Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy lehet, hogy nem történt...

Hogy lehet, hogy nem történt még ilyen vezetési stílussal semmi baja egyik rokonomnak?

Figyelt kérdés

Van egy rokonom akinek 30 éve van jogosítványa, de azóta folyamatosan száguldozik és úgy megy mintha kergetnék egy láncfűrésszel...

Mikor megszerezte a jogsiját akkor ilyen rajokba verődve mint a mai e38as bmws fiatalok száguldoztak a városban csak akkor még ladákkal

Utána egyre modernebb és modernebb autója lett ahogy telt múlt az idő de egyiket sem félti..

Megszerezte a motoros jogsit is és vett is egy gyönyörű szép Hondát amivel 180 alatt sose közlekedett (pedig a téli szezont leszámítva majdnem minden nap használta)

Megszerezte utána C-s jogosítványt is, de a teherautóknak is ki tapossa a belét...

Egyszer-kétszer megfordultam vele németbe és 190el sühített végig a teherautóval (nyilván ez B-s volt... Magyarországon belül is)

Vett pár éve egy versenyautót is amivel hétvégente rallyzni jár...

Majd szép lassacskán eltelt a 30 év, de semmit nem változott, lakott területen belül simán megy 80at még keskeny mellékutakon is, azon kívül országutakon minimum 130at... Pont ma kértük segítségét, hogy jöjjön már el velünk még egy teherrel mert pakolásztunk és egyre nem fért fel... Mi haladtunk kb 110-el,de ő úgy ott hagyott minket mint egy darab sz*rt...

Természetesen balesetmentesen vezet a 30 éve alatt.... Ezt mégis hogy a francba? Csupán szerencse vagy ilyen jó érzéke van hozzá? Nekem 0,5 éve van jogsim, de anyámék oda se adnák az autójukat, ha egyszer megtudnák, hogy így száguldozok.... 😂

Továbbá ti mit gondoltok erről, létezik, hogy valaki 30 év mindennapi száguldozás mellett kialakult egy olyan érzéke a vezetéshez, hogy el lehet neki nézni ilyen manővereket mert biztos, hogy ha rajta múlik akkor nem lesz baleset? és ismertek olyat aki hasonló módon közleledik?



2019. nov. 30. 21:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
41%
Nyilván van érzéke a vezetéshez és felismeri, hogy mikor lehet gyorsan menni kis kockázattal. Persze így is adódhat bármikor olyan helyzet, amit nem fog tudni kivédeni, eddig szerencséje volt.
2019. nov. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
19%
Én ismerősi körömben is van ilyen, aki tényleg nagyon gyorsan szokott hajtani, 90-es részeken simán 140-150, aztán valahogy mégsem volt sosem még balhéja sem. Lehet egyrészt hogy ügyes, másrészt meg azért szerencse is kell hozzá.
2019. nov. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%

Gondolom majd ha balesetet okoz és meghal miatta valaki, akkor nem lesz ekkora vagány, de remélem akkor még péppé is verik.

Egyébként a szabályok mindenkire vonatkoznak. Az autóversenyzők garantáltan jobban vezetnek a rokonodnál, mégsem nézhető el nekik ha száguldoznak az utakon. Olyan nincs hogy “ha rajta múlik nem lesz baleset”. Bármikor felléphetnek olyan körülmények, amikre nem tud időben reagálni. Csak gratulálni tudok a hülye rokonodnak.

2019. nov. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat, ment mindenkinek a zöld :)


Ezek szerint megoszlóak a vélemények

Egyébként azt kifelejtettem, hogy 3 évig mentő autót is vezetett, de aztán megélhetési probléma miatt otthagyta az OMSZ-t (Az se most volt már😅.. Még én is csak 2 éves voltam 😀)

Szokott ám sztorizgatni


Van egy hülye szokása amit nem bírok benne az pedig az, hogy ő mindenkinél picit okosabbnak képzeli magát és azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud.. Egyszer megfordultam az udvarukba és azt állítja neki tolattam a vas oszlopnak, holott én nem éreztem semmilyen csattanást, ráadásul semmi horpadás, festék leverődés se keletkezett a kocsin... Aztán utána oda álltam ahol az esetet látta, de onnan lósz*rt se lehet látni... Szerintem csak nagyképűségből mondta, hogy bénának érezzem magam😂)

2019. nov. 30. 22:07
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Nyilván jó érzéke van a vezetéshez és a reflexei sem rosszak, de az csak a szerencsén múlik, hogy mondjuk nem ugrott ki elé egy szarvas, ahol igazán számított volna a tempó.
2019. nov. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Ugyanazt tudnám írni amit már előttem elmondtak. De lehet hogy 1000szer megússza valaki és 1001re ottmarad ő vagy egy másik autós. Meg az is lehet hogy valaki minden szabályt betart mégis más hibájából balesetet szenved. Aki kocsiba ül, kockázatot vállal.
2019. nov. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
Mert nem a gyorshajtás miatt vannak a balesetek, ilyen egyszerű. Régebben én is nyomtam a gázt, mint süket a csengőt, az M3-ason végigmenten 250el, meg ilyenek, amíg nem volt a VÉDA. Mára már visszavettem, de gyorshajtásból adódóan még egy koccanásom sem volt soha, gyorshajtásért is csak néhányszor fizettem, egyrészt volt radarjelzőm, másrészt ésszel nyomtam a gázt (igen, lehet ésszel gyorshajtani).
2019. dec. 1. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
28%

Én is szeretem nyomni a gázt,nem szeretek szarakodni.Nagyon sokan magyaráznak nekem hogy addig jár korsó...egyszer majd jól megdö....

30év alatt nem csináltam még balesetet,ellenben aki rám károg össze vissza törik a kocsijukat,meg nem mer városban vezetni!Magyarul a tapasztalataim szerint az szól be ilyenért aki nem mer/tud vezetni,és csak azért szólnak be mert irigyek hogy én még padlóig nyomva a gázt se csinálok egy karcot se,ők meg 20-szal képesek totálkárra törni az autójukat!

2019. dec. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Azért nem volt még balesete, mert a karambolok 99 %-ához 2 ember kell.

Egy b@rom, aki vezetésre alkalmatlan, mert nem tudja felmérni a lehetőségeket, meg egy másik sofőr, aki nem tudja kivédeni az elsőnek a hibáját.

Eddig a rokonnak szerencséje volt, mert mindig olyanokkal hozta össze a jó sorsa, akik kivédték az ő hülyeségét. De majd lesz egy máshogyan is.

2019. dec. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Tudtad, hogy ha 90 helyett 120-szal mész, akkor akkor azon a ponton, ahol 90-nel még meg tudnál állni, több, mint 70(!!!)-nel haladsz? Ha 50 helyett 60-nal mész, az eléd kiszaladó kisgyereket több, mint 40- nel fogod elütni ott, ahol 50-es tempóval még meg tudtál volna állni!


Bocsi, hogy ezt kell mondanom, de egy felelőtlen barom a rokonod!

2019. dec. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!