Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jogsi nélkül vezetőket miért...

Jogsi nélkül vezetőket miért nem igazoltatnak soha a rendőrök?

Figyelt kérdés

Tudok olyanokról akik évek óta kocsikáznak jogsi nélkül, engem meg úton útfélen félre állítanak holott mindenem rendben van, persze rájuk a kutya sem figyelt fel eddig.

Ha van szabály akkor az ugyanúgy vonatkozzon mindenkire, így lenne helyes nem?


2019. dec. 1. 10:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

A rutinellenőrzésnél szúrópróbaszerűen szoktak ellenőrizni.

Tehát ugyanolyan eséllyel állítanak meg egy jogsi nélküli vezetőt, mint egy jogsis vezetőt.

2019. dec. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
a létezéshez nagy adag szerencse is kell...nos a jogsi nélkül közlekedőknek ebből több jut.
2019. dec. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Sajnos a rendőrség sose azt ellenőrzi akit kellene....
2019. dec. 1. 10:53
 4/12 anonim ***** válasza:
90%

A rendörök honnan tudhatnák, hogy ki az, aki jogosítvány nélkül vezet? EZ ugyanis nem látszik senkin. Ha az illetö nem feltünö, azaz ránézetre normálisan közlekedik, akkor nem vagy esély van arra, hogy megállítsák.

A szúrópróbaszerü ellenörzésnél meg igen kicsi az esélye, hogy éppen beleesik az illetö.


Ha TÉGED folyamatosan kiintenek, akkor nem ártana végiggondolni, miért vagy feltünö - vagy az autód ránézetre romhalmaz, vagy a vezetési stílusod alapján tartanak problémásnak, vagy a kinézeted olyan, hogy jogosnak érzik az ellenörzésedet!


Én közel 40 éve vezetek, eddig jó, ha 10-szer igazoltattak.

2019. dec. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagy számok törvénye. Sokkal többen vezetnek jogosítvánnyal, mint nélküle, és köztük is van rengeteg, akit még soha nem ellenőriztek.
2019. dec. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
# 4. Igazad van!
2019. dec. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4-nek nincs igaza. Nem rossz a kocsim és a kinézetem se olyan. A vezetési stílusom se feltűnő. Van akinek szerencséje van, van akinek nincs. Egyik illető aki évek óta megy jogsi nélkül még nagyobb távolságra is elmegy, nem kapja el soha a rendőr és még baba is van a kocsijában.


Úgy tudom 50 ezer forint a büntetés ha elkapnak valakit.

2019. dec. 1. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Engem az zavar, hogy az autópályán száguldozókat nem kapják el soha. Pedig az elég feltűnő... Szigorúbb ellenőrzés kellene, a helyhez kötött kamerák semmit sem érnek, civil autóknak kellene az autópályán cirkálni, na ott, lehetne pénzt/jogsit gyűjteni (és halálos baleseteket megelőzni)
2019. dec. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
85%

De, azokat is ellenőrzi, maximum te nem találkoztál ilyennel.


Az is lehet, hogy az ismerőseidet is már szarrábüntették, csak ezzel nem dicsekednek.

2019. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem olvastál, vagy hallottál még olyant, hogy valakiről igazoltatásnál derült ki hogy eltiltották a vezetéstől, vagy egyáltalán nem is volt jogosítványa? Az hogy te ismersz egy ilyet, nem azt jelenti hogy egyiket sem állították meg.
2019. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!