy nem volt még menetrögzítő kamerám, ment volna a felvétel a rendőrségre, mert elég veszélyes helyzet volt. Még én is kezdő vezető vagyok, de ha egy idősebb, bizonytalanabb embert, fiatal nőt találnak be akkor simán baleset a vége.


Na meg valahol az a szomorú, hogy bele kergetik az embert olyan döntési helyzetbe, hogy ha leszorítanak és megállok akkor agyon vernek és elhúznak, vagy feltolom őket a korlátra. Majdnem megvolt az utóbbi.


És sajnos szinte minden alkalommal látok ilyeneket. Villogás, satuzás, jobbról előzés. Többször volt olyan, hogy előttem, körülöttem kezdtek f..szt méregetni, aztán ha az egyik borul akkor én is töröm a kocsit mert mögöttük megyek.

2019. nov. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Amúgy azt mondom, sokkal szigorúbb szabályozás kellene. Főleg autópályán ahol jól figyelhető a forgalom.


- Kötelező menetrögzítés

- Több rendőr a pályákra (is)

- Kamera, sebességmérő rendszer több helyre, idő mérésével akár

- Sokkal komolyabb büntetések. Ilyennek nem csak a jogosítványát vonnám be egy életre, hanem minimum felfüggesztett börtön.


Ráadásul igyekszem előre gondolkodni, defenzíven vezetni, de 160-180 felett elég hamar ott teremnek a villogtatósok.

2019. nov. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Évente 60-70 ezer km-t megyek személyautókkal lassan 15 éve, és egy esetre sem emlékszem konkrétan, mikor valaki büntetőfékezett volna engem. Lehet velem van a baj.
2019. nov. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Lehet velem van a baj."


Lehet, egy kötekedő király vagy, remélem jól esett.

2019. nov. 23. 07:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem, éppen ellenkezőleg, nem szoktam bírkózni az utakon, és emiatt nem büntetőfékeznek.
2019. nov. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Bszd meg, 7-es, én sem szoktam kötekedni... megyek békésen óra szerint 140-nel, előzöm a ménest, 3-4 kamiont. Barom utolér, villog, indexel balra, rángatja a kocsiját masfél meterrel mögöttem. Én látom, hogy még kb 28,34 másodpercig tart befejezzem az előzést, kiteszem en is a bal indexet, jelezve, hogy még ezt az előzést befejezem. Huhú, na ezt nem szabad soha! Kivágott és a leállósávon át került elém a sietős barátunk és bizony jókora büntit nyomott előttem a szaréletű!
2019. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!