Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nagy ködben ti szoktatok...

Nagy ködben ti szoktatok előzni vagy teljesen felelőtlen manőver?

Figyelt kérdés

Ma reggel volt egy utam, hatalmas köd volt, látótávolság alig 4 csík, nem nagyon szeretek ilyenkor előzgetni mert nehéz észrevenni a szembejövőt...

Azonban volt előttem egy hosszú szerelvény, ami kb 60km/h val közlekedett, de jó néhány alkalommal leesett az úttestről, a jobb oldali kerekei a füves, kavicsos részt érintették, majd ezt követően a sofőr mikor vissza rántotta a kormányt, a rakomány megingott (nyilván túlsúlyos volt)

Én meg egy teljesen a ködtől beláthatatlan szakaszban elkezdtem előzni, azonban a kamionos nyomott rám egy dudát.... Ezt annak tudtam be, hogy ez nagyon felelőtlen és veszélyes manőver volt és ezt akarta velem közölni... (nyilván lámpám égett)


Mögöttem is jött vagy 4 autó, furcsa módon egyik se jött utánam, ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy ködben ekkora felelőtlenség és veszélyes egy előzés?



2019. nov. 27. 12:03
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Nyilván friss jogsis vagyok, de nyilván ez látszik a kérdésből (1,5 éve vezetek)
2019. nov. 27. 12:06
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Ez kérdés????????? Dehogy szabad. Főleg hosszú szerelvényt. Csak a szerencsén múlt, hogy pont nem jött közben senki szemben.

Leírod, hogy nem láttál, és előzöl?

2019. nov. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
93%

Végiggondoltad, hogy mi van, ha jönnek szembe?

Az hogy neked véged, az csak a természetes szelekció, hajrá, de ártatlan emberek is meghalhatnak....

2019. nov. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
83%

Az előzés öt feltétele?

Előzni csak akkor szabad, ha mind az öt feltétel adott...

A másik betartandó szabály a "vakon vezetés" tilalma.

2019. nov. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Egyébként mai utam során találkoztam olyannal is, hogy lakott területen kívül a kamion le volt robbanva, ott állt a szembe sávba és nem volt kivilágítva se... Kb 20 méter távolságból vettem észre, hogy ott áll, még egy pillanatra meg is ijedtem, mondom mi az Isten ez a nagy jármű itt mellettem😂


Egyébként nem szoktam előzni, de tartottam attól, hogy a kamion felborul ott előttem mert tényleg érthetetlenül cikázott jobbra balra, aztán gyorsan elhúztam inkább mellette...

2019. nov. 27. 12:20
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

5: inkább le kellett volna maradni, ha a kamiontól féltél.

Ja, inkább elhúzol mellette, aztán ha jönnek szembe, lehet, hogy meghal valaki miattad.

2019. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
Téged se az eszedért tartanak, nem cikázott az a kamion, csak kihasználta a sávot.
2019. nov. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj de ha ilyen hulyesegeket kerdezel akkor nem kellene vezetned.

Irto nagy felelotlenseg lett volna ellozni ugy hogy szart sem lattal elore,raadasul egy kamiont!!!

Az hogy masnak milyen baromsagai vannak az mas de te magaddal torodj.

Ha ellozted volna es jon szembe valaki te is es valszeg o/ok is kinyiffant(ak) volna.

Ilyenkor ne ellozgess,inkabb maradj le ha felsz a kamiontol.

2019. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

#7 Nem hinném, hogy az út melletti kavicsos rész érintése sávfoglalás része lenne, de igazából nem is érdekel, a lényeg, hogy nem történt semmi baj


Azért nem maradtam le, mert már itt volt a seggembe 4 autó kb 5 méteres követési távolsággal, akiket vártam, hogy előzni fognak de egyse ment...


Igaz a későbbiekben 2 autó megelőzött akiknek nem volt elég a 80km/h,de az már más kategória, nyilván ott volt lendület, 20-30 év rutin, így ha jönnek szembe se lett volna tragédia :)

2019. nov. 27. 13:00
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Ha nem látod be az előzésre igénybe vett út hosszának a dupláját, ne kezdj bele az előzésbe. Ha pedig tolnak hátulról, hirtelen manőverek nélkül engedd el őket. Ne ezen múljon már, hogy beleborul-e a kisiskolásokat szállító , szemből érkező busz az árokba...
2019. nov. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!