Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Más is kezdte így annak...

Más is kezdte így annak idején a vezetést, vagy ez egy igen ritka felelőtlen, kezdői vezetési hiba?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy amikor letettem a jogsit, számomra az volt az első, hogy tövig nyomjam a gázpedált és leteszteljem mit is tud az autónk... Kb 4 hónapig 120 alatt nem is közlekedtem országúton, illetve lakott területen is 80al minimum hasítottam...


Aztán egyszer csak úgy ültem be a kocsiba, hogy megfogadtam, hogy most az út- és látásviszonyoknak megfelelően valamint a köz- és vagyonbiztonság veszélyeztetése nélkül fogok közlekedni és egyszerűen rájöttem, hogy annyira élvezetes így is a vezetést, hogy rászoktam erre a stílusra.... Nem leszek álszent és nem mondom, hogy nem lövöm el soha egy jobb minőségű országúton, de az esetek 90-95%-ban 100 fölött nem közlekedek lakott területen kívül, azon belül pedig 60 fölött...


Más is volt így ezzel, hogy később érett meg arra, hogy rájöjjön mi mindent is tesz kockára vakmerőségével vagy inkább pont, hogy mindezek ellentéte szokott érvényesülni?



2019. nov. 26. 17:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Hasonló helyzetben vagyok én is. Nálam nem egyik napról történt/történik a változás, hanem jelenleg is. Nem azt mondom, néha teszi a seggét az autó, tolom is neki, de az esetek nagy többségében úgy vagyok vele, hogy minek. Kijön elém valami kalapos bácsi/ sálas néni, nem ér annyit.

Nyugodtan lepontozhattok.

2019. nov. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Örülök neki, hogy más is kezdte így :=)
2019. nov. 26. 18:04
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején pont hogy lassan mentem, hatalmas követési távolságokat hagytam, amíg azt éreztem, hogy nem vagyok biztos a dolgomban. Aztán olyan 1 év körül, amikor elkezdtem érezni az autót, akkor kezdtem vadulni, országúton 120-130, városban 70-80, folyton előzgettem. De azóta lenyugodtam. Kb. 5 éve van jogsim, most már azon kapom magam, hogy már a sebességkorlátot is nagyon ritkán lépem túl.
2019. nov. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%
Nálam fordítva van. Én ugyan nem jogsi után rögtön, hanem sok évvel később újrakezdőként az első egy évben be voltam tojva, túl óvatos meg bizonytalan is voltam. Aztán egy év után kezdtem magamra találni, néhányszor sikerült is elbízni magam és hülyeséget csinálni. Most meg túl a két éven egészen rendbe szedtem már az autót, és rájöttem hogyan lehet szegényből kitaposni, amit bír. Ami nem sok, de több mint, amit eleinte hittem. Vagy mondhatjuk úgy is, hogy azóta tényleg megtanultam vezetni. Már csak le kéne nyugodni hozzá, mert mostanában olykor nem érzem helyesnek, amit csinálok. Legalább a korábbiakból tanulva nagyrészt tudom hol kell észnél lenni, a többin meg majd egyszer túl leszek. Vagy be kéne ruháznom egy második autóra és eltakarodni amatőr szlalomversenyekre, hogy jól pofára essek, hogy messze vagyok én még attól a szinttől, amire vágyom.
2019. nov. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Eleinte óvatos voltam, bár azért egy-két merészebb húzásomra határozottan emlékszem az első önálló útjaimról is. Aztán jött a kockázatvàllalóbb korszakom, bár nagy őrültségekre nem kell gondolni. Mostanában sem szüttyögök, de a Vmax+10 km/h elég már és a sávváltásokon is spórolok, nem zavar már, ha a másik sàv kicsivel gyorsabb.
2019. nov. 27. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
86%
15 éve van jogsim, 1 millió km-t mentem. Tisztán emlékszem, hogy ahogy életemben először egyedül kimentem a családi autóval az egyik helyi mellékútra, 140el verettem végig a hullámos aszfalton. Ma 90el se merek ott végigmenni, pedig azóta még jobb is lett az út. Es számtalan ilyen példám van. Miután már tucatszor átéltem, hogy elémugrott kutya, macska, részegember, figyelmetlen gyerek, hülye sofőr, stb, azóta már óvatos vagyok.
2019. nov. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az ilyen gyorshajtók (főleg ha tapasztalatlan) miatt halnak meg ártatlanok is. Lehet gyorsan hajtani, de egyszer legyen baj, azt vagy nem ússza meg élve az ember vagy örök életére azzal a bűntudattal élhet, hogy mást megölt.
2019. nov. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7 Egyetértek, és sajnos ez az amire néhány vakmerő friss jogsis, többek közt én sem számoltam...

De szerencsére hamar beláttam, hogy veszélyes és felelőten, ezért is váltottam...

Előbb utóbb a többség úgy is megérik erre, hogy ez az eszébe jusson akinek még nem...

Nyilván itt nem azokra gondolok akik egy száraz széles országúton 110-120-al mennek hanem akik mellékutakon, valamint városban 80al repesztenek szimplán őrültségből 😄


Nekem egy ismerősöm simán ment 220at országúton...na azt inkább nem kommentálom😅

2019. nov. 28. 15:20
 9/18 anonim válasza:
Szerencséd hogy nem öltél meg senkit, gondolom egy vihogó vagánykodó senkiházi suhanc vagy
2019. nov. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
Örülsz neki hogy más is kezdte így? Én viszont nagyon nem!!
2019. nov. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!